Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit szólnátok ha...

Anyukák, mit szólnátok ha gyermeketek ilyen iskolába szeretne menni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy középiskolát ami itt van a közelben, jókat hallottam róla pl. nagyon jó nyelvoktatás (nyelvi osztályba készülök), a tanárok jól tanítanak. Most következik a "probléma", mivel nem állami iskola havonta 6000 forintot kell fizetni. Nem vagyunk annyira jó anyagi helyzetben így is nagyon spórolunk. Attól félek anya nem nagyon fog örülni ennek pedig ez az iskola ami megtetszett és van olyan szak ami érdekel.
2015. szept. 13. 12:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
melyik suli ez, linkeld már be légyszi :)
2015. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Először is üljetek le és beszéljétek át a lehetőségeidet.

Számomra nagyon fontos a gyerekeim taníttattása, ezért arra a föld alól is előkaparom a pénzt. Havi 6000 Ft amúgy nem is olyan sok, nálunk az alapítványi suli 20 ezer/hó.

Érdeklődhettek a suliban az esetleges ösztöndíjakról, szociális rászorultságról stb.

Jobb minél előbb megbeszélni az ilyet, nem hülyeségre kell a pénz. Talán anyud jobban átlátja a lehetőségeiteket, a nagyszülők, keresztanyu is be tud segítani a tandíj fizetésébe, ha akarnak.

2015. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szerintem sem annyira sok a 6000 ft. Van egy másik iskola bár az magánsuli és ott 30 körül van havonta.

Privibe leírom melyik suli

2015. szept. 13. 13:58
 14/24 anonim ***** válasza:
14%
Ha anyagilag nem fér bele, akkor nem fér bele, nincs ezen mit gondolkodni. Ha máshol is van ingyen ugyanilyen lehetőség, akkor inkább válaszd azt.
2015. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Csak az a baj a másik sulival hogy sokan nem bírják a tempót és levannak terhelve
2015. szept. 13. 14:45
 16/24 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nincs rá pénz, akkor mindegy, hogy 6 vagy 60 ezer havonta. Plusz többnyire nem havonta kell tandíjat fizetni, hanem minimum fél évente, vagy meginkabb évente. Márpedig 10 hónapos a tanév kb, az pedig 60ezer forint.... Plusz a tandij melle ne felejtsd el azt a e, hogy felszerelést is kell venni Ha volna rá pénzem és úgy látnám, hogy a gyerekemet érdekli és tanulni is fog, simán beiratnam. Ha viszont nincs rá pénzem, akkor szóba se jöhet.
2015. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem a 6 ezer és a 60 ezer között van különbség. Lehet havonta fizetni, vagy előre kifizetni fél vagy 1 évet, "csak" alapítványi díj
2015. szept. 13. 15:02
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted van. Szerintem meg ha valakinek nincs pénze, akkor nem tudja kifizetni se a 6 ezret, se a 60at
2015. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Persze, van különbség, de ha NINCS több pénze a családnak, mint amit most elköltötök egy hónapban, akkor mindegy, hogy mennyi, mert semmilyen plusz kiadás nem fér bele.

Egyébként tényleg nem nagy összeg, és mindenképpen megpróbálnám valahogy összehozni, hogy tudjuk fizetni, de van az a helyzet, amikor egyszerűen nincs miből.

Mondjuk olyat nem ajánlgatok, hogy menj dolgozni, mert egy 14 éves sehol nem dolgozhat legálisan, az ilyen szomszédnál takarítás, meg egyebek pedig mind annyira esetlegesek, hogy erre nem lehet alapozni. Esetleg a család többi tagjával (nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, stb.) próbálnám megbeszélni, hogy havi 1-2 ezer forinttal be tudnának-e segíteni, akkor a te szüleidnek is könnyebb lenne, hátha úgy be tudnák vállalni.

2015. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én örülnék, hogy a gyerekem ennyire foglalkozik már 14 évesen is a továbbtanulással. Nem csak megy az árral, hanem utána jár hol milyen az oktatás, stb. Mindenképpen fontolóra venném, és én is utána néznék a szóba jöhető iskoláknak, és ha tényleg az jön ki a legjobban, akkor bele egyeznék. Azért az a 6000 Ft nem egy egetverő összeg, össze lehet rá spórolni, ha akarja az ember. Abban azért nem értek egyet, hogy ha nincs rá pénz, akkor mindegy milyen összegről beszélünk. Mert 6ezret azért csak csak félre lehet rá rakni szerintem, de mondjuk 30-at már esélytelen lenne. És a későbbiekben, ha már betöltötted a 16-ot diákmunkázhatsz is, és akkor megkeresed a rá valót, szóval csak a 2 év lesz nekik nehezebb.


Ülj le anyukáddal, és mond el neki az elképzeléseidet. Lehet, hogy tényleg nem fog bele férni a költségvetésetekbe, de azért a próbát mindenképp megéri.

2015. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!