Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségek sokasága...

Kényszerbetegségek sokasága kb.9éve mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon régóta kényszerbetegségben küzdök, még óvodás koromban kezdődött, és szinte mindenféle volt. Az állandó visszakérdezéstől (tessék?), a kézmosáson át szinte minden. Most például: magamba beszélés (folyamatosan) már olyan 3-4éve megállás nélkül, becsuktam-e az ajtót érzés (mindig nézem hogy be van-e csukva), de ami a legjobban zavar, az a "tökéletes haj" kényszere, ami abból áll, hogy ha nem "tökéletes" a hajam, képes vagyok 1,5órán át csinálni, és egész nap az köt le, hogy ne menjen tönkre, ne álljon ki egy szál se, vigyázzban alszom, hogy ne feküdjem el, stb. Régóta szedek erre gyógyszert, már a 3. pszichológushoz és a 2. pszichiáterhez járok, és nem múlnak, nem akarok felkelni, nem tudok másra koncentrálni. Mit tegyek? 15/l

2013. jún. 30. 20:20
 1/1 anonim válasza:
Egyre jobban fog zavarni, ha annyit törődsz vele. Próbálj meg egyre kevesebbet foglalkozni a hajaddal, lassan fokozatosan, és nem fog egy idő után érdekelni. Én is kényszerbeteg vagyok, agresszív kényszergondolatokkal, hidd el, hogy azokkal se könnyebb egyáltalán, én 5 éve járok pszichiáterhez, mégis néha nagyon erősen érzem a gondolatoktól való félelmet. Eddig azt tapasztaltam, ha nem törődöm ezekkel a gondolatokkal, akkor nem zavarnak annyira. Ha folyamatosan cselekszel (kényszercselekvés), amikor zavar vmi, ez esetben a hajad állapota, akkor csak mélyíted annak gondolatát, hogy esetleg nem elég tökéletes a hajad. Én a gondolataimat szeretném annyira tisztára, tökéletesre mosni, formálni, mint Te a hajadat. Jobbulást!
2013. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!