Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gát tényleg ennyire vastag?

A gát tényleg ennyire vastag?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem a gátmasszázst, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy mennyire vastag ez a rész. Tényleg képes segíteni szülésnél a gátmasszázs? Kissé elbizonytalanodtam, meg meg is rettentem, hogy egy ilyen vaskos részt szoktak bemetszeni, mikor bújik ki a baba feje? Hiszen egy ilyen vaskos rész gyógyulásának elég hosszadalmasnak kell lennie, nem?

2015. aug. 23. 13:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem , csak hallottam már olyanról, hogy volt, aki gátmetszést követően pár órával később már simán tudott széken ülni és pár nap alatt be is gyógyult a sebe. Ez számomra elég hihetetlen...
2015. aug. 23. 13:33
 2/21 anonim ***** válasza:
Az is!
2015. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig szokott tartani a felépülés?


Illetve tényleg oldalra vágnak, nem a végbél irányába (ez utóbbit védőnő mondta nekem)?

2015. aug. 23. 13:35
 4/21 anonim ***** válasza:

Vágni valóban oldalirányba szoktak.

Erre nálam nem volt idő, és én sajnos szakadtam. A végbél irányába, de szerencsére nem végig.

És igen, már másnap tudtam ülni, kicsit volt kellemetlen, de nem fájt. 1 hét után volt varratszedés, de az már szinte megváltás volt, mert a seb nem fájt, csak a varratok húzódtak. Ahogy kiszedte a doki, semmi bajom nem volt.


Nem tudom, mennyit segít a gátmasszás, én nem csináltam szülés előtt.

2015. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

1. Mindig oldalra vágnak, mert így sokkal kevesebb esély van arra, hogy esetleg továbbszakad és a végbél is sérül, meg könnyebben lehet varrni is.


2. Az, hogy valaki pár órával késöbb ülni tud gátmetszés után, az mese. Viszont pár nap múlva már nem túl fájdalmas, és egy-két hét alatt az ülés nem okoz gondot. (A szex még egy ideig igen)


3. Attól, hogy a gátizom vastag, még nem feltétlen gyógyul lassabban, mit egy vékonyabb rész tenné. A gátat egyébként is csak bemetszik, nem átvágják!

2015. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Pàr óràval később simàn ültem rajta, mert még hatott a lidocain :D màsnap màr figyelni kellett, hogy teszem le a hàtsómat. Én még nem fogdostam, hogy milyen vastag az a rész.


Van aki gyorsan gyógyul (1-2 hét múlva màr nincs gond) akinek viszont nagyot kellett vàgni pl. vàkuum miatt, vagy a baba szalutàlva bújt és felszàntott maga mellett mindent, ott bizony több időt vehet igénybe.


A kórhàzból kisétàlni nekem nem okozott gondot, pàr nappal szülés utàn màr boltba vittük a picit, viszont nagyot lépni, nem odafigyeléssel leülni, lépcsőn ugràlni nem nagyon mertem. 6 hetesen viszont màr rég nem volt semmi gondom.

2015. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem jobb oldalra vàgtak, mert balkezes az orvosom
2015. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én heteken át maszíroztam, mégis vágtak. Kaptam érzéstelenítőt, nem éreztem. Igen, oldal irányba vágnak, az enyém kb 1,5 cm-es vágás lett. Biztos mázlim volt, de én nem szenvedtem tőle utána sem. Kb a 3. héten már szépen összeforrt.
2015. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Maga a vágás nem fájt, de másnap a helye már eléggé. Engem nagyon zavart, ülésnél és járásnál is fájt, csak akkor volt jó, ha feküdtem, de akkor is csak egy-két pozícióban, nem volt jó akárhogy. Ez olyan 3-4 napig tartott, utána a járással már nem volt bajom, ülni kb. 5-6 nap után tudtam normálisan. A helyét mondjuk még elég sokáig éreztem. 8 éve szültem, de még most is ki tudom tapintani, igaz, ez már egyáltalán nem fáj, csak érzem, hogy hol vágtak. Nem bánnám, ha télen, amikor a tesó születik, megúsznám vágás nélkül, de úgy vagyok vele, hogy inkább vágjanak, minthogy repedjek.
2015. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem vágtak, és a vágást nem éreztem, de a varrást sem, mert kaptam érzéstelenítőt. Éjjel egykor született a fiam, az ebédet már az ágyon ülve fogyasztottam, nem volt gondom, pedig akkor már nem hatott az érzéstelenítő. Én sokkal rosszabbra számítottam. Amikor hazajöttünk a kórházból, és simán leültem a fenekemre, nem akarták elhinni a női, már szült vendégek, mert hogy nekik az hetekig mennyire fájt. Nekem szerintem szerencsém volt, túl nagyot sem kellett vágni, meg a doki is ügyesen varrt (sokan dícsérik emiatt a városban). Egy kicsit oldal irányba vágnak, hét óránál, a férjem hetekig ugratott, hogy nálam mindig hét óra van. :-) A doki lerajzolta, hogy miért, meg mutogatta összehajtott papírokon, hogy miért jobb így, mintha egyenesen lefelé vágnának, a lényeg végülis, hogy így nehezebben szakad tovább.

Én is nagyon féltem egyébként tőle, főleg, hogy nekem volt egy korábbi sérülésem ott lent, de nekem abszolút pozitív csalódás volt ilyen tekintetben a szülés. A régi sérülésem nagyon lassan gyógyult még hónapokkal később is fájdalmas volt a székletürítés, a szülés után viszont nem volt ilyen baj. Mondjuk az első nagy wc-snél fohászkodtam, nehogy baj legyen, de nem volt semmi probléma, nem is fájt. De lehet, hogy közrejátszott az is, hogy a teherbeesés előtt, terhesség alatt is, sőt a szülés után fél nappal (gyógytornászi felügyelettel) intimtornáztam.

2015. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!