Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön szült anyukák,...

Külföldön szült anyukák, tudnátok segíteni, hogy mi kell ahhoz, hogy a kicsi lehető leggyorsabban megkapja az útlevelét a nagykövetségen?

Figyelt kérdés

Le tudná valaki nekem irni, hogy pontosan hogy zajlik a folyamat?

Mi Németországban élünk, de gondolom mindenhol hasonló a kérvényezés folyamata.



2015. aug. 25. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Július végén változott a kormányrendelet, most már 4-6 héten belül útlevelet kapnak a babák szerencsére. Annyi a változás a papírmunkában az előző évekhez képest, hogy az igényléskor kik kell tölteni a szülőknek egy nyilatkozatot, melyben tanúsítják, hogy legalább az egyik szülő magyar állampolgár, így nem kell megvárni az anyakönyvezést az útlevél gyártásakor, amint leadod a papírokat, már gyártják is az útlevelet és a következő konzulátusi futárpostával már küldik is. Az anyakönyvi kivonat meg majd pár hónap múlva elkészül. Ez a 203/2015-ös számú rendelet.

Mellékelem egy müncheni konzuli referens levelét:

"A gyermek anyakönyvezéséhez, nyilvántartásba vételhez, útlevélkérelemhez mellékelem a


tájékoztatót tartalmazó weboldalainkat. Ezekben találnak nyomtatványokat is, kérem, ezeket


szíveskedjenek kitöltve elhozni, amikor jönnek hozzánk.



Továbbá kérem ne felejtsenek el egy biometrikus fényképet is hozni a piciről.



Tájékoztatom Önöket, hogy Főkonzulátusunk csak közreműködik a kérelmek átvételében,


ill. továbbításában. A magyar anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát és az útlevelet Budapesten


állítják ki - így az ügyintézési idő jelen pillanatban hivatali átszervezések miatt kb. 5 hónap lehet.


Ezt áthidalandó a mellékelt nyilatkozatot kitöltve is hozzák magukkal, s akkor 1 hónapon belül


kap útlevelet a gyermekük.



És akkor a tájékoztatónk:


[link]


[link]



Amennyiben a gyermek nem házasságból született, a Standesamtnál apai elismerő nyilatkozatot


tettek. Erről, a német eredeti dokumentumot el kellene majd hozni. Főkonzulátusunk


ezt lefordítja és ezt küldjük el anyakönyvezésre. Ha mód van rá, az eljárást meggyorsítja, ha


olyan "Anerkennung der Vaterschaft" c. dokumentumot hoznak, amelyet a gyermek


születése UTÁN tettek az anyakönyvi hivatalnál.


Természetesen, főkonzulátusunkon is lehet apai elismerő nyilatkozatot tenni, ez azonban


hosszadalmasabb nyomtatvány kitöltésével jár. Kérem ez esetben hosszabb itt tartózkodásra


(épületünkben) rendezkedjenek be.



Ha a hatóságoknak szükségük van igazolásra, természetesen kiállítunk ilyet németül.



Üdv.



Mészáros Zsuzsanna


konzuli referens


Magyarország Főkonzulátusa


Vollmannstr. 2


81927 München


Tel: +49-89-962-280-216


Fax: +49-89-962-280-241"

2015. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es, ez most nekem is hasznos volt, én úgy tudtam 6-8 hét a kiálltási idő még ígyis, hogy nem kell megvárni a magyar anyakönyvi kivonatot. Nektek mennyi idő volt ténylegesen?
2015. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hu kedves első, nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!
2015. aug. 25. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 2 Németországban élő ismerősöm intézte augusztus elején az új kormányrendelet alapján a papírokat, 2 héten belül megkapták az útleveleket. Én az Egyesült Királyságban élek, hozzánk ritkábban jár a futárposta, de 3 héten belül itt is megkapták ismerősök. Az én kisfiam még a régi rendszerben kapott anyakönyvet, csak nyomon követem, hogy zajlik most. Remélem mindenkinek gyorsan a kezében lesz az útlevél
2015. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!