Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kegyetlen vagyok?...

Tényleg kegyetlen vagyok? Szeretném kikérni más anyukák véleményét is

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyerekünk van, 2 nagyobbik ovis, a picivel itthon vagyok. Falunk lakunk, ahol ugyebár gondolom tudjátok mi a helyzet, megy a pletyi stb... Na most a helyzet az hogy mi újak vagyunk, 1 éve költöztünk ide. Eddig próbáltam magamról lepergetni az öregek nemtetszését és beszólogatását de a ma reggeli eset szívenütött és most bűntudatom van. Én felkeltem 5-kor, a gyerekek 6-kor. Tegnap fél 8 körül indultunk oviba. Ma pedig épp úgy esett, hogy mindenki szuper kedvében van és egyik gyerek sem hisztizett, így már elkészültünk fél7-re. És úgy gondoltam, végülis miért ne indulhatnánk el, hiszen nyitva az ovi, ha leraktam a 2 nagyot az oviba, hazafelé bemegyek a boltba a picivel igy legalább hamar lesz ebéd is. Útközben találkoztam egy csapat öreggel, és kérdezték miért viszem őket ilyen korán. Konkrétan leszidtak érte, hogy milyen kegyetlen vagyok hogy mégcsak nem is dolgozom hanem itthon vagyok miért akarom őket lepasszolni ilyen korán. Tényleg nagyon szívenütött. Pontban 7-kor voltunk ott az oviban, az óvónő nem szólt semmit. Nemtudom mit gondoljak. Semmiképp nem szabad ilyen korán indulni, mert tényleg úgy tűnik hogy minnél előbb le akarom passzolni őket? Szerintetek?


Elfogadok szivesen negatív véleményt is csak annyit kérek hogy kultúrált módon írjátok, ne veszekedjünk. Köszi


2015. szept. 2. 08:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az eset után felhívtam a barátnőmet, aki szintén anyuka, és szerinte semmi gong nincsen vele hogy korán indultunk.
2015. szept. 2. 08:50
 2/20 A kérdező kommentje:
*gond
2015. szept. 2. 08:50
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Felnőtt nő, felelős ember és anya vagy.

Azt nem értem, hogy ilyenkor, amikor "egy csapat öreg" elkezdi a kis mondókáját mondani, te vajon miért nem állsz a sarkadra és mondod, hogy pl.:

- elnézést, dolgom van, nem érek rá erre

- ne haragudjanak, nem ismerjük egymást olyan közelről, hogy ennyiből negatív kritikát legyen joguk megfogalmazni

- köszönöm szépen, nem kérek kioktatást, nem vagyunk olyan nexusban


Lehet ezt szépen, nem kiabálva, tisztelettel is mondani.

Miért kell CSAK azért, mert egy faluban laktok és te fiatalabb vagy végighallgatni mindezt nagy alázattal?


Határozottan, jó anyához, felelős felnőtt nőhöz illő tartással nyugodtan mond azt, hogy te erre nem vagy kíváncsi, nem tudják a hátteret, ne szóljanak bele a magánéletetekbe. Tedd hozzá, hogy nyugodtan meg lehet sértődni, de okuk nincs rá. Részedtől a falubelieknek kijáró minimális tiszteletet természetesen ezután is megadod, a gyermeknevelési kérdésekben viszont van neked szerető férjed és már élettapasztalt édesanyád/anyósod, ha kérdésed lesz, van kihez fordulni, nem kell az utcán ezt hallgatnod idegenektől.

:)


Ha meg hagyod magad, akkor nem szóltam- csak készülj fel, hogy egyre rosszabb lehet.

Te döntesz.

2015. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szia! Végighallgattam az 5 perces kisműsort, és azt válaszoltam rá hogy ma korán keltünk és így alakult, a gyerekek meg elakartak már indulni. Erre a válasz az volt hogy olyan nem is létezik hogy a gyerek menni akar az oviba. Erre én elköszöntem és mentem tovább. Ennyi önvédelemre telt reggel :p Egyébként tényleg elakartak indulni a lányaim, 2 percenkét kérdezgették h mikor indulunk már... szóval ilyen igenis VAN
2015. szept. 2. 09:05
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy nektek hogyan jó, és mi a napirendetek.

Ne hagyd, hogy beleszóljanak, te tudod, hogy a gyerekeidnek mi a jó.

Az idősek mindenbe beleütik az orrukat. Ignoráld őket.

2015. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Tudom, hogy könnyű mondani, de ne foglalkozz velük. A gyerekek szívesen mennek, az oviban nem gond, akkor meg kit érdekel. Én amilyen hangulatban vagyok most (ordítva hagytam ott a gyereket az oviban), biztos, hogy visszaszóltam volna, hogy nekik sem kellene ilyen korán az utcán korzózniuk, amikor a dolgozó nép munkába siet. A csapat öreg is ráérne nyolc után útnak indulni, amikor már mindenki elment a munkahelyre, suliba, stb.
2015. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok ismét.

Ha elfogadod tőlem ismeretlentől: én egyáltalán NEM MAGYARÁZKODNÉK idegeneknek.

Ha rád támadnak, hogy miért mentek, akkor elköszönsz és NE magyarázkodj, mert az ilyen minden lében kanál emberek ezt mindegy önigazolásnak veszik arra, hogy belekontárkodjanak az életedbe.

Senkinek semmi köze hozzá.

A kérdésre válaszold, hogy MERT ÍGY ALAKULT vagy MERT ÍGY DÖNTÖTTEM :)

Tényeket közölj, ne magyarázkodj, de ez is a legnagyobb maximum, amit erre érdemes fordítani.


5 perc a kioktatásra és a magyarázkodásra- még ez is sok! :)

Most már tudod, hogy ezeknek az embereknek csak köszönni illik talán, mást nem.

Elkezdi a kis mondókáját és közlöd mosolyogva, hogy

"Köszönöm Ili néni, most megyek, dolgom van, minden jót!"


Ennyi és nem több, lerázod nyugodtan, gyorsan, határozottan úgy, hogy nem mondasz olyat, mibe bele tudnak kapaszkodni, amit tovább lehet fűzni.

Ne állj meg, menet közben mondjad, ha megállsz, akkor nehezebb tőlük szabadulni.


Mosolyogj, köszönj, ennyi.

2015. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Elnézést, ismerjük egymást? Mert te sem szólsz bele ismeretlenül más dolgába. Reméled, legközelebb nem történik ilyen.

Ők meg nyugdíjasok, mit keresnek ilyen korán az utcán, miért nem érnek rá később elindulni?

A te gyerekeid pedig igenis szeretnek oviba menni, és ne emeljék fel a hangjukat, mert még megijed tőlük a kicsid.

A városban sokkal korábban bent vannak az oviban.


Tényleg rossz így ez a helyzet, de semmiképp sem az elmérgesedés felé kellene venni az irányt, hanem a jó viszony felé, különben pokol lesz az életetek. Talán meg kellene lepni őket egy kis jótanács kérésével, pl szilvalekvárt fogok főzni, maga tudna-e valami praktikát hozzá? Apró gesztusokkal, kedvességgel, előzékenységgel, rokonokról érdekődéssel, de emellett határozott fellépéssel, hogy lássák, nem vagy puhány.

2015. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egyszeruen oda se kellett volna figyelni rajuk. Engem ha az utcan egy vadidegen megszolit, oda se figyelek, tovabb sietek. Nem ismerjuk egymast, igy nem is kell hogy barmifele mondandoja legyen szamomra! Masreszt, nekem ugyan meg csak 2 gyerekem van, es ebbol egy ovodas csak, de terhes vagyok a harmadikkal. Nalunk apa viszi minden reggel 6:45 kor a gyereket, mielott munkaba indul. O imad oviba jarni, mar 6-kor fenn van hetkoznap, hogy minel hamarabb indulasra kesz legyen. Nem azert nem viszem en kesobb mert lusta vagyok, hanem mert amugy a kicsi meg fel 9kor kel, azert nem fogom ot hamarabb kelteni, hogy a nagyot akit apa is el tud vinni koran, mi vigyuk kesobb, csakmert az nem kegyetlenseg. Semmi baj nincs ezzel! Ne foglalkozz masok velemenyevel!!!
2015. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

1./7. hozzászólóval teljesen egyetértek. Sajnos az ilyeneknek az, hogy BÁRMIT elárulsz az életedből (korán keltünk, gyerekek menni akarnak) vagy egy lerázó mondatnál többet mondasz az magyarázkodás.

Nem baj egyszer, hiszen nem voltál felkészülve, valószínűleg nem vagy nem sűrűn kerültél hasonló helyzetben.

Figyelj rájuk. Tényleg csak mentében-futtában köszönj nekik, ha megszólnak mondd, hogy "maguknak is szép napot" és mosolyogj, mosolyogj, mosolyogj. Különben ledarálnak. Pletyizni így is fognak Rólad, viszont szemtől szembe nem mernek majd kikezdeni. Az ilyet mindig türelemmel, mosolygással, lerázással kell kezelni. Amit valaki írt, hogy kérj tanácsot tőlük. Lehet azt is, de én várnék vele. Addig míg látom, hogy abbahagyták ezt a viselkedésmódot... mert lehet, hogy ez csak első körös próba volt és később lenyugszanak, de az is lehet, hogy ha tőlük kérdezel az is kiderül, hogy életedben nem főztél lekvárt és még a fakanalat se tudod merről kell fogni, de még a gyerekszülést sem tudtad nélkülük. Legyél kedves, de óvatos. Figyeld az "áramlásokat", a hangulatok változását. Hogy képmutatás-e vagy tényleg elfogadtak.


Az eredeti kérdésedre válaszolva: az élet kegyetlen, hogy fel kell kelni mindenkinek olyankor amikor nem akar. Örülj ennek a kivételes napnak és reméld, hogy lesz még ilyen, amikor szívesen szaladnak az oviba :D

2015. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!