Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakadtok/szoktatok megjegyzés...

Kiakadtok/szoktatok megjegyzést tenni az alábbi kifejezésekre (akár hozzászólva, akár gondolatban)? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

1. pocaklakó

2. 3 hós baba

3. ,,25 hetes vagyok"

4. pelus (és egyéb, becézett szavak)

5. amikor az egyik szülő anyának, vagy apának hívja a másikat

6. amikor az egyik szülő kistesónak hívja a (születendő, vagy tervezett) kisebbik gyereket


Titeket melyik akaszt ki, és miért? Illetve van olyan, amit ti is használtok?



2015. aug. 24. 12:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nekem a pocaklakó kifejezés kicsit fura, de azért nem ugrok ki tőle az ablakon, a 3 hós kifejezés sem zavar (helyesen gondolom 3 hónapos lenne), az x hetes vagyok-ot többször láttam már kijavítva, kigúnyolva, 1-1 kérdésnél, ahol nem volt mögé írva, hogy x hetes TERHES, ilyenkor az x hetes kort az életkorra szokták értelmezni gunyorosabb formában:) Ezt egyébként én is szoktam néha használni, helyesen gondolom úgy lenne, hogy az x-edik hétben vagyok, vagy nem tudom.


A pelus engem nem zavar, de a tejci, és hasonló becézéseket nem szívesen hallgatom/olvasom.


Olvastam a kérdést, amit itt többen említetek az apa-anya-kistesóra vonatkozóan, számomra is félreérthető volt, bár én is sejtettem, hogy az anyuka írta ki a kérdést. Engem zavarna, ha a férjem anyának, vagy a szó egyéb más változatának hívna, mivel nem vagyok az anyja, akkor sem, ha a gyerekének viszont az vagyok:)


A szüleim anyuci-apucizták egymást, akkor nem zavart, de én nem használnám így, nemcsak anya leszek, maradok az is, aki eddig voltam, a férjem pedig nem az apám, hogy apának hívjam, és ha a gyerekem is azt látná, hogy a szülei nem kizárólag szülőknek tekintik egymást. Ha nem hallom/olvasom, akkor másnál nem érdekel, hogy hívják otthon egymást.


A kistesó téma nekem semleges.


Kiakasztani csak a tejcis agyonbecézés/rövidítés akaszt ki, de az is inkább a vicces értelemben.


A többesszámban beszélés szerintem is nagyon fura, nagyon örülök, hogy eddig nem nagyon volt hozzá szerencsém, és remélem, a jövőben sem kell hallgatnom senkitől.

2015. aug. 24. 14:52
 12/20 A kérdező kommentje:

A válaszokat egyébként egytől egyig felpontoztam, mielőtt valaki kérdezné:)


A kérdést az ihlette, hogy a fentebbiekre olvastam sok válaszban már gúnyos, vagy kissé kioktató, esetleg a nyelvtant kifogásoló választ, és tényleg érdekel, hogy ez miért akaszt ki valakit annyira, hogy nem bezárja a kérdést, hanem ír rá választ:)

2015. aug. 24. 14:54
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia. Igazából én csak a kistesó kifejezést nem szeretem, de ki az sem akaszt, csak nem tetszik, mert a kicsi is egy önálló személy lesz, nem "kistesó". Pocaklakónak sosem hívtam a fiam, de nincs bajom a kifejezéssel.
2015. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyikre sem teszek megjegyzést, se magamban, se hallhatóan.

1. Nem érdekel, én nem használom.

2. Azzal semmi baj, még nyelvtanilag sem helytelen, bár én nem így használom

3. 3. Azzal sem értem, mi bajod...jobb a "hkm"?

4. ezer éves dolog, ahogy a többi hasonló is

5. Élő beszédben, vagy írásban? Nem mindegy. Nekem Apának hívni a páromat itthon fura lenne, de ha kérdést írnék vagy választ, akkor csak nem írom ki a nevét egy anonim oldalon. Párom, férjem, apa, nekem így ugyanaz.

6. Szintén itt helyénvaló, mert nem tartozik senkire a neve. Otthon gondolom, Lacika, vagy Julika.


Egyik sem akaszt ki, ahhoz több kell, minthogy ki milyen kifejezést használ.:)

Miért pont ezek? Talán téged zavar?

2015. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ezek közül nekem az ötös a leginkább zavaró. Meg a korábban említett "kakilunk" "eszünk" és társai...

Ettől a kettőtöl falnak megyek!!!

Pedig a férjem is mondta egy ideig mindkettő variációt. Gyorsan leszoktattam

2015. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

nekem igazából egyikkel sincs bajom.

mi pocaklakónak hívtuk a fiúnkat szinte elejétől fogva, már egy éves de a "pocak" becenév még megmaradt :)

2-3as kifejezés sem zavar.

a 4. a pelus sem, de az egyéb becézések pl kaksi, tejcsi...stb igen. a pelust én napi szinten használom.

mi a férjemmel csak a gyerek előtt hívjuk így egymást anyának/apának, de akkor is csak úgy hogy " menj oda apához" de ha nem a gyerekhez beszélünk, de gyerek előtt "gyere xy ebédelni" akkor nevén szólítjuk egymást. amúgy nem szokott zavarni ha más így tesz csak fura :)

a 6. kifejezésben sem találok gondot.

2015. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
14-es, nem, nem zavar, a hkm-el sincs bajom, a 11-12-es válaszban leírtam a véleményem egyébként, benne van a válasz a kérdéseidre:)
2015. aug. 24. 17:33
 18/20 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszoltam, kommenteket nem olvastam. Ezúton kérem elnézésed, azóta pótoltam ezt a hiányosságot.
2015. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A pocaklakótól kiütést kapok, de sose tettem rá megjegyzést, ha valaki így mondta.

A "hós" még sokkal sokkal jobban irritál, de se ismerősnek, se ismeretlennek nem szólnék be miatta.

Azt, hogy x hetes vagyok, én magam is szoktam használni, persze tudom, hogy nem én vagyok annyi hetes, csak a terhességem, de mivel eleve úgy is kérdezik, hogy "Hány hetes vagy?" ezért valahogy én is erre szoktam rá.

A becézett szavak között van olyan, ami rohadtul idegesít, és van olyan, ami simán belefér. Pl. én is használom: pelus, fürcsi/locsi, vacsi, hami, és hasonlók. Ami viszont borzasztóan idegesítő számomra is (a javát itt "hallottam"): tejci, pipicici, szopcsimellcsi (szoptatós melltartó), főzi, tápi.

Amikor a szülők egymást szólítják apának/anyának, az nekem leginkább furcsa, nem zavaró, csak nem tudom hova tenni a kapcsolatukat, mert bennem olyan érzést kelt elsőre, mintha egymás szülei lennének. Természetesen nem arra gondolok, amikor valaki a gyereknek mondja, hogy "menj oda anyához", vagy "hazajött apa", hanem amikor ez a megszólítás van kettejük között is.

A születendő gyerek kistesónak hívásában nem látok semmi kivetnivalót, meg sem fordult a fejemben, hogy ez bárkinek is zavaró lehet. Nekünk van már egy nyolcéves fiunk, és mivel még nem tudjuk a következő gyerek nemét, így kistesóként emlegetjük, a fiunk is így beszél róla. Majd ha tudjuk már a nemét, akkor úgyis hugi/öcsi lesz belőle, aztán meg majd úgyis a nevén fogjuk emlegetni.

2015. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hat ez a "pipicici" negizzasztott,mire rajottem , hogy talan csirkemellett jelenthet. A szopcsimellcsi mellett szerencsere volt forditas :D

Szoval engem az egesz felsorolasbol ezek a jelentes nelkuli, agyonbecezett szavak irritalnak.Na nem a pelus es a tejcsi(ezeket en is hasznalom), hanem az elobb emlitett peldak.

2015. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!