Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a játszótéren?...

Mit csináltok a játszótéren? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A mai napon lementünk a játszóra, apa is jött velünk. Elkezdtünk építeni apával egy várat a kislányunknak, akinek ez nagyon tetszett. Közben egy kisfiú is csatlakozott, amivel nem volt semmi gond addig, amíg állandóan betúrta a várat a dömperével, használta a mi játékunkat, amikor a kislányunk szerette volna a dömperét használni, akkor ellökte onnan stb. elég undok kisfiú volt. (közben anyuka beszélgetett, nem is figyelt a gyerekére,de a füle ott volt.) Amikor megelégeltem a kisfiú gonoszkodását, mondtam neki, hogy menjen az anyukájához játszani. Ezt persze meghallotta, és gúnyosan elhívta, hogy hagyja a nénit, bácsit játszani. Még a nő volt felháborodva. Biztos neki furcsa ha leül a szülő is homokozni a gyerekével.
2010. aug. 14. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

19 hónapos kisfiú

Mostanában hagyom, hogy játszon egyedül. Figyelem,nézem, ha netán durva lenne, mert pl. a motorját szó nélkül elviszik, ő utánafut és le akarja lökni a másik gyereket-közbe avatkozom, durvaságot nem engedem.

Labdát csak mi viszünk, de már rábírtam a fiamat a közös focizásra, így mindenkinek rúgja-dobja a ladbát, hívja őket játszani.

Sokszor azért hagyom, hogy egyedül játszon, mert látom, hogy élvezi a gyermekek társaságát.

Ami veletek történt: anyukának szólnia kellett volna a gyermekére, amikor durváskodott.

Én múltkor nem avatkoztam közbe egy várrombolásba, hiszen a kislány 4 éves volt. Gondoltam, játszanak. Persze az hisztériát kapott, hogy a kis törpém lerombolta a tortáját.

De szerintem ezt oldják meg saját maguk. Bölcsibe, oviba mi lesz?

A pletykás anyukákat már énis kerülöm, már sokszor direkt olyankor megyek, amikor tudom, hogy a bandák elmentek.

2010. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam beszélgetni, de a fiam állandóan szemmel tartom és ha bármilyen hasonló történik, belelök valakibe vagy elveszi a játékát, akkor rászólok.
2010. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én általában játszom a lányommal,21 hónapos,de van ,hogy csak figyelem,attól függ,hogy van -e fiatalabb gyerek,aki érdekli,és elvan vele picit.Mi vagyunk szinte a legfiatalabbak,a lányom a gyerekek között,én pedig az anyukák között,mert csak 23 vagyok.Így én nem is szoktam beszélgetni(ha csak nem barátnőmmel,vagy férjemmel megyünk,meg olyankor közösen játsszuk),mert úgy látom kinéznek,tehát kerülöm a brancsokat.A mi játszóterünkön kb. a mi családunk az egyetlen,aki játszik a gyerekkel,mások mindig csak beszélgetnek.Itt is van egy csomó unszimpatikus kisgyerek,akik nem törődnek másokkal,az anyukák pedig nem figyelnek rájuk itt sem.Viszont ahogyan írtad,a fülük ott van...Egyik nap játszottunk a kislányommal,homokoztuk.Vittünk játékokat,lapátot,stb...,egy kislány(kb. 5 év körüli) odajött,elvett egy pár játékot és odébb ment velük.Nekünk nem volt már így lapát,ezért odamentünk hozzá,és mondtama kislányomnak,hogy kérje meg a leányzót,adja nekünk az egyik lapátot(ami a miénk volt ugye...).Meg is tette,és tartotta a markát a lapátért,erre a lány elkezdett sikítani,és megfordult.Mondtam a lányomnak,hogy kérje szépen.Odament,kérte,a kislány pedig a markára vágott a lapáttal 3-szor...A kislányom sírni kezdett(szerintem megijedt,mert még egy kisgyerek sem bántotta).Nem szóltam.Odaküldtem mégegyszer,erre lehülyézte a kislány,és a szemébe szórta a homokmot.Akkor mondtam a lányomnak,hogy a kislány csúnya,mert helytelenül viselkedik,és most megengedem,hogy meghúzza a haját.Megtette,a kislány pedig sikongatni kezdett megint,ezt persze már az anyuka is meghallotta...Nekiállt pampogni,elég lekezelő stílusban,így közöltem vele,hogy akkor hasonló stílusban válaszolok,bár nem őriztünk együtt disznót,mondtam neki,hogy ha ahelyett,hogy a seggét növeszti a padon és rekedtre pofázza magát figyelne,vagy rászólna a csemetéjére,akit mellesleg megnevelhetett volna jobban,akkor most nem sikongatna...
2010. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a tied is elég felháborító eset.
2010. aug. 16. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!