Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobban érdekel...

Mit tegyek hogy jobban érdekelje a baba?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok. A férjem nem igazán érdeklődik a babatéma iránt. Én már a kicsi szobáját tervezgetem, neveket keresek, szakkönyveket olvasok, ő meg azt mondja ráérünk ezzel még...

A 7. heti ultrahangra elkísért, de az utolsó pillanatban azt mondta inkábn kinnmarad a váróban, így egyedül mentem be a dokihoz. Holnap megyek a következő ultrahangra, de ügyeletet vállalt be a munkahelyén, amit meg sem próbált elcserélni, így oda sem jön velem.

Ő is akarta a babát, mondta hogy már itt az ideje, ő javasolta hogy hagyjuk abba a védekezést, a 3. hónapbam jött össze. Mit tegyek hogy érdekelje? Vagy fel se hozzam a témát, várjam hogy érdeklődjön?


2015. szept. 16. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Sokan fogják javasolni, hogy adj neki időt, blabla,... én másképp működöm. Képtelen lennék ezt a fajta nemtörődöm viselkedést szó nélkül tűrni és reménykedni, hogy majd megváltozik, egyszercsak, varázsütésre... nane! Igenis szemtől szemben elmondanám, hogy mit várok el a gyerekem apjától, és azt is, hogy akár fél, akár nem, ideje felnőnie, és aszerint viselkednie. Nem várom a csodát, hogy be akar -e jönni, vagy elcseréli-e a műszakját, hogyisne. Nem szűzlány, akit el akarok csábítani. Felnőtt férfi, aki tudatosan VÁLLALT egy gyereket! Könyörögni nem könyörögnék, de megmondanám neki, hogy 6kor vizsgálat lesz, és vagy ott lesz, vagy gondolkodjon el azon, mit kockáztat ezzel, mert az én türelmem is véges.
2015. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Először talán add a tudtára, hogy nem tetszik,hogy nem érdekli a babatéma. És nézd meg a reakcióját.

De amúgy neki még nagyon-nagyon megfoghatatlan ez, hidd el. És tényleg ráértek még...

2015. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

"mondta hogy már itt az ideje,"

azért van itt az ideje mert vágytok rá, vagy mert már a szomszédnak/barátoknak van és ti is benne vagytok a korban? ha utóbbi miatt akkor hülyeség volt most bevállalni.

2015. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, mostantól érdekeljen a horgászat! Egy, kettő, három!

Na, elkezdett érdekelni?


A te testedben történik az egész, ő ebből semmit nem érzékel. Minimum nagy has, de inkább megszületett gyerek kell ahhoz, hogy számára kézzelfogható legyen.

Ha erőlteted, azzal csak ellenállást érsz el.


Jelenleg egy embrióról beszélünk, amit modorosan hívhatunk babának de még messze van tőle. Az ultrahangon látna egy pacát.

Erőlködhetsz, ő pedig elkezdhet színészkedni a béke kedvéért. Vagy várhatsz és idővel magától is érdeklődni fog. Ha túlzottan erőlteted, akkor az egész témát megutálhatja, mire a szülésig eljuttok és a babára is kivetítheti az ellenérzését.

2015. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Azért nem pacát... 10 hetesen már igencsak szép babaformája van, szívverése... El sem tudnám képzelni, hogy a férjemet ne érdekelje. Viszont,a babaszobával, névválasztással tényleg ráértek még, ezzel az én férjem is úgy van, hogy majd ha tudjuk a nemét, akkor gondolkozunk ezeken, addig nincs értelme. Én persze már gondolkozom, de elfogadom azt is, hogy neki ez még korai.
2015. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Eleinte az én párom se érdeklődött. Szóvá tettem egyszer-kétszer, de végül ráhagytam. Mostmár látom rajta, hogy egyre jobban érdekli. Már nő a hasam így kezd "kézzel foghatóvá" válni. :)


19hkm

2015. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

A 7. Heti uh még huvelyi, ha jól emlékszem. Oda is be akartad vonszolni szegényt? :)

Én egyébként nem vártam el a páromtól h jojjon mindegy egyes vizsgálatra, csak ha épp ráért, akkor persze jott magától.

2015. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

ma 13:47

Miért ne lehetne "bevonszolni szegényt"????

2015. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem tudta sokáig hova tenni a baba-témát. Nem erőltettem semmit, benne lassabban alakultak ki az apai érzések, nem ő hordta a szíve alatt stb. Még akkor is bizonytalan volt, amikor megszületett, magatehetetlen volt, nem tudta, mit kezdjen vele. Most másfél éves a kisfiam, imádják egymást a férjemmel. Szó szerint rajong a gyerkőcért.
2015. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Be lehet, de egy normalis ferfi szerintem erre nem kivancsi, es nem azert, mert erdektelen a gyereke irant. Viszont ha te ennek ellenere bevonszolod, akkor tenyleg szegeny szegeny :)
2015. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!