Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A pszichológus meg tudja...

A pszichológus meg tudja szeretettni egy fiatal nővel a gyereket, akit a szülői kényszer miatt szült meg?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm 17 évesen szült a szülei azt mondták neki, hogy nem tamogatjak ha nem tartja meg. A gyereket 2 évig a nagyszülők neveltek majd odaadtak a lánynak hogy ő nevelje. Azota eltelt 3 év, a gyerek most 5 éves de a nő nem szereti, turelmetlen, tehernek érzi. Szeretne úgy élni mint a többi fiatal huszonéves de a gyerek miatt nem tud. Járt már sok orvosnal de nem tudja szeretni a gyereket, akkor lenne boldog ha a szülei nevelnék. A gyereket az apja sem látogatja. Sajnalom a gyereket, de a nőt is mert rossz lehet amiatt így élnie hogy nem állt ki magáért.
2015. aug. 25. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha ezt a kérdést olvastam volna, de nem egy "ismerős" oldaláról, de mindegy.

Szerintem ha a szülők fokozatosan "adnák át" a gyereket, akkor az anya jobban bele tudna jönni az anyaságba. Vagyis én megértem, hogy szórakozni akar, mert ez kimaradt az életéből, ezert ha mondjuk el szeretne menni, akkor menjen és vigyázzanak rá a nagyszülők. Bármikor, amíg nem higgad. Így csak akkor van vele a gyerek, amikor nem "teher", így lehet könnyebben megszereti. De ha egyáltalán nem akarja gondját viselni az anya, akkor később döbben majd rá mennyire hulye volt hogy nem vett részt a nevelésében. Akkor viszont késő lesz, mert a gyerek felnő és nem lesz neki fontos mint anya, hanem a nagyszülőket tekinti majd szüleinek. Pszichológus szerintem ezen nem nagyon tud segíteni. Ha az anyja nem szereti, akkor mit tud ő tenni?

2015. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudja, nem ez a dolga. A pszichológus csak feltárja a problémát, rávezet a megoldásra, segít másképp láttatni a dolgokat, segít, h el tudd mondani, ki tudd fejezni, meg tudd fogalmazni, mi a problémád.


De el tudom képzelni, ha pszichológussal való beszélgetések után lesz változás. Másképp fog a gyerekéhez állni. De nem egyik napról a másikra és nem elsöprő nagy anyai szeretet kell elképzelni.

2015. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést most írtam ki előszor. Nem rólam van szó, ha valaki erre gondol. Az ismerősöm a nő aki ebben a helyzetben van.
2015. aug. 25. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!