Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki egyedül van gyerekkel,...

Aki egyedül van gyerekkel, hogyan él, hogy nem lelki sivár az élete?

Figyelt kérdés

bnőim ritkán jönnek, mert vagy ott is gyermek született és valahogy nem hív látogatni..vagy épp terhes és pihennie "kell", vagy épp több műszaban dolgoznak, vagy macskájuk van ahova még én nem viszem a kicsi babám(illetve már nagyobb babám - 1 év alatti még)


emlékszem amikor volt egy olyan munkahelyem, ami annyira monoton volt, hogy már üveges tekintettel végeztem és váltig meg voltam róla győződve hogy csak test kell a feladathoz lélek már nem. szóval annyira hű de nem is vonz az, hogy dolgozni menjek akárhova, mindig nőkkel vagyok körülvéve, örülök ha kijövünk egymással és nem az irígység meg, rivalizálás megy. szóval szerintem ez sem lesz majd kiút abból amit most érzek.


neten próbáltam ismerkedni, de miután megismertem pár tikkes embert, meg egy rakás nőset, inkább töröltem magam.


a baba az életem, félrértés ne essék, minden pillanata öröm, de amikor van időm levegőt venni csak nézek ki a fejemből üveges tekintettel.


nemigen birom.


más egyedülálló anyákkal nem tudom hol ismeredjek, de ahogy észre vettem nem is igen keresik a társaságom, pl szomszédasszonyt otthagyta a férje, mindig kiffagat engem velem mi van, magáról alig beszél, de volt, hogy nem is figyeli mit mondok, de ők nagycsaládosak, vannak testvérei, járnak bulizni, családi összejövetelekre, stb nálunk nincs ilyen a családban, a nagymamámat meg nem fogom a bnőmnek venni..


2015. márc. 28. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezekhez a dolgokhoz szerencse is kell. Ha nagyobb lesz a babád, akkor több idő jut majd magadra is, még házasságban is eléggé le vannak kötve az elején az anyukák, sokszor probléma, hogy nem jut idejük a férjükre. Hamarosan viheted majd játszóházba, strandra, városi programokra, ahol akár egyedülálló apukákkal is ismerkedhetsz. De az is megoldás, hogy olyan anyukák ismeretségét keresed, akik szintén egyedül nevelik a gyereküket, akkor alkalmanként főzhettek közösen a gyerekeknek, mehettek együtt nyaralni stb.
2015. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

járunk néha játszóházba, kicsit zavar is hogy sokszor beszél minden szülő többesszámban -ő meg a párja-, mi megyünk, mi x kórházat választottuka szüléshez, mi így mi úgy..


amúgymeg olyan terveim lennének, hogy külföldre kimenni dolgozni csak függő lennék valakitől eleve akinek van kocsija, tud vezetni, meg a tőkéhez(albéleti díjat előre kell fizetni)meg nem is szívesen menné egyedül gyerekkel, lenne is munkám és nem találok kompetens személyt!néha olyan mintha nem is a földön élnék..

2015. márc. 28. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj még legalább egy évet, akkor könnyebben tudsz ilyen irányba is lépni. Egy kétéves mellett már te is bátrabban belevágsz dolgokba, nem látod ennyire bizonytalanul a jövőt. Járhat oviba külföldön is, de egyelőre még te vagy vele, ez párkapcsolatban is így van rendjén. Addig pedig biztos találkozol valakivel.
2015. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Játszótér, nekünk ez jött be a legjobban. Nagyon jó közösség volt/van, pedig sokféle szülő volt ott: házas, egyedülálló, bioéletet elő... :) Örültünk, hogy a kérdésünkre felnőtt ember felnőtt szavakkal válaszolt :) A "mi" szerintem sokszor nem az anya-apa párosra utal, hanem az az anya-gyerek párosra :)
2015. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!