Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted is sok olyan család...

Szerinted is sok olyan család is igényelni fogja az ingyenes bölcsődei és óvodai étkezést, aki amúgy jómódú?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm kijelentette, hogy márpedig az ő gyereke is ingyen fog étkezni, miközben nem lenne rá jogosult, mert a csillagos égben van a jövedelmük, amit ugye nem vallanak be...
2015. aug. 20. 00:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%
Errefelé is ez a tendencia, kéri mindenki, akinek nem járna, az is.
2015. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
58%

14-est miért pontoztázok le? Mert 3 gyereke van? Vagy nem értem. Azért mert az igazat írta?

Amúgy igen, biztos sokan fognak csalni, eleve látszik abból, hogy lepontozták a 14-es választ, csupán azért, mert jómódúak, de mivel 3 gyereket nevel, így mindenképp ingyen lesz nekik az étkeztetés. Nem értem az embreket, irigyek.

Unokatesómnak 1 gyereke van, neki van mukahelye átlag fizuval, párjának vállalkozása van, oda a párja saját magát minimálbérre jelentette be, de a valós bevétel 500 eze-1 millió között is szokott lenni. Tuti nem vallja majd be. Bár, amilyen nagyzolós banda, valószínűnek tartom, hogy fizetni fognak, mert ők meg szégyellnék, ha az alacsonyabb rétegbe kellene magukat sorolni. Azért az óvónők sem hülyék, nagyjából látják, hogy milyen szinten élnek a családok. Én furcsának találnám, hogy Joci, akinek mindkét szülője mérnök, tízmillisó terepjáróval járnak öltönyben meg kiskosztümben minden nap, de nem érik el a nettó 89.408 Ft nettó jövedelmet/fő, mikor csak 1 gyereket nevelnek.

2015. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem, hogy a kérdező bölcsijében miért nem kell igazolni , hivatalos papírokkal a jövedelmet. Én több bölcsit is kerestem konkrétan 4 helyre jelentkezünk, mindenhol kellett jövedelemigazolast vinni. Szerintem így fair és a legtöbb helyen kérnek. Emiatt nem hiszem, hogy túl sok jogosulatlan is igénybe venné. Egyébként a mi bölcsődénkben, ahol a fiam kezd, ott volt a jelentkezési papíron, hogy utána nézhetnek hivatalosan, hogy valósak a megadott adatok.
2015. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
72%

23-as. A bölcsikbe mindig is kellett jövedelemigazolás, nem az ingyenes étkezés miatt kérik, hanem gondolom egyrészt a bölcsödei díj megállapítása miatt, ami már több éve van. Tehát a böclsödébe nem új keletű a jövedelemigazolás, munkáltatói igazolással együtt.

Az óvodába ugye már nem kérik.

2015. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
61%

A 14. vagyok:22 válaszoló KÖSZÖNÖM,hogy mellém álltál.Látod,ha valaki őszinte,az sem ér semmit.De mindegy is,megszoktam.

Az én legkisebbem is bölcsis,a beíratkozásnál kellett csak munkáltatói(tavaly ősz óta jár).Most semmit nem kértek,ráadásul annak,aki 3 vagy több gyerekes csak az erre vonatkozó nyomtatvány kellett kitölteni,nem fogják kérni az önbevallásos jövedelem igazolást.A középső most kezdi majd a sulit,ott tegnap fizettem be,és legnagyobb meglepődésemre nem kellett a MÁK(Magyar Államkincstár)igazolása sem-amit direkt ezért kértem pár példányban,és eddig kellett-hogy 3 gyerek után kapok családit.A suliban is önbevallásos lett,de a papíron rajta van,hogy:büntetőjogi felelősségem tudatában nyilatkozom,és az adatok a valóságnak megfelelnek.

2015. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
39%

Undorító, ha valaki jómódúnak vallja magát, de képes pár ezer forintos tétel miatt hazudozni...


A gyereknek is ezt tanítjátok? Kis csalás nem csalás?


Ingyen kaja, aztán külföldi nyaralás, ugye?

2015. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ó, de fáj az igazság:)))
2015. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
12%

Egyébként a jöövedelemigazolást marha egyszerű lenne kijátszani. Milliós bevételeink vannak, de az a cég bevétele, nem a miénk. A férjem be van jelentve a cégbe havi 200.000-re. Én gyesen vagyok. A kutya nem mondja meg mennyi a havi bevételünk.

Gondolom mások így játszák ki a rendszert.

2015. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
66%os, amúgy jól elvagy? :D
2015. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Miért is, utolsó?
2015. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!