Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két ev korkülönbség nél hogy...

Rencs1111 kérdése:

Két ev korkülönbség nél hogy boldogultatok a gyerekekkel? A nagyobbiknak nem származott belőle sok problémája? Nem kevesellette a vele töltött időt? Már megértette h a kistesoval miért törődik esetleg többet vagy másképp anya? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

20 hónap van a fiaim között. Nem volt segítségem, amikor hazajöttünk a kórházból itthon volt 5 napig a férjem utána egyedül voltam velük.

A nagy az elejétől fogva imádta a kicsit, amibe lehetett bevontam. Azóta is imádják egymást a kicsi most múlt 2 éves, a nagy nemsokára 4 lesz.

Nem mondom, voltak olyan napok, amikor alig vártam, hogy végre este legyen. :)

De olyan is volt, hogy a férjemet műtötték, 2 nap kórház, utána két hét szigorú fekvés, akkor volt a kicsi 6 hónapos. Nem mondom, hogy ez az időszak könnyű volt, de meg lehetett oldani.

2015. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 év 5 hónap a korkülönbség. Az első 2-3 hónap elég nehéz volt a féltékenység miatt, a nagyot minden igyekezetünk ellenére megviselte a kicsi érkezése, és nem, még nem érti hogy mért bánunk a kicsivel úgy ahogy, de aztán szép lassan megszokta a picit.

Persze ha mondjuk felvesszük a picit vagy megöleljük akkor egyből jön a nagy is hogy őt is őt is :-)

Most 14 hónapos a kicsi és még mindig vannak súrlódások, féltékenység, mivel a kicsi már tud menni és mindig el akarja szedni a nagytól a játékot/lerombolni amit épített, ráadásul harap is. A nagy nem mindig érti meg hogy mért szólunk rá a kicsire másképp mint rá.

De azért alapjában véve mostanra már normalizálódott a helyzet, sokszor eljátszanak együtt is, vagy a nagy segít a kicsinek.

2015. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!