Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem már megőrülök,...

Úgy érzem már megőrülök, önmagamban nem jutok dülőre a baba nevével kapcsolatban! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kisfiam lesz.

Két verzió lehetséges.

(vezetéknév)Vencel Bulcsú

(vezetéknév) Vencel Boldizsár


Nos mind addig mig utána nem néztem a név jelentésének Vencel Bulcsú volt a favorit.Vencelnek szólitjuk majd de nagyon tetszik a Bulcsú név is.

Viszont a Bulcsú név jelentése: vérszerződésben vért adó,vért keverő.

Nagyon elrettentett. Oly annyira h napok óta rágódom ezen.Sőt már ezzel is álmodok.A férjem ki van már tőlem készülve,hogy ilyenen fenn akadok és h problémát csinálok ebből.Csak én attól félek,h ha rá nézek a bébire mindig ez a "véres" dolog fog eszembe jutni.Félek nehogy megbánjam ha ezt adom,de attól is tartok ha a Vencel Boldizsárt adom akkor azt bánom meg h nem a Bulcsút kapta.

Segítsetek nekem dönteni mert én már megbolondulok.Már reálisan sem látom a dolgokat ez ügyben.Tehát minden józan gondolkodású ember irjon :D

Mi van ha kihatással lesz az életére ez a név?Mármint a Bulcsú?


2015. szept. 14. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik a felsoroltakból, de egyértelműen sokkal jobban hangzik a Vencel Boldizsár. :)
2015. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

En igy biztos, hogy nem adnam a Bulcsut, ha valami elront neked egy nevet, legyen az barmi, akkor attol ugy sem fogsz tudni szabadulni. En mar kivalasztottam egy nevet, tökre tetszik, jelentese, hangzasa, minden jo, ferjemnek is tetszik, de most hirtelen el kezdett zavarni, hogy tul gyakori lehet a vezeteknevvel, masodik nevet meg nem szeretnenk adni. Van egy masik nev is talanban, amit eddig elvetettünk, de emiatt most ujra elökerült.


Szerintem valaszd a Boldizsart 2. nevnek, ha mindenkeppen muszaj masodikat, de en csak siman a Vencelt adnam.

2015. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem még a Kadosa nagyon tetszik,bár lehet nem illene a Vencel után.Mit gondoltok?
2015. szept. 15. 12:50
 14/18 anonim ***** válasza:
Muszáj 2 keresztnevet adni annak a gyereknek???
2015. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem muszáj de nekünk igy tetszik
2015. szept. 15. 12:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem muszáj, de leírtad, hogy úgyis Vencelnek fogjátok hívni, emellett egyáltalán nem juttok dűlőre a 2. nevet illetően. Akkor minek erőltetni??? Emiatt álmatlan éjszakák? Kicsit túlpörgöd...
2015. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A Vencel Boldizsár nekem jobban tetszik, de nem a Bulcsú (vélt vagy valós) jelentése miatt, hanem mert alapból nagyon tetszik a Boldizsár (ugye a három királyok egyike) és szerintem nagyon passzol a két név (Vencel és Boldizsár). :)

De teljesen igazad van, inkább mint a Benett, meg az ilyen divatnevek! ;)

2015. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Vencel Kadosa még a Vencel Bulcsúnál is kevésbé hangzik jól.

Még mindig a Vencel Boldizsárra szavazok. A többi nem megy hozzá.

2015. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!