Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülésnél hogy van a...

Apás szülésnél hogy van a beöntés, borotválás. Stb?

Figyelt kérdés

eddig nem beszéltünk erről hogy be szeretne-e a férjem jönni vagy nem. Mindig azt mondtam, ahogy ő érzi.

Annyit mondtam neki hogy vajúdás alatt segítene ha ő mellettem lenne, de maga a véres részénél ha szeretne kimehetne.

most egyre többet beszél erről, hogy bent szeretne lenni, alig várja hogy ő vágja el a köldökzsinórt.

még csak a 32. héten tartok, de próbálok ennek-annak utána olvasni.

pl a beöntésnek, amitől nem félek, és ahogy olvasom van ahol csinálják, van ahol nem. Na de mindegy is, de ezeknél az előkészületeknél ( borotválás, stb) is akkor bent kell lennie? mert azt azért nem szeretném..

Vagy hogy megy ez?



2015. aug. 27. 12:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

a borotválást én is így tervezem, a beöntéstől meg nem félek, majd meglátjuk hogy lesz!


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. aug. 27. 12:51
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem egyik szülésem sem volt apás, de a mellettem lévő nőnek igen és az apuka itt csak a szülőszobába jöhetett be már beöltözve sterilbe. Addigra meg már a kismama túl volt a beöntésen, borotváláson.
2015. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

1 szulesemkor: 38 hetes vizsgalatra mentem, de a doki kozolte, hogy innen mar csak ketten megyunk haza. Teloztam a ferjemnek, es mire odaert en mar tul voltam a beontesen, es az azt koveto dolgokon ;-) A borotvalast minden vizsgalat elott en elinteztem, igaz a vegen mar nehezkes volt, de amugy nem volt orias pocakom szoval siman ment. Ferjem vegig benn volt velem.

2 szules: mar tul voltam a kiirt idopontom, minden nap mennem kellett vizsgalatra, es pont aznap be is akart fektetni a doki, mert 4 cm-re nyitva voltam a gyerek feje meg a kijaratban, nem akart rizikozni a doki. Vegulis aznap megrepesztette a burkot. A borotvalas szinten otthon tortent. Beontest nem kaptam, nem volt ra ido a szuleszno szerint, a ferjem itt is vegig benn volt a szulesnel, csak mikor az edat kaptam ajult el majdnem :) :) Nem birja a tut :) A beontes amugy egesz kellemes, nem is kell tole felni, kellemes langyos vizet kuldenek fel, aztan par perc es... tudjuk mi a vege :)

2015. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A Jánosban szültem. Azon a reggelen felraktak CTG-re, majd a férjem beküldték a szülőszobára. Utána mentem szétpakolni, majd kimentem a vizsgálóba, ahol megkaptam a beöntést (amit otthon is megcsináltam, borotválkozással együtt), majd vissza a szülőszobára és ott elmentem wc-re. Tusoltam utána. Teljesen kulturáltan lehetett előadni.
2015. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A férjem a szülőszobában várt, amíg mi a szülésznővel elmentünk egy vizsgálóba. Ott megigazította a borotválást, megcsinálta a beöntést (nem volt rémes szerintem se). Ott volt egy külön zuhanyzó, össze tudta magát szedni az ember. Ebből semmit nem látott a férjem.
2015. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Àtöltözès utàn âtirànyítottak egy ún. előkèszítőbe. Ez egy vizsgàló helyisèg, közvetlenül ebből nyílik egy zuhanyzó ès WC. Ide egyedül mentem, apuka addig a folyosón tèblàbolt. Borotvàlni nem kellett, a beöntèst megkaptam, kèrtem is, utâna picit vàrni kellett ès màszkâlgatni. Azt mondtàk, hogy 1-2 alkalommal làtogassam meg a WC-t, aztàn ha úgy ërzem, minden kijőtt, menjek vissza a folyosóra. Ott talâlkoztunk ismèt a pàrommal, a szülèsznő pedig a szülőszobàra kísèrt minket.
2015. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Uhh... WC után zuhanyzàs is volt, azt kihagytam a mesèből...
2015. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!