Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire figyeljünk, ha tudjuk...

Mire figyeljünk, ha tudjuk biztosra, hogy sok gyereket szeretnénk?

Figyelt kérdés

Tanácsokat kérünk többgyerekes szülőktől. Most tervezzük a házunkat, e mellett mindenféle hasznos ötletet is várunk.

Köszi


2010. márc. 11. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 3 gyerekes anyuka vagyok, de nálunk az anyagiak azért megszabták az építkezést. Sajnos nincs mindenkinek külön szobája. Jó, ha van több szoba, mondjuk egy 3-4 gyerekes családnak is egy felnőtt hálószoba és a gyerekeknek kisebb szobák, de inkább legyen, mert mikor már nőnek, igénylik az önálló kis kuckót. Nekem nagyon tetszene, ha lenne külön:

-gardróbszoba (így tele vagyunk ruhásszekrénnyel)

-ruhákat teregetni, vasalni egy szoba

-lomtár, éppen nem használatos ruháknak, játékoknak

2010. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egy gyerekünk van. Ő mozgásfejlesztésre szorul. Amihez sok hely kell. Alapból nagy mozástere legyen a gyerkeknek, mi például a nappali+konyha helyiséget hagytuk nagyra, mivel a nap legnagyobb részét itt töltjük. És itt mozogni is tud rendesen.

A legfőbb még a biztonság kérdése. Pl: kevés lépcső, csúszásmentes felületek...stb.

2010. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én 3 gyerekes anyuka vagyok.Legyen elég szoba,szerencsére mi jól állunk anyagilag így mindenkinek van mindene
2010. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- Tágas tér, tehát inkább nagyobb szobák, mint sok kicsi. Mert a gyerekeknek sok mozgástér kell, és erre a szűk szobák nem alkalmasak. Mi egy "régi cívisház" típusú házban lakunk (Debrecenben elég jellegzetes az ilyen, nem tudom, ismered-e ezt a ház típust), de hiába nagy a belmagasság és sok a helyiség, mégis szűkösnek tűnik egy laposabb, de "amerikai" típusú házhoz képest. Szóval: sok-sok tér!

- Vigyázzatok a lépcsőkkel. A 2 éves fiam a mai napig életveszélyesen közlekedik a tetőtéri szobába vezető lépcsőn, minden pillanatban félek... Szóval ha lehet kevés lépcső és nagyon biztonságos, nagy lapos lépcsőfokokkal.

- Sok fény, nagy ablakok. Majd ha tanulnak a gyerekek, kell a sok természetes fény, hogy nehogy elromoljon a szemük.

- Sok-sok hely a ruháknak. És a ruhaszárító állványoknak...

2010. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotokat. Megmutattam a férjemnek is, így egy picit közelebb kerülünk a megvalósításához. Köszi!
2010. márc. 13. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!