Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet belőlem valaha jó anya,...

Lehet belőlem valaha jó anya, hogyha nem szeretem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnék gyereket, viszont teljes mértékben képtelennek érzem magam az anyaságra. Míg sok nő teljesen odáig van a kisgyerekekért, engem kifejezetten irritálnak. Rossz érzés hogy így van, de nem tudok mit tenni, és nem csak az zavar amikor hisztiznek, szimplán az is amikor gügyögnek, meg kérdezgetnek, meg értetlenek meg nyáladzanak, meg mit tudom én. Sok velem egykorú ismerősöm már szeretne gyereket, és valakinek már van is, én meg a kezembe sem merem venni mert attól félek leejtem. Hogyan lehetne így valaha is jó anya belőlem? Vagy ez idővel változik? Meg a saját gyerekemnél majd lesz valami anyai ösztönöm? Hogyan működik ez?

22/L


2015. aug. 30. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy változni fog, de örökbe is fogadhatsz egy 3-4 évest, aki már túl van ezeken.
2015. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, hogy őszinte legyen engem 0-18-ig irritál minden gyerek. A kicsiktől kezdve a kamaszokig. :S
2015. aug. 30. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen voltam. Bár a kamaszokkal már nem volt gondom, de a 10 alattiaktól menekültem. A fiamat viszont imádom, de rajta kívül minden kisgyerek idegesít még mindig.
2015. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, nem kell mindenkinek szülni.
2015. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A saját gyerek teljesen más. Nyugi, ráérsz még ezzel foglalkozni.
2015. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A saját más lesz.

A gyerekeket én se szerettem, szeretem, de a sajátomat igen.

Borzasztó szar bölcsődei gondozó vagy óvónő lenne belőlem, mert 5 perc alatt kiborítana a rám bízott 10-20 gyerek. Ennek ellenére a sajátommal nyugodt vagyok és eddig még nem tudott kihozni a sodromból, pedig volt már pár meredekebb dolga.

2015. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A saját gyerek más. Egy idegen gyerekét én sem szeretem.
2015. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

világ életemben nem voltam kibékülve más hisztiző, kakás, nyűgös, utálatos, undok kedveskedő, barátkozó gyerekével, de amikor én anya lettem, ez nagyjából meg is változott bennem. Sokkal nyitottabb lettem a gyerekek felé az enyémet meg egyenesen imádom.

Mondják, egy gyermekkel egy anya is születik. Teljesen egyetértek vele.

2015. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyerekekért továbbra sem vagyok oda. Én is sokáig igy voltam vele. 30 fölöttre terveztük a gyereket, így is lett. A fiamat imádom, más gyerekek....hát nem igazán. Még nagyon csacsogni sem tudok velük.
2015. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én se szeretem a gyerekeket.

Viszont képzeld, van már egy saját lányom akire betegesen vágytam, mert hosszú próbálkozás után fogant csak meg.

Megszületett, már óvodás, vele nagyon jól elvagyok, nem az a gügyögős típusú mami vagyok amitől kiráz a hideg, hanem normális emberként kezelem a gyereket.

Viszont más gyerekkel mai napig nem igazán tudok mit kezdeni és engem is idegesítenek, sőt, irritálnak ha olyanok.

Szóval ne aggódj, a saját gyerek tényleg más.

2015. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!