Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem már megőrülök,...

Úgy érzem már megőrülök, önmagamban nem jutok dülőre a baba nevével kapcsolatban! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kisfiam lesz.

Két verzió lehetséges.

(vezetéknév)Vencel Bulcsú

(vezetéknév) Vencel Boldizsár


Nos mind addig mig utána nem néztem a név jelentésének Vencel Bulcsú volt a favorit.Vencelnek szólitjuk majd de nagyon tetszik a Bulcsú név is.

Viszont a Bulcsú név jelentése: vérszerződésben vért adó,vért keverő.

Nagyon elrettentett. Oly annyira h napok óta rágódom ezen.Sőt már ezzel is álmodok.A férjem ki van már tőlem készülve,hogy ilyenen fenn akadok és h problémát csinálok ebből.Csak én attól félek,h ha rá nézek a bébire mindig ez a "véres" dolog fog eszembe jutni.Félek nehogy megbánjam ha ezt adom,de attól is tartok ha a Vencel Boldizsárt adom akkor azt bánom meg h nem a Bulcsút kapta.

Segítsetek nekem dönteni mert én már megbolondulok.Már reálisan sem látom a dolgokat ez ügyben.Tehát minden józan gondolkodású ember irjon :D

Mi van ha kihatással lesz az életére ez a név?Mármint a Bulcsú?


2015. szept. 14. 22:24
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%
Ezekből az összes név ódivatú, csak húzni fogják őt a suliban.
2015. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

inkább ez mint Benett...


Nekünk ezek tetszenek

2015. szept. 14. 22:29
 3/18 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, még nem néztem utána, mi a neve jelentése.

Egyszerűen tudtam, hogy így fogják hívni. Nem opció volt, hogy bármi elrettentsen.


Szerintem adjátok csak a Vencelt, és kész.

Soha nem használná a 2. nevét, csak hivatalos helyeken hosszabban írna alá.

2015. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
0%
Tóni, Ödön, Géza nem jobbak?
2015. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Vencel biztos, és úgy fogjátok szólítani, minek a második név? Főleg, ha ennyire parázol tőle.
2015. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fu, pedig a Bulcsú név jelentése nagyon komoly. Vérszerződést kötni, véredet adni valamiért - az nem akármi. Számomra nagyon pozitív jelentése van ennek a névnek. Ha igaz, hogy a név kötelez, akkor felelősségteljes, és másokért kiállni képes felnőtt férfi képe jelenik meg előttem a Bulcsú név jelentését ismerve. Szerintem ez nem olyan rossz, mint te gondolod.
2015. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Utánanéztem. Én csak a Kiskegyednél találtam ezt a jelentést. Ne nézz hülyének, de nem fért a fejembe,h egy magyar eredetű név hogy jelenthet ennyire mást, mint a hangzása - szóval kíváncsi lettem. Szerintem ezt a "cikket" töröld ki a fejedből. Én ezt találtam, ez nekem reálisabbnak tűnik:

[link]


Maradj ennél a névnél, sztem tök jó, nekem is tetszik. A terhesség alatt annyi mindenben elbizonytalanodik az ember. Ilyenkor már jobb ha nem variálsz :)

Sok boldogságot!

2015. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

én a gyerekem névötletei mellé mmindig odaírtam a jelentését.

nekem ez is kimondottan fontos volt!

2015. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a pozitiv kommenteket :) jól estek a lelkemnek
2015. szept. 14. 22:45
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok híve a 2 keresztnévnek, mert többnyire csak macera hivatalos helyeken, de ez nyilván ízlés kérdése, ahogy az is, kinek melyik név tetszik.

Annyit jegyeznék meg, hogy ha ennyi kétséged van egy névvel kapcsolatban és ennyit pörögsz rajta, akkor az nem az igazi. Egyébként szerintem csak akkor fogja meghatározni a gyereketek életét a neve jelentése, ha Ti belebeszélitek...

2015. szept. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!