Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kegyetlen vagyok?...

Tényleg kegyetlen vagyok? Szeretném kikérni más anyukák véleményét is

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyerekünk van, 2 nagyobbik ovis, a picivel itthon vagyok. Falunk lakunk, ahol ugyebár gondolom tudjátok mi a helyzet, megy a pletyi stb... Na most a helyzet az hogy mi újak vagyunk, 1 éve költöztünk ide. Eddig próbáltam magamról lepergetni az öregek nemtetszését és beszólogatását de a ma reggeli eset szívenütött és most bűntudatom van. Én felkeltem 5-kor, a gyerekek 6-kor. Tegnap fél 8 körül indultunk oviba. Ma pedig épp úgy esett, hogy mindenki szuper kedvében van és egyik gyerek sem hisztizett, így már elkészültünk fél7-re. És úgy gondoltam, végülis miért ne indulhatnánk el, hiszen nyitva az ovi, ha leraktam a 2 nagyot az oviba, hazafelé bemegyek a boltba a picivel igy legalább hamar lesz ebéd is. Útközben találkoztam egy csapat öreggel, és kérdezték miért viszem őket ilyen korán. Konkrétan leszidtak érte, hogy milyen kegyetlen vagyok hogy mégcsak nem is dolgozom hanem itthon vagyok miért akarom őket lepasszolni ilyen korán. Tényleg nagyon szívenütött. Pontban 7-kor voltunk ott az oviban, az óvónő nem szólt semmit. Nemtudom mit gondoljak. Semmiképp nem szabad ilyen korán indulni, mert tényleg úgy tűnik hogy minnél előbb le akarom passzolni őket? Szerintetek?


Elfogadok szivesen negatív véleményt is csak annyit kérek hogy kultúrált módon írjátok, ne veszekedjünk. Köszi


2015. szept. 2. 08:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van :) Köszönöm :)
2015. szept. 2. 10:03
 12/20 anonim ***** válasza:
39%

Végighallgattad, magyarázkodtál, aztán még el is gondolkodtál rajta, hogy igazuk van-e. Te is olyan konfliktuskerülő típus lehetsz, mint én, aki csak azért, mert más mást gondol, képes meginogni a saját magába vetett bizalmában. Kezdj el egy kicsit jobban bízni magadban, 3 gyereked van. Régen én is így reagáltam volna, ahogy te, de ma már tudom, hogy nem kötelező senkit sem végighallgatni, pláne nem magyarázkodni, én még lehet, hogy el is nevettem volna magam a sok pletykás öregen, elég komikus, ahogy összesúgva neked "támadtak".


A 3-as válaszban benne van minden egyébként. Legközelebb pedig, ha az ilyen helyzetben ismét konfliktust kerülnél, gondolj arra, hogy a gyerekeid is ezt látják. Lássák inkább azt, hogy az anyjuk képes kiállni magáért, határozottan, de kedvesen, és igenis szakítsd félbe az ilyet legközelebb, és hagyd ott őket.


Akkor indulsz el otthonról, amikor akarsz.

2015. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

rendkívül kegyetlen vagy mert elviszed az oviba a gyereket aki éppen oda akar menni :-DDDDDD


hagyd rájuk

köszönj és ne halld meg amit mondanak ennyi ...

felesleges túldramatizálni pár öreglányt

2015. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
Ezért nem szeretem a falut. Mindenki mindent jobban tud, mint akiről szó van. Ha megpróbalod normálisan elmagyarazni hogy ne szóljanak bele akkor is te leszel a rossz az utcaban.
2015. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
12%
Igen, szerintem nagyon durva, hogy 7-re viszed őket, így hogy nem dolgozol. Az más kérdés, hogy a gyerekek apján kívül senkinek semmi köze hozzá.
2015. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
8%

Biztos, hogy nem vittem volna ügyeleti időre a gyerekeimet. Inkább addig otthon csinálok valamit, ők meg játszanak. Szerintem ez ciki, mivel nem dolgozol, nem sietsz sehová, úgy tűnik, mintha lepasszolnád őket. Nyilván az óvónő nem fog szólni érte, ő ott van, ez a munkája. De gondold el, ha minden anyuka, aki otthon van, nyitásra vinné be a gyereket,mert korán elkészültek, vagy nem tudtak reggel aludni.

Kegyetlen nem vagy, ez hülyeség, te is tudod jól. De ez értelmetlen volt szerintem. Az már más dolog, hogy nincs köze hozzá az öregeknek, de attól még pont igazuk van valahol. Igaziból neked nem teljesen mindegy, hogy 8-kor, vagy fél 9-kor vásárolsz be?

2015. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

" Inkább addig otthon csinálok valamit, ők meg játszanak"


Ezen jót mosolyogtam :)


Köszi a válaszokat .)

2015. szept. 2. 17:53
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Miért mosolyogtál rajta?
2015. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mert nem játszottak volna az istenért se :D Toporgtak az ajtóba hogy mikormegyünkmár? :)
2015. szept. 2. 18:07
 20/20 anonim ***** válasza:
17%
Ja értem. :)
2015. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!