Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan sértődött meg barátnőm...

Jogosan sértődött meg barátnőm? Vagy én voltam félreérthető?

Figyelt kérdés

Párszor besegítettem neki, ha dokihoz kellett mennie, vagy túlóráznia. Nyáron, ovi szünetben három hetet volt velem a kisfia, úgy, hogy reggel elhozta hozzám, elmentünk játszóra a saját lányaimmal együtt, majd este hazavittem.

Erre napi 2500át kértem, ugye kaja, saját idő, vonatjegy , ha nem kocsival ment dolgozni.

Ha csak kicsit kellett, vagy náluk, akkor a vonatjegyet fizette csak.

Viszont egyre gyakrabban kérte, meg késett, és szóltam, hogy így nem pálya, pluszban meg is szorultunk (táppénzre került a férjem, meghirdettem magam 500/h áron(megyeszékhelyen ez azért elég olcsó), és gyakran úgy szólt, hogy már foglalt voltam.

Erre nekiállta sorolni, hogy ő hányszor tett nekem szívességet.

Végül az lett, hogy letiltott facen.


2015. szept. 2. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
És tényleg ő is segített neked? Ingyen vagy pénzért?
2015. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Azt írod, hogy pár alkalommal besegítettél neki, amikor rövidebb elfoglaltsága volt, amit gondolom nem pénzért csináltál. Ez teljesen OK barátnők között.

Az már más tészta, hogy hetekig egész napos felügyeletet biztosítasz a kisfia számára, hozod-viszed és eteted. Ebben az esetben - hacsak nem az éhenhalás küszöbén állnak - nem hiszem, hogy pofátlanság pénzt kérni. Az is tiszta, hogy Neked is lehet más elfoglaltságod, ami miatt nem tudod vállalni. A barátsággal sem szabad visszaélni, a barátnőd helyében inkább megköszöntem volna az eddigi segítséget.

2015. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
milyen szívességet tett? ha semmi extrát,akkor nem jogos a sértődés,végülis csak neked is pénz a kaja,a jegy meg 3 hét után nem tudom miért sértödik meg. szép dolog a barátnő,jó is néha 1-1 alkalom,de azért ne ingyen bébiszitternek nézzük
2015. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl volt, hogy elfelejtettem elég pénzt vinni, így nem vettem pelust, gondolván, még bőven van három napi adag, erre a kislányom hasmarsos lett, én nem tudtam utazni (20 kilométerre lakom szombathelytől) és hozott. Persze kifizettem.
2015. szept. 2. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor egyáltalán nem jogos a sértődöttsége.
2015. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ez nem nagy dolog,elment boltba tök jó de azért nem akkora dolog,hogy az orrod alá dörgölje
2015. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem jogosan sértődött meg. Barátnők vagytok, nem ingyen bébiszitter szolgálat. Ha más fizet neked érte, egyértelmű, hogy azt fogod elvállalni (főleg, ha kell a pénz), és nem az ő fiára vigyázol ingyen. Akkor meg pláne, ha már le is beszélted mással.


"Végül az lett, hogy letiltott facen."

Ne haragudj, de ezen jót nevettem. Most aztán jól megkaptad :)

Nem biztos, hogy akkora barátnők voltatok ti, inkább csak jól jött neki a segítséged.

2015. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, pedig megkaptam. Pl a kislányom imádott a fiával játszani.

Plusz, szépen le is mondták nekem a pénteket-szombatot.

Valaki hétvégén nem akar randizni egyet a gyermekei apjával? :D

2015. szept. 2. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
majd jelentkezik hamarosan, mikor nem tudja megoldani a felvigyázást. Nekem úgy tűnik csak a szünetre kellettél neki, nem tűnik ez igazi barátságnak.
2015. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

"Plusz, szépen le is mondták nekem a pénteket-szombatot.

Valaki hétvégén nem akar randizni egyet a gyermekei apjával? :D"

Kicsoda? Ki mondta le?

Te úgy babysitterkedsz, hogy a saját gyerekeid is ott vannak egyébként, vagy csak szabadidődben amikor a fia is veled volt?

2015. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!