Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren minden közös?...

Játszótéren minden közös? Jogosan haragudtak meg?

Figyelt kérdés

Egy éves kislányom csak járássegítővel tud menni így azzal járunk a játszótérre. Csakhogy ma kérdezte az egyik anyuka hogy a fia jatszhat-e vele? Az említett kisfiú egyébként a saját játékával is durván játszik mi viszont vigyázunk a mienkre. Ráadásul ez elég drága is volt.

Mondtam hogy nem szeretnénk ha játszanának vele mert mi is csak közlekedni használjuk.

Erre azt mondta, hogy a játszótéren minden közös. És több anyukával pusmogtak rólam.

Egyébként mi sem használjuk mások játékait. Meg nem ugyanaz egy 200 Ft-os lapát vagy egy 15 ezres járássegítő.


2015. júl. 9. 13:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
23%
Igen, én is így állok hozzá, hogy a játszótéren minden közös, pláne nekem is egy egy évesem van, neki még elég nehéz elmagyarázni, hogy az a másiké, azzal nem játszhatsz. Persze azt nem engedem, hogy a másik kezéből vegye ki, de ha épp nem játszik vele senki, akkor igen, minden közös.
2015. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
73%

Nem haragudtak meg jogosan.

Egyrészt a járássegítő nem játék! Azzal ne akarjon senki sem játszani. Az anyukának inkább ezt kellett volna elmagyaráznia a kisfiának.

Ahogy írtad, nyilván egy műanyag homokozó készletet használhatnak közösen, vagy használhatják egymás labdáit. De azért minden nem közös!

2015. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
76%
A járássegítő szerintem nem játék. Közöld velük és kész. Egyértelműen igazad van, ne vegyék már egy műanyag lapáttal egy kalap alá. Továbbá mondd meg, hogy amit tönkretesznek kifizetik, ha kislapát, ha más. Egyből nem akarnak majd játszani vele.
2015. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
67%

Jogosan utasítottad el, ne foglalkozz velük.

Amióta párszor előfordult, hogy kitépik a lányom kezéből a saját játékát majd később nekem kell megkeresni hogy hol dobták el épp, én azóta nem szívesen adok oda semmit.

Akit ismerek, azzal megosztom, de akit nem, azután a gyerek után egyből utánamegyek és visszakérem, nem érdekel mit mond az anyja (bár legtöbbször az ilyeneknél anyuka a padon trécsel, oda se figyel, szóval még nem volt konkrét vita).

Így is veszett már el egy csomó minden, még akkor is ha alkoholos filccel ráírom a gyerek nevét. Ja meg a kedvencem amikor kölcsönkérik a csomag aszfaltkrétát és visszahoznak egy-két csonkot a végén... Na azt végképp nem adom oda senkinek, bár nem drága de nincs időm 2naponta elmenni a boltba és az egész játszóteret ellátni.

2015. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%
mondjuk nekem az is durva, hogy egy járni nem tudó gyerekkel járssegítővel mennek le a játszótérre, de nyilván a saját dolgaitok nem közösek sehol, nem kell odaadnod senkinek
2015. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
Nem minden közös. Nekem másfél évesem van, de ha kell, ezerszer elmondom neki, hogy van, ami közös (jellel meg van jelölve) és van, ami nem az, amivel odajöttek a gyerekek, roller, kismotor, bicikli, stb. Nem veszünk el akárkitől akármit, és ezt ilyen idős korban is meg lehet tanítani a gyereknek.
2015. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Egyébként a járássegítőt odatettük a kapuhoz ahol a babakocsikat parkolják tehát mégcsak nem is tologattuk a többi gyerek előtt.

És természetesen más játékot meg szoktuk osztani főleg hogy a lányom egy lapáttal is elvan. Sőt, törték már el gereblyénket nem csináltam belőle ügyet. De ezt kicsit sajnálnám mert így is anyósommal közösen vettük olyan húzós ára van.

2015. júl. 9. 13:21
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
A kislányod mit játszik a játszótéren?
2015. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Általában ül és pakolgatja a kavicsokat egy vödörbe.Vagy hintázik. Miért?
2015. júl. 9. 13:25
 10/41 anonim ***** válasza:
75%

5: miért ne mehetne játszótérre? Üljenek egész nap a lakásban?

Homokozni, hintázni pl. simán tudhat így is. Vagy csúszdázni, csak nem magától mászik fel. Mondjuk ilyen picikék egyébként sem maguktól másznak fel, mert sokan nem is tudnak még járni 1 évesen.

2015. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!