Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Volt gyerekkori...

Anyukák! Volt gyerekkori álmotok a neveket illetően?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy képzeltem el kislánykoromban,hogy lesz egy kislányom,akit Rebekának fognak hívni. Az összes babámat így hívták..

Aztán elsőnek kisfiam született,és aztán kislányom,de végül nem Rebeka lett a neve.

Nektek voltak ilyesfajta neveitek? Mi volt a név pontosan?

Végül az lett a neve a kisfiadnak/kislányodnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2015. aug. 22. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
volt de szerencsére felnőttem mire anya lettem, így rendes nevet kapott a gyerekem, olyat ami teljesen vállalható :) le se merem írni, mit találtam ki gyerek fejjel... :D
2015. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még olyan 7-8 éves voltam, akkor úgy terveztem, hogy a fiam neve Gergő lesz. Nem az lett :)

Utána is biztos volt sok ötletem, de azokra nem emlékszem, csak arra, hogy 12 éves koromtól elég sokáig egy Nina nevű kislányt szerettem volna, később pedig kitaláltam, hogy nekem öt gyerekem lesz, és úgyis külföldön fogok élni (ez nekem 14 évesen valamiért evidens volt), ezért nyugodtan lehet közöttük Sean és Lars nevű is. Érdekes, a többi háromnak nem találtam ki semmilyen nevet.

A legutolsó ilyen név-tervem 17 évesen volt, amikor éppen a punk korszakomat éltem, és a leendő lányomat Aurórának akartam nevezni az Auróra zenekar után (ugyanekkor volt tervben az Eta is, mint név, de azt elég hamar elvetettem).


Na, ezek közül egyik sem lett semelyik gyerekemnek sem a neve. Viszont a Rebekát például simán adnám, de a férjemnek nem tetszik, pedig nálam ez volt az elsőszámú javaslat lánynévként.

2015. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Volt. Gimiben az Iliászt ès azt Odüsszeiát olvastuk, ès azok az ókori nevek megfogtak, főleg a Nauszika. Az első lányom az is lett. Imádja a nevèt, különlegesnek èrzi, nekem meg teljesült az álmom. A második lányom ès a fiam is ebből a mondakörből, kultúrából kapott nevet. Teljesen vállalható, gyönyörű nevek, plusz a felmenőim között is van görög, perzsa felmenő. Mindhárman imádják a nevüket, nem ismernek ilyen nevű gyerekeket. Nekem mèly èrzelme van.

A 3.lányom viszont a Kitti nevet kapta... Na ez.... Fiút vártunk, lány nèvvel nem kèszültünk, de a szülèsznő kèrt azt is. Ránèztem a pólójára, Hello Kitty minta. Na így lett a lányom Kitti, azaz, ahogy mi hívjuk, Hello Kitty, mert benèzte a doki, ès lány lett.

2015. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bianka volt a gyerekkori álmom, fiúban soha nem is gondolkoztam. Mikor terhes lettem viszont biztos voltam abban, hogy fiam lesz, és úgy terveztem, hogy majd a2. is fiú és csak a 3. lesz lány. Ez nem így lett. :( Az első valóban fiú lett. A második viszont lány. És nem lett Bianka. :)
2015. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Margaréta. Nem ez a neve, mert fiú lett, de egyébként se adnám, mert ma már irtózom a virágnevektől.
2015. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként Szandi tetszett, aztán Laura. Ma már egyik sem igazán :)
2015. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Először úgy 10-12 évesen mindenféleképpen Laurát akartam. Aztán 13-14 évesen Daniellát (a Dana becézése miatt), aztán 15 éves korom óta az volt a prioritás, hogy lehessen Liának becézni. Így a lányom Emilia lett.

A magyar fiúnevek közül rettenetesen kevés tetszik. Kb 7 évesen döntöttem el, hogy ha nekem fiam lesz, csak Roland lehet. Nem az lett :) Apuka nagyon ellene volt, így kompromisszumra jutottunk, Alex a neve.

2015. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Blanka volt a mániám nagyon sokáig. Azt a lehetőséget el sem tudtam képzelni, hogy fiam lesz, nekem mindig evidens volt, hogy lányom fog születni. Tényleg lányom lett, de nem lett Blanka :) Még mindig tetszik a név, de anno mikor a férjemmel összejöttünk, és előadtam neki a tervemeta lányunk nevét illetően, ő nagyon húzta rá a száját, úgyhogy lemondtam róla. Közösen választottunk végül két nevet, ezek közül az ő kedvencét kapta a lányunk. Még egy gyereket szeretnénk majd, ha ő is lány lesz, ő kapja a másikat. Ha fiú lesz, akkor nem tudom, mi se nagyon vagyunk kibékülve a fiúnevekkel, egyik se tetszik igazán, megegyezni meg végképp nem tudunk :D
2015. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 20on évig Lilit szerettem volna. Mára annyira felkapott lett, hogy nem valószínű, hogy Lili lenne, ha lesz... (Vagy Lilien, Lilián, Liliána...)
2015. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, Flóra, Glória, Aurél, Egon, meg egyéb nevek, amiket ma már tuti hogy nem adnék. A gyerekeimnek természetesen a fentiek közül egyiket sem adtam.
2015. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!