Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakadtok/szoktatok megjegyzés...

Kiakadtok/szoktatok megjegyzést tenni az alábbi kifejezésekre (akár hozzászólva, akár gondolatban)? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

1. pocaklakó

2. 3 hós baba

3. ,,25 hetes vagyok"

4. pelus (és egyéb, becézett szavak)

5. amikor az egyik szülő anyának, vagy apának hívja a másikat

6. amikor az egyik szülő kistesónak hívja a (születendő, vagy tervezett) kisebbik gyereket


Titeket melyik akaszt ki, és miért? Illetve van olyan, amit ti is használtok?



2015. aug. 24. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Szinte mindegyiket használom/használtam. De ha nem használnám, akkor sem érzeném magam magasabbrendű személynek, mint a másik, hogy beleszólogassak ki mit hogy mond.
2015. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

A pocaklakó kifejezést rühellem.

Meg a cici, tejcsi, kaksi, ilyesmi kifejezéseket.


Az apa, anya, kistesó kifejezés nem borít ki, de mi nem így hívjuk egymást.

2015. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok, beszólni nem szoktam ezért, mindenki úgy beszél, olyan szavakkal, amivel akar.
2015. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Ebből a 3. kifejezést használtam csak, ha valaki megkerdezte, mennyi idős terhes vagyok. Becezgetni nem szoktam, a pocaklakotol kimondottan hányingerem van és rohejes, amikor egy pár anyának és apának szólítja egymást
2015. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

nem akaszt ki és nem teszek megjegyzéseket.

pocaklakót én nem használom, írva én is "hós"-t szoktam írni, ezt bevallom :D

pelussal semmi bajom, azon kerekedik ki a szemem mikor valaki pellusnak írja, itt azért elég gyakran megesik és nyilván akkor így is mondják. de pont mint az éjjel kell a babám.


az azért valljuk be, hogy fura mikor a szomszéd Gizi mondja nekem, hogy apa így meg úgy. gondolnám az apukájáról beszél... egymást között annak hívják egymást aminek akarják, de pl. egy fórumon nem ártana normálisan beszélni.

múltkor volt egy kérdés, már nem tudom szóról szóra, de oyasmi volt, hogy "apa nem akar kistesót, hogy győzzem meg?" írták, hogy hagyja a szüleit békén, ne akarjon beleszólni, erre kiakadt a kérdező, hogy ő az anya :D

2015. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

A pocaklakót nem szeretem és nem használtam, de különösebben nem akaszt ki, van ami jobban kiakaszt...

Hós - nem használom, nincs ilyen szó, kiírom a 3 betűvel hosszabb hónapost.

"25 hetes vagyok" - ezt használtam... de ezt hogy lehet máshogy mondani??? :D

Pelussal nincs bajom, de vannak olyan becézett szavak amitől feláll a szőr a hátamon, pl. a tejci és a hurcizás.

A párom néha szólít anyának, nem annyira szeretem. Én nem szólítom apának, csak ha kifejezetten a gyereknek akarom őt megnevezni.

A kistesó nem zavar. Használom is a tervezett babánkkal kapcsolatban. Majd ha valóság lesz és lesz neve, akkor azon fogom szólítani, de addig így a legegyszerűbb megnevezni, hogy szeretnénk kistesót. :)

2015. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Pocaklakót nem használom, de nem idegesít. Szimplán csak hosszú kimondani nekem. :) Rövidítés sem idegesít:pelus, tejcsi....de ha már agyon van rövidítve, becézve az a halálom:tejci!! Ilyen szó nincs, értelmetlen, ráadásul nem csúnya szó a tej, esetleg tejcsi, hogy becézni kelljen. Azt is használom, hogy 25 hetes vagyok, mikor megkérdik. De ez a korrekt válasz rá. Hónapos-hós, ezen sem akadok fel. Viszont egy dolog nagyon zavar, az anyázás-apázás-kistesózás, ha nem megfelelõen használja. Én is mondom az egyelõre hasamban tartózkodó kisfiamnak, hogy apa hazajött. De a páromnak soha nem mondanám hogy apa. Õ nem az apám! Az ominózus kérdésre emlékszem, én kezdtem a szétoffolást. Értettem hogy mit akar kérdezni, a kategóriából rájöttem, de cseppet besokalltam. Még ha így is beszél otthon, közösségbe ne, mert nagyon félreérthetõ, és szerintem nevetséges. Nem szoktam beszólogatni érte. De elmondom az illetõnek késõbb, de úgy mintha nem róla beszélnék...Mert végülis nincs sok közöm hozzá, de lehet hogy neki nem tūnik fel.

Egy dolog bosszant, a T/1 állandó használata. Pl. az még nem zavar, ha mondja az anyuka, hogy megyünk fürödni. Nyilván az õ közremūködése kell. De ha valaki azt mondja, hogy "bekaksiztunk". Ott felmerül: Te is? :) Kivéve, ha a gyerekéhez intézi a szavait, ott még toleráns vagyok, de ha nekem mondja.... :)

2015. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
a pelussal nem értem mi baj. az 5.-öst tartom gáznak, a gyereknek szülei de egymásnak nem,egymásnak férj-feleség még (jó esetben) a pocaklakót én nem mondom,de nem is zavar végülis aranyos :-) többi nem zavar
2015. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Csak a CSI-zés akaszt ki, pl tejcsi, de az nagyon. Még annyi, hogy mi nem anya-apa páros vagyunk, én "mamim" vagyok a férjemnek, én őt apinak nevezem néha.
2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

A pocaklakó nem tetszik.

Miért, mi a gond 3 hós babàval??

Azt hogy hàny hetes vagy, hogy mondod màshogy?

Pelus, iszi, eszi, alszi, jàtszi, ezeket mindet hasznàlom.

A gyerek előtt apànak hìvom az apjàt. Régebben Szivem volt, de a fiam is annak hìvta akkor, ha a keresztnevén szólìtottam, akkor meg azt mondta neki :) Ìgy maradt az apa-anya.

Én is kistesónak hìvom a picibabàt, aki a pocakomban van. A kisfiamnak szerintem ìgy a legérthetőbb.


A bilibe kakiltunk, 15 hetesek vagyunk, jön a fogunk viszont zavar, néha szìvesen visszakérdeznék, hogy "te is bilibe kakiltàl?" :)

2015. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!