Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vagytok megelégedve a...

Hogy vagytok megelégedve a sodexo új, egészséges menüivel? Csak az én gyerekem és osztálytársai éheznek egész nap, vagy másoké is?

Figyelt kérdés
Tegnapi uzsonna pl. korpás zsemle, egy vékony cipőtalp szárazságú köménymagos sajtszelettel, rajta egy kanál reszelt répa. Van gyerek, aki ezt megeszi?? A tízórait néha megeszi, ebédből kb. 1-1 kanállal, de van amit meg se kóstol. Nagyon jól hangzanak a kaják, de gyerek fejjel, én sem ettem volna meg sose. Ja és ezért fizetek havonta 12.000 Ft-ot...
2015. szept. 10. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

megint az van , hogy most bevezették, tesztelve nem volt, hogy eszik a gyerekek vagy sem, csak egy okos kitalálta. nincs sok értelme, hogy a gyerek kb éhes egész nap, este meg jól bekajál.

fokozatosan kellett volna átállni, vagy elejétől ilyen ételt adni. de a megszokott izékről egy gyerek nem tud átszokni egy teljesen másikra, felnőttként is nehéz

2015. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Amit leírtál, az tök jól hangzik, ha nem lett volna száraz a sajt :)

Egyébként megsúgom, hogy a gyerekek sose szerették a menzai kaját, az "egészségtelent" sem. Legalábbis mifelénk.

Amikor még én voltam menzás, mi is utáltuk. Csak azért ettünk belőle egy kicsit, hogy ne legyünk éhesek. Volt egy-két kedvenc, azt ettük, de a többi kaja borzalmas volt. Nem voltak súlyproblémáim az biztos :)

2015. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Hozzánk is a sodexo szállít, és minősíthetetlen sokszor az étel. Nem azon múlik,hogy van e rajta só. Sósan, vagy sótlanul is sokszor egyszerűen ehetetlen.


Egészséges ételek is lehetnek finomak, ha veszik a fáradtságot, és odafigyelnek az elkészítésre. Nálunk ez nincs így.


Legutóbb valami gyümölcsszósz volt, amiben szó szerint fagyott volt a "gyümölcs", és még nekik állt feljebb,hogy csak nem képzeli senki,hogy friss gyümölcsöt raknak bele, mert akkor soha nem készülnének el.

És nem! Nem gondoltuk,hogy az egészséges ételben friss a gyümölcs, de azt igen, hogy legalább kiolvasszák, mielőtt a tányérra kerül...

2015. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem sem az egészséges kajával van gondom, hanem, hogy ízetlen, ehetetlen meg most én is szeretem a korpás, zsemlét, de gyerekkoromban utáltam.


Az én gyerekem sose volt egy nagy evő, de az oviból sose jött haza éhesen, most, amikor hazajön, egyből enni kér, és úgy eszik, mint aki sose látott kaját. Reggel sem engedem el sose üres gyomorral, de a reggeli nem tart ki négyig...

2015. szept. 10. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Hozzánk a JUSTFOOD szállít.

A legtöbb gyereknek sótlan, illetve nincs íze.

Kíváncsiságból megkóstoltuk mi is párszor, a férjemnek is, nekem is ízlett.

Aztán a konyhásnénivel kitárgyaltuk, hogy nem vegetaleves, meg érezhetően nem csak só van a kajakon, nem úgy mint régen. Nekem nagyon bejött, mi amúgy is sótlanabbul főzünk, inkább zöldfűszerfüggők vagyunk.

2015. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezt elhiszem, hogy felnőttek megeszik, még talán ízlik is nekik, meg mi már felfogjuk, hogy az egészséges jobb. De a gyerekeknek főzik, nem nekünk. Lehet, hogy régen egészségtelenebb volt, de legalább volt amit megettek, most szuper egészséges, csak megy a kukába a nagy része, mert a gyerekek nem szeretik.

Tényleg nyomtatásban szuperül néz ki a menüsor, egy wellness szálloda étlapja is lehetne, de a gyerekek nem eszik meg...

2015. szept. 10. 12:37
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk eszik a gyerekek. Nekem is ízlik.

A mennyiség viszont kész vicc. Ovis adag az iskolásnak is.

2015. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

A lányom két év ovi után úgy jön végre haza, hogy nem éhes.

5. voltam.

2015. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A sajt meg a répa bizarr párosítás, egy gyerek ízlésének meg pláne. Ha az a korpás zsömle csak meg lett volna kenve a szokásos margarinnal, bele egy fél paprika, sztem már jobban megették volna a gyerekek és legalább félig-meddig egészséges.

Ezzel csak azt érik el, hogy a gyerekben új csapódik le ez az egész, hogy az egészséges étel ehetetlen és jó sokáig hallani sem akarja majd az egészség szót.

2015. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. válaszoló:ez szoktatás/szokás kérdése.z én gyerekeim(3)imádják a szendvics mellé pl. a hasábokra vágott répát,kígyóuborkát,karalábét,stb.

Kedves Kérdező:Az én középső gyerekem most lett iskolás(Bp.)Az oviban alig alig evett meg pár dolgot,most meg?!Nem kér szendvicset-csak gyümölcsöt visz+jó reggelt kekszet-mert azt mondja,hogy"Isteni" a kaja.A legkisebbem bölcsis,Ő azért nem mérvadó mert helyben főznek(saját kezűleg készítik a sütiket,szendvicskrémeket is),és komolyan mondom,5*-os étterem színvonala van Náluk.Mi szülők mindig kérdezgetjük,hogy nem fizethetnénk-e be mi is.A legnagyobbam osztrák suliba járt-itthon-ott is fullos kaja volt.

2015. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!