Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugy néz ki baba lesz nem...

Ugy néz ki baba lesz nem tudom mi hogy legyen. (? ) többi lent

Figyelt kérdés

Még nem vagyok az de érdekelne hogy miket vegyek pl hány ilyen kis pléd kell amit aláteszek,tipegők,rugdalozok,cumi meg ilyenek. Meg hogy havonta mennyibe fog kerulni a baba. Mennyit kell aludni neki, mennyit kell enni. Mindennap kell vinni sétálni? És ha az apaval ritkán találkozik lesz valami lelki sérelme vagy valami? Jo lenne ha mesélnétek nekem mert ugy néz ki baba lesz :) irok kérdéseket is

-ha nem vagyok az apaval megeskudve attol még lehet az ő nevén?

-neki külön kell főzni?

-mikor baba lett, a férjetekkel nem romlott meg a kapcsolat?

-éjjel sokszor fel kell a babátok?

-a baba mellet mennyi ido jut magatokra?

-havonta mennyi uj ruhat vesztek neki?

-csak vizet iszik?

-a szoptatástol megereszkedik a mell?

-miket egyek vagy mitcsináljak hogy szép egézséges babám legyen?

-lehet tornázni?

-mitol mehet el a baba?

bocsi a helyesirásért siettem!


2015. szept. 12. 23:51
 1/9 A kérdező kommentje:
tuudtam hogy ilyen rekciok lesznek de 25éves vagyok
2015. szept. 13. 00:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nyugodj meg.

Lehet az apa nevén, apasági nyilatkozatot kell tenni. Anyakönyvezetőnél vagy hasonló helyen, polgármesteri hivatalban kérdezd meg.

Eleinte neki külön kell főzni, de nem sokat esznek amíg picik, meg nem is bonyolult.

Két ember között nem a gyerek miatt romlik meg a kapcsolat.

Eleinte többször felkel enni, később ritkábban, túl lehet élni, első pár hónap a nehéz.

Ha beosztod az időd és a gyerek apja is kiveszi a részét a dologból jut idő magadra is.

Nem kell havonta ruhát venni neki, hanem csak akkor ha kinőtte. legyen mindenből legalább 3 darab, túl sok ruha se kell, mert felesleges, legyen egy amiben orvoshoz stb. tudod vinni, az legyen szebb (abban ne mászkáljon otthon) a többi meg úgyis vagy kopik a mászástól vagy kinövi.

Nem a szoptatástól ereszkedik meg a mell. De ha mégis más lesz kicsit az sem baj.

Egyél amit szeretnél. Heroint azért ne meg ilyesmit :)

Tornázhatsz.

Ne szedj gyógyszereket, ne emelj nehezet, ne ess el stb. akkor nem lesz baja a babának sem.

2015. szept. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem a humor kategóriába szántad?

Mert ha nem és jót akarsz a gyerekednek, akkor légyszi ne szülj még vagy 10 évig (vagy soha) és azt a 10 évet információ szerzéssel töltsd.

2015. szept. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire görcsölni.Nyugi.Egy kisbaba érkezése sok mindent megváltoztat.Az, hogy az apjával milyen marad a kapcsolatotok az csak is kettőtökön múlik.Mivel nem vagytok megesküdve a párodnak apasági nyilatkozatot kell tenni a kerületi polgármesteri hivatalban,mert ha nem teszi meg,automatikusan a te családneved kapja a gyerek,és ha gond adódna kettőtök között,csak apasági vizsgálattal lehet gyerektartást fizettetni majd vele,de remélhetőleg ilyenre nem kerül sor.A pelenka nem olcsó,a babaruhákat bababörzéken olcsóbban tudod beszerezni.Az interneten szoktak hirdetni mikor és hol vannak.Amíg szopik nem eszik mást,majd késbb igen külön kell főzni neki,és pürésíteni az ételeit.Lehet tornázni,sőt jót is tesz.Vannak kifejezetten kismamatornák.A mell megereszkedését jó fajta melltartóval előzheted meg.Fontos még az egészséges táplálkozás,és a striák elleni krém használata.A szülés után nem sok időd lesz magadra,készülj fel,hogy nagyon fárasztó lesz,de az anyai szeretet ami elindul benned minden fáradtságot megér.Szedjél folsavat,és kerüld a sót és a cukrot.Rostban gazdag étrend,sok gyümölcs és zöldség.Nyers hús és tojás tilos.Pl. tatár bifsztek,tiramisu.A ruhákról annyit,hogy sok kell.Lebüfizi,átázik a pelus és akkor a ruhácskája is pisis lesz.Kell gumilepedö az ágyára a rendes lepedője alá,kell egy jó vasaló,mellszívó gép,orrszívó,cumik,cumisüvegek,előkék,rugdalódzók rövid és hosszú újjú,kissapkák,kiskesztyűk.Amikor megszületik kesztyűt kell adni rá ,mert összekarmolhatja magát a kis körmeivel,amit még nem szabad akkor levágni.Igen minden nap ki kell vinni a szabadba persze ha jó az idő ,és lehetőleg egy időpontban.Rendszeresség az fontos.Én mindig egy időben etettem,sétáltattam és fürdettem.Nekem ritkán sírt fel éjjelente,de minden baba más.A vetélés oka sokszor nem derül ki.Nekem most ment el a baba. 10 hetes terhes voltam,mikor közölte velem a doki,hogy nincs szívhang.Nagyon kiborultam.Én egy egészséges kislánynak adtam életet,és nem gondoltam arra,hogy a második terhességem ilyen tragikus véget fog érni.Most lábadozom,és próbálom túltenni magam rajta.Nagyon szerettük volna a párommal és a kislányommal ezt a babát,de sajnos a sors elvette tőlünk.Remélem a következő terhességem jobban sikerül.Okok amúgy-stresszes élet,kromoszóma összeférhetetlenség,nem megfelelő hormonmennyiség a véredben,túlterheltség,nehéz fizikai munka.Vigyázz magadra,és sok boldogságot!
2015. szept. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előszőr is nyugi

én nem főztem neki hanem vetem bébi kaját ,lehet venni is

van akinek sokat kell fel van akinek kevesett,

elején kevesebb időjutt az embernek magára később több ,

ahogy nőtt ugy vetem neki új ruhákat .

2015. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

-ugy néz ki baba lesz

-még nem vagyok az, de..

-..., mert ugy néz ki baba lesz


Most akkor terhes vagy vagy nem?

2015. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyám borogass!

24 voltam amikor az első babánkat vártuk, de ilyen hülyeségeket senkitől sem kérdeztem.

Amit ajánlani tudok: menj be egy könyvesboltba és vegyél 1-2 babavárással és gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet. Olvass sokat, nagyon sokat!

2015. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
azért irtam hogy még nem vagyok az mert elöször a kérdést nem fogadta el és azt akartam irni hogy még nem vagyok anya. :D
2015. szept. 13. 15:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok kérdés így egyszerre, és igazából elég alapvető dolgokról kérdezel (mit iszik, mit eszik, milyen ruha, satöbbi), úgyhogy szerintem inkább azzal kezdd, hogy beszerzel egy könyvet a kisbabák gondozásáról (millió és egy ilyen könyv van), abban minden benne lesz, amit tudnod kell. Aztán majd úgyis lesz saját véleményed arról, hogy nektek mi a legmegfelelőbb, pl. van, aki tényleg csak vízzel itatja a babáját, van, aki azzal sem, ha tud szoptatni, és van olyan is, aki ad már az elejétől kezdve teát is (na jó, ne olyanra gondolj, amilyet a felnőttek isznak, de lényegében tea az is), sőt, akad, aki a pár hónapos babájának szörpöt ad (na ilyet azért TÉNYLEG ne csinálj).

A legtöbb kérdésedre amúgy a védőnő és az orvos is válaszolni fog (pl. hogy lehet-e tornázni, ezt így látatlanban nem lehet megmondani, hogy kimondottan neked szabad-e, általában lehet, de nem mindenkinek).

2015. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!