Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bűntessem, vagy jutalmazzam?...

Bűntessem, vagy jutalmazzam? Hogy vegyem rá a lányomat, hogy ígya meg a vizét az iskolában?

Figyelt kérdés

Amióta sulis, (1 éve), ez az állandó problémánk. Ha nem vagyok vele, esze ágába sem jut, hogy elővegye a kulacsát, és akár 1 kortyot is ígyon. Bent van az iskolában 4-ig, és úgy jön haza, hogy a flaskája érintetlen. Reggel 1 bögre teával és a menzán 1 pohár vízzel "elvan".

Már próbáltam bűntetni, hogy ahányszor nem issza meg a vizét, annyiszor marad ki a családi fagyizásból, de csak halmozódtak az alkalmak. Ha a bűntetéssel semmit nem érek el, milyen módon jutalmazhatnám, hogy rávegyem arra, hogy jusson eszébe inni?


2015. szept. 11. 11:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8%
Nekem is erős a gyanúm, hogy azért nem iszik, mert vizet kap. Én felnőttként is utálom, se íze, se bűze, sose bírtam rávenni magam, hogy csak azt igyak, és ráadásul pont azért, mert ízetlen, hiába iszok meg fél litert egyszerre, ugyanolyan szomjasnak érzem magam. Nekem kell valami íz, amikor iszok, gyerekként főleg nem ittam meg semmi pénzért a vizet. Szerintem is próbálj valami olyat adni neki, amit szívesebben iszik, nem lesz semmi baja tőle.
2015. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én sem vagyok híve a bûntetésnek, inkább a jutalmazásnak, de már nagyon belefáradtam a folyamatos könyörgésbe. Fusztrál, hogy semmi nem változik. Pedig tudja, hogy neki fontos inni, mert nyavajog, hogy fáj a szája, amikor kiszárad, vagy kellemetlen szagú a pisije, vagy este kezd inni, és alvás elôtt szaladgál a wc-re, mikor a meseolvasás érdekesebb...A vízzel nincs baja, az iskolába NEM vihetnek cukros innivalót, teát otthon kap, az elég neki. A wc-re még nem panaszkodott (?).

A válasza mindig az, hogy elfelejtette. Sokan tényleg így vagyunk, na de minden nap?

A kis cetlis megoldás nagyon tetszik, azt kipróbálom.

Igazatok van, a bûntetés nem jó út, és nem is hoz eredményt! Köszönöm ismét a segítséget!

2015. szept. 12. 00:12
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Vigyen be limonádét azt te is tudsz neki csinálni .
2015. szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg az van a háttérben, hogy vagy kap vizet, vagy elfelejti. Nekem pl. nincs túl nagy igényem a vízivásra (nyilván iszom), kevesebbet iszom, mint napi 2.5 liter. Az lehet, hogy utálja a vizet, habár én pont a cukros izéktől leszek még szomjasabb :D
2015. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Írták többen, hogy, figyeljen oda rá a tanító néni. Hát most képzeljétek már el, hogy az egyik gyerek szülője megkéri, hogy az övét itassa óránként, kínálgassa napközben, a másik gyereknek gyógyszert kell bevennie, a harmadik a kabátját nem hajlandó felvenni szünetben, a 4. nem pisil. Gondoljatok már bele, sztetek a tanító oda tud figyelni ilyenekre 20 gyereknél?
2015. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy megjelent egy ilyen kérdés,mi is érintettek vagyunk a sulikezdés óta.Én azt gondolom,hogy elfelejtenek inni,mert annyi érdekes dolog történik.Szünetben lenne lehetőség inni,de akkor rohanás az udvarra,beszélgetés az osztálytársakkal stb. és így természetesen "nincs idő" rá.Szerintem alapvetően nem a víz a probléma (főleg annak aki megszokta és nem cukros löttyöt iszik) és tényleg,mi sem vihetünk ilyen kis itókát,gyümölcslevet.

Mi elmondtuk a kisfiunknak,hogy mennyire fontos,hogy igyon napközben (és igen,ne csak otthon,mert azzal semmi baj) de úgy látom,ő egyelőre annál elfoglaltabb.A jutalmazás jó ötlet,én is kipróbálom és meglátjuk van-e sikere.

2015. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%

15!

Igen, 20 gyereknél is oda lehet figyelni. 3 alkalommal esznek bent a gyerekek, ha napközisek. Legalább uzsonnánál rá lehet nézni, hogy elővette-e az italát mindenki, egyszerre uzsonnáznak, be van építve a napirendbe, ez nem plusz feladat. Ebédnél szintén így van ám. Ott a pohár az asztalon.

2015. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17-es


Igen, arra oda lehet figyelni, h ott van-e az asztalon a kulacsuk, poharuk. De arra már nem, h valóban meg is itta-e minden egyes gyerek belőle a vizet. Mert az egy dolog, h kirakja az asztalra.

2015. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!