Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen papírokat kell intéznem...

Milyen papírokat kell intéznem és hogy/ hol kell elindítani a baba születése utáni jövedelemmel kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyes tgyás -ra nem tudom milyen sorrendben jönnek, családi pótlék, meg ilyenek, hol kell igényelni majd? A munkáltatómnál kell vmit bejelentenem?
2008. szept. 8. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkahelyed nem kifizető hely, akkor neked kell intézni, bár szerintem jobb ha te intézed. A szülési szabit a tb-nél kell igényelni, a családi pótlékot és az egyszeri anyaságit pedig az államkincstárnál. Jó ha kérsz előre papírokat, mert nem mindenki fogadja el amit internetről lehet leszedni. Bár nekem csak az egyik helyen nem fogadták el, a többinél igen. Ha interneten rákeresel, leírják mi kell hozzá. Remélem valamennyit segítettem.
2008. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
először is: meg kell várnod a baba taj-kártyáját és születési any. kiv.-át, lakcímkártyáját. ha ezek megvannak, először a tgyást intézd (Pécsett a MÁK-nál kellett), után a családit és az anyaságit.
2008. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. szept. 10. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!