Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön élő anyukák! Mennyir...

Külföldön élő anyukák! Mennyire nehéz kisbabával segítség nélkül kint?

Figyelt kérdés

Mennyi idő volt megszokni, és egyedül is jól bírni?

Mi volt a legnehezebb?

Tudtok tippeket adni?


Tavasszal költözünk ki a párommal Tirolba, aztán ha megvan az 1 éves kinti munkaviszonyom, belevágunk a régóta várt babaprojektbe. De félek, hogy semmi segítségünk nem lesz :/


2015. szept. 7. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia,

En ugy voltam vele, hogy magamnak ( magunknak) szulom a babat. Nem pedig a nagyszuloknek, rokonoknak, baratnak, szomszedasszonynak. Felnott emberek vagyunk el tudunk latni egy babat ketten.

A ferjem szulei es csaladja 8000 kmre vannak, az enyemek 2000 kmre.

Sot , a terhessegem alatt meg orszagon belul is koltoztunk, tehat a barataim sincsenek itt.

De mint mondtam, nem nekik szultem.

Sosem ertettem azokat az elkenyelmesedett anyukakat akiknek pl minden nap a nagyi foz.

A ferjem reggel 7 kor elmegy es este 9-10 kor er haza. Hetvegen viszont segit amiben tud.

Ha nagyobb lesz a baba, akkor babyszittert hivunk, es elmegyunk moziba vagy akarhova.

10 eve elek Angliaban, a ferjem amerikai.

2015. szept. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

1: régen az egész család részt vett a gyerek nevelésében.

Persze, hogy nem másoknak szüli az ember a gyereket, de ha tud segíteni a nagyszülő és szeretettel küldi az ételt, vigyáz az unokákra, akkor nem értem miért kell így támadni. Az én szüleim is nagyon lelkesek és ha lesznek unokáim, akkor én is szívesen segítek a gyerekeimnek, ha szeretnének kikapcsolódni vagy dolgozniuk kell.

2015. szept. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Azoknak nehez a kulfoldi anyukasag, akinek Magyarorszagon is az lenne. Aki talpraesett, annak mindegy, hogy a Fold melyik reszen el. A boldogsagra valo hajlam bennunk van, csak tudni kell elni vele.

Viszont, ami nagyon fontos, hogy jol beszeld a nyelvet, kulonben pl. nem tudod elmondani az orvosnak, ha kerdesed van, vagy akarmi problema.

En egyetertek az elsovel. A gyermek a mienk, es nem a rokonoke/baratoke/szomszedoke, akinek az ilyen-olyan "segitsegere" szorolunk, vagy ketnaponta lepasszoljuk hogy mulatni mehessunk. Ha kicsit nagyobb mar, akkor is inkabb keresek egy fizetett bebiszittert, mint mondjuk a nagyszuloket hivom, mert a nagyszulok szorpokkel es agyoncukrozott teaval tomnek a fiamat, a nagypapa maniaja pedig a nyelvespuszi a hethonaposnak. A nagymama szerint pedig mar porkoltszaftot kellene ennie, kenyerbellel. Szoval, ennyit a csaladi segitsegrol. Inkabb egy bebiszitter!

2015. szept. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Pedig az elsőnek maximálisan igaza van. Gyereket a pár vállal, nem a nagyszülők, barátok. Nagyszerű, ha segítenek, de nem arra kell alapozni. Akkor kell gyereket vállalni, amikor úgy érzi valaki, hogy egyedül is képes megbirkozni a feladatokkal.

Sokan úgy csinálnak, mintha a gyerek nevelés valami természetfeletti képességét igényelne és amellett már nem is lehet semmi mást csinálni. Hogyne lehetne. Csak akarni kell.

Ehhez még külföld se kell. Magyarországon is lehet gyereket nevelni segítség nélkül. Sőt, teljesen egyedül, egyedülálló szülőként is.

Kérdező, a legnehezebb a kommunikáció. Először ezen dolgozz. Legyen biztos nyelvtudasod. Ne csak konyhanyelv, értsd azt is, amit az orvos mond. A másik, legyél nyitott és elfogado. A harmadik: külföldön az, hogy terhes vagy, vagy kisgyereked van nem jelenti azt, hogy a világ körülötted forog.

Segitseg: bébiszitter, gyermekgondozo, hazvezeto, takarító - ezeket mind igénybe lehet venni: ha meg tudod fizetni és egyedül képtelen vagy ellatni a gyereket meg a háztartást. De menni fog az, csak akarni kell.

2015. szept. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól beszéled a nyelvet (ami ebben az esetben nálam azt jelenti, hogy nem okoz gondot a kommunikáció terhesen, majd a gyerek születése után az orvosokkal), akkor nem hiszem, hogy nehezebb, mint itthon.

Gyakorlatilag nálunk sincs segítség. Párom szülei messzebb laknak, így kb. 1-2 havonta találkozunk, akkor is általában mi megyünk és ott alszunk 2-3 napot. Én oldalamról pedig csak nagypapáról beszélhetünk, aki nem lakik tőlünk messze, de aktív korú és rengeteget dolgozik, ráadásul férfi létére nem is lehetne annyi dologba bevonni, mint pl. egy nagymamát. Emellett a párom is sokat dolgozik (még szülés után sem volt szabin, mikor hazamentünk), így szinte mindent a gyerkőccel kettecskén intézünk. Nem olyan földöntúli dolog ez, csak nem mindegy a hozzáállás.

2015. szept. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En Angliaban szuletem es bevallom az eleje nagyon nehez volt. Es persze nem a nagyszuloknek szultem a kisfiamat de bizony sokszor eszembe jutott, hogy de jo is lenne csak 1-2 orara hetvegen ugy elmenni bevasarolni, alaposan vegignezni az akciokat, hogy a gyereket ne kelljen a bevasarlo kocsiba tologatni aki fel ora mulva mar alig birja. Esetleg ugy elugrani a fogorvoshoz, haziorvoshoz az idopontjaimra, hogy a gyereket ne kelljen magammal cipelni a hordozoba vagy babakocsiba amikor eppen a ferjem nem er ra es a baratnom dolgozik... Persze ez nem kenyesseg es elo pelda vagyok ra, hogy megoldhato de bizony neha jol jott volna a segitseg. A babak/kisgyerekek nagyon tudnak alkalmazkodni es ha ezt szokjak meg akkor egy ido utan nincs gond. A kisfiam pl. 2 evesen siman vegigult mellettem a fogorvosnal egy fogtomest, sot akkar a fodrasznal egy hajfestest is. Mert o ezt szokta meg. De ha a nagyira hagyhattam volna ahol boldogan eljatszik akkor szivesebben tettem volna.

Es most jon a legnehezebb. A legnezhezebb az volt amikor az embert ledontotte egy natha vagy barmilyen betegseg. Mert a gyereket a 39 fokos lazzal, fejfajassal is ugyan ugy el kell latni mint makk egeszsegesen.

Tippek: Nem szabad otthon ulni es besavanyodni csak azert mert az embernek nincsenek baratai. Fel kell kerekedni es menni kell a babaval. Szerdankent mindig eljartunk ringatora a helyi konyvtarba. A mai napig is eljrunk ide olvasni es uj konyveket felfedezni ha eppen esik az eso es unatkozunk. Kisgyerekeknek van a konyvtarba jatszosarok, szinezo sarok, szoval nagyon szuper. :) Csutortokonkent reggel 9-tol 11-ig volt mama-baba csoprot ahova be lehetett ugrani es a babak/totyogosok nagyon jol ereztek magukat. Hetfo delelott babauszasra jartunk. Batornak kell lenni, beszelgetni es megnyilni. Eloszor nehez de en nagyon sok segitokesz es kedves anyukaval talakoztam akikkel meg a mai napig eljarunk pizzazni, szulinapi zsurokra, jatszohazakba, allatkertbe. Ha majd bolcsibe vagy oviba kerul a gyerkoc akkor megjobb. Ott is rengeteg kisgyerekes szulot tudsz megismerni. Pl. a kisfiam bolcsijebe rengeteg grillpartyt rendeztek, gyerek-szulo tevekenysegeket, piknik-et, sutemeny sutest, kirandulasokat. Kisfiam mar iskolas de van a bolcsibol is ket anyuka akikkel mai napig talakozgatunk. Szoval ismerkedni lehet csak akarni kell.

Szoval ne felj kerdezo mert meglehet oldani. Nem azt mondom, hogy nem fog eszedbe jutni, hogy bizony jol lenne egy nagyszulo, rokon... de menni fog. :)

2015. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyílván nem a nagyszülőknek és a rokonoknak akarok gyereket szülni, nem is tudom, hogy jutott ez eszetekbe.. na mind1.

Német felsőfokúm van és angol középfokúm, a nyelv nem probléma. Attól jobban tartok, hogy szükség esetén nem lesz segítség. Pl. ha beteg vagyok, és a párom dolgozik, szívesebben hívnám anyukámat. Ő nem az a nyelves puszis, pörköltszaftos nagymama, nagy segítség lenne. Ráadásul egyke vagyok, így az egyetlen lehetősége a szüleimnek a nagyszülőségre, kicsit bánt is, hogy csak így lelépünk, de hát ha menni kell.. :)

2015. szept. 8. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van (8,2, 7 hónapos) férjem egésznap dolgozik. Amikor hazajön foglalkozik velük. Segitség nincs. Igy is ellátom őket meg a háztartást.

28 éves vagyok. Szóval lehet birni igy is. Aki talpraesett tipus az 3-4 gyerekkel is elbir, aki meg nem az 1-gyel sem fog. Kérdés te melyik tipusba tartozol.

2015. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, elso vagyok.

Persze, nekem is jol jonne a segitseg, de ha nincs akkor nem tudok mit tenni.

Gondoljatok akkor meg megegyszer ezt a kikoltozest, vagy a gyerekvallalast.

2015. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az már biztos, hogy kiköltözünk, és abban is biztos vagyok, hogy bírni fogjuk. Hiszen erre vágyunk. :)

Csak jó lett volna kint élők történetét olvasni, hogy ők mit hogy oldanak meg. Pl. van-e babysitter stb.

De látom, a lehurrogás jobban ment :) Sebaj, aki a kérdésemre válaszolt, annak köszönöm :)

2015. szept. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!