Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Öt gyerekkel egyedül mihez...

Öt gyerekkel egyedül mihez kezdenél?

Figyelt kérdés
A kicsik 2 évesek, van egy 6 éves lány, 8 éves fiú, 10 éves lány. Megismert egy nőt és elköltözött, az ikrek nem voltak tervezve, de rábeszélt. A régi munkahelyre nem vesznek vissza.
2015. szept. 3. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

1 éved van munkát találni, de főállású anyaként is maradhatsz velük egy darabig, ha a férjed adja a gyerektartást rendesen. Plusz 5 gyerekre a családi és egyebek talán elég lesz. A szervezési része nehezebb.

Egy fillért sem engednék abból, ami jár a gyerekeknek.

2015. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bella169 ***** válasza:
88%

Ha jól értem, akkor a legkisebbek az ikrek, akkor még egy évig kapsz GYED-et, és utánna 6 éves korukig GYES-t (57 000). Tehát nem érdemes elmenned egyenlőre főállású anyaságira mert az csak huszonpárezer.

A családi ennyi gyereknél és egyedülálló szülőként 17 000ft/gyerek.

A gyerektartásból szerintem se engedj. Addig üsd a vasat amíg forró, és igenis fizessen rendesen gyerektartást, hisz az ő gyerekei is.

Próbálj állás után nézni akár részmunkaidősnek is. Tudom nem könnyű a mai világban, de talán könnyebbség ha találsz is, ugyan úgy kaphatod mellette a GYED-et/GYES-t, ami ebben a helyzetben nem elhanyagolható.


Sok erőt és kitartást kívánok neked. Remélem sikerül rendezni az életeteket.

2015. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát, először is nem szülnék 5 gyereket... De, ha már így jártam, nem tudom... Mindenképpen visszamennék dolgozni, ha nem a régi helyre, hát máshova.

Mivel segélyekből nem lehet öt gyereket eltartani, ez tény.

Igénybe venném a családom segítségét.

2015. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy tényleg megpróbálnék munkát keresni.. a kicsiket bölcsibe tenni,más megoldás sajna nincsen. Erőt és kitartást kívánok.
2015. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mozgósíts minden lehetséges segítséget. A lelépett apa visszajöhet gyerekvigyázónak a láthatás alkalmából. Ez nálunk jól bevált, ingyen kaptam egy szabad délutánt és fél szabad hétvégét (péntek délutántól szombat estig), a lányaim pedig többet voltak az apjukkal, mint bármikor az együttélésünk alatt. Segíthetnek rokonok (az apai oldalról is lesz, aki melléd áll), barátok, szomszéd nénik, játszótéri ismerősök. Keresd a nagycsaládosok egyesületének helyi csoportját, az egyedülálló szülők szervezeteit. Próbáld felvenni a kapcsolatot az "Otthon Segítünk" alapítvánnyal, ha szerencséd van, a lakóhelyeden is működik csoportjuk. Fontos lenne, hogy ne szigetelődj el, és néha legalább egy kis időre tehermentesítsen valaki.

Beszélgess sokat a három naggyal. Nekik is borzasztó nehéz ez a helyzet, és a legtöbb esetben saját magukat hibáztatják, újra és újra el kell mondanod, hogy ez az apukájuk döntése volt, nem ők a hibásak benne. Nem azért ment el a férjed, mert valamelyik gyerek szemtelen, rosszul tanul, rendetlen, stb., hanem mert megismerkedett valakivel, és így döntött.

2015. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ismerősöm is 5 gyerekes családanya, annyi különbsége, hogy ő hagyta ott a férjét egy huszonées srác miatt.

a férjének külföldi keresete van és fizeti rendesen a gyt-tés dúl a szerelem

habár ő olyan habitusú is, gyerek mellett is a pasik voltak mindig a témái..

2015. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Kérdező sajnos nem kapja a gyerekek 3 éves koráig a gyedet, mivel ha jól sejtem, akkor még 2014.jan.1 előtt születtek, rájuk még nem érvényes a 3 éves korig járó gyed.

Tehát gyes mellett már mindenképp dolgoznék, de részmukaidőben. Nem lehet könnyű olyan munkát vállalni, hogy a gyerekek ellátását is megold, de keresgélni kell. Addig gyes, csp és persze gyerektartás. Gyerektartásból tényleg ne engedj!

2015. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!