Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülésnél hogy van a...

Apás szülésnél hogy van a beöntés, borotválás. Stb?

Figyelt kérdés

eddig nem beszéltünk erről hogy be szeretne-e a férjem jönni vagy nem. Mindig azt mondtam, ahogy ő érzi.

Annyit mondtam neki hogy vajúdás alatt segítene ha ő mellettem lenne, de maga a véres részénél ha szeretne kimehetne.

most egyre többet beszél erről, hogy bent szeretne lenni, alig várja hogy ő vágja el a köldökzsinórt.

még csak a 32. héten tartok, de próbálok ennek-annak utána olvasni.

pl a beöntésnek, amitől nem félek, és ahogy olvasom van ahol csinálják, van ahol nem. Na de mindegy is, de ezeknél az előkészületeknél ( borotválás, stb) is akkor bent kell lennie? mert azt azért nem szeretném..

Vagy hogy megy ez?



2015. aug. 27. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk addig nem engedik be az apukát,míg az anyukát elő nem készítik.
2015. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

és akárhol bejöhet az apuka? nekünk nincs fogadott dokink, és így nincs orvos akivel előre meg tudnánk beszélni. Nincs olyan hogy nem jöhet be az apuka?

itt sajnos még ultrahangra se engedték be az apukát egyszer se.

2015. aug. 27. 12:20
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb helyen ezt előtte csinálják, és a vajúdóba csak ezután mész be. A férjed oda fogják csak beengedni. De ha nem mersz előtte kakilni, vagy zavar, ha látják, hogy borotválnak, akkor meggondolnám, hogy szüléskor nem-e leszel feszélyezett. Ez nem az a helyzet, ahol úrinőként zihálunk kicsit, aztán hopp egy baba... keményen odahányhatsz, kakilhatsz, pisilhetsz, káromkodhatsz, csapkodhatsz, repedsz, vérzel, akármi. EZ ilyen. És ez tény. Itt nem lehet viselkedni, vagy ha valakinek még is sikerül, sokkal nagyobb fájdalmakat él át, mintha tudna lazítani. Gondold át, hogy a ti kapcsolatotok megérett-e erre!
2015. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
JOGOD egy felnőtt kísérőt bevinni magaddal AKÁRHOVÁ. Nekik pedig KÖTELESSÉGÜK beengedni, akárhová! Vizsgálatra, beöntésre, ultrahangra... stb.! Ezzel legyél tisztában és ha azt mondják nem, akkor mondd, hogy DE. És kész. Te irányítasz, csak ezt sokan elfelejtik!
2015. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nem lennék zavarba ha ezeket ő látná, de nem érzem szükségét annak hogy a beöntésemet végignézze :)
2015. aug. 27. 12:24
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 27. 12:24
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűen szólsz, hogy zárt vizsgálóban végezzék, vagy visszautasítod a beöntést.


Az UH-ra pedig be kellett volna engedniük, ugyanis jogod van hozzá.

2015. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak az előkészítés után jöhet be a kísérő, de az már a vajúdóban történik, míg előtte egy kisebb előkészítő helyiségben végzik el a beöntést, borotválást (ott van a mosdó is, szóval onnan már "tisztán" megy a kismama a vajúdóba).
2015. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

sztk-ba örültem ha sorra kerülök az ultrahangon, de több apukát is kiküldtek...

mi ezért inkább elmentünk többször 4D-s ultrahangra magán dokihoz, hogy a párom is lássa azért a kicsit!

képet se kaptunk ott, csak akkor adnak ha baj van a babával.

4D-sen meg adnak sok képet, videót. nekünk megérte azt a 15 ezer ft-ot..de elég szégyen hogy van ilyen, nem csak én bosszankodtam e miatt

2015. aug. 27. 12:32
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk megkérdezték, hogy voltam e már aznap nagyvécén és hogy mikor ettem utoljára-ennek függvényében nem kellett beöntés. De akinek csináltak az kiment a vajúdó szobából egy külön helységbe és ott csinálták meg, addig apukák kint álltak a folyosón.

A borotválást én otthon folyamatosan megcsináltam így azt nem tudom mikor csinálják.

2015. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!