Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem értem miért kell erőltetni...

Nem értem miért kell erőltetni egy másfél éves gyereknek a csokit?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm akik már régóta avval piszkálnak miért nem ehet csokit kislányom,az egyik nő állandóan evvel van el.ma is itt volt én meg pont csokit ettem és egyből avval kezdte hogy a pocimba lévő baba miért ehet csokit ha a lányom nem ehet.erre mondtam hogy ehet csak nem mindennap meg mértékkel a másik meg az hogy nem ugyanaz a kettő mert én eszem nem a baba erre hogy a baba azt eszi amit én.jó ezt tudom de csak nem ugyanolyan mint amikor születés után eszi?
2015. szept. 16. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük, vagy ha ennyire zavar, máskor mondd hogy szokott enni, és adj neki egy kis falatot, legalább lekattannak a témáról...én sem gondolom hogy mindennap csokit kellene falnia (bár én majdnem minden nap eszem).
2015. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se foglalkozz velük, de én a meggyőzödésem ellenére biztos nem adnék csak az ismerős miatt, megmondanám, hogy így látom jónak, és kész. Miért kellene magyarázkodni?
2015. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na,ezt én sem!Egy ennyi idős kisgyereknek nincs szüksége csokira,a megfelelő cukormennyiséget megkapja más ételekből.A felnőttek ráragasztják a rossz szokásaikat a kicsikre is.A kisfiam 3,5 évesen evett először Kinder csokit Húsvétkor!Hozzáteszem,nem vagyok egy elvetemült némber,tehát mi magunk is eszünk néha csokit,édességet.De nem központi téma.

Te csinálod jól,a többiek szokásai ne érdekeljenek.Ők is úgy tesznek,ahogy jónak látják,te is ehhez tartsd magad.Én elengedném a fülem mellett a mondókát.

2015. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Zárd rövidre a vitát, mond, hogy nem szereti.
2015. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondja az illető hogy csokira szüksége van mert abban van antioxidáns.am azt nem tudom mondani hogy nem szereti mert tudják hogy imádja.
2015. szept. 16. 19:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó hát aki szerint a csokira szüksége van egy másfél éves szervezetnek, az hülye. Én az ilyeneknek annyit mondanék: nem kap csokit, mert azt a cukormennyiség, ami kell neki, megkapja máshonnan. Kész.

Nem kell ezt túlbonyolítani.

2015. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, a 90+ %-os csokikban tényleg van hasznos anyag, de én még nem láttam olyan gyereket, aki az meg is enné. Az ilyen lilatehenes, meg "mindenszeletbenegypohártejvan" csokikban semmi hasznosítható nincs.
2015. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell kifogásokat keresni, vagy terelnia témát, csak szimplán megmondani kedvesen, de határozottan, hogy te így döntöttél és ezért, ezzel nem tud vitatkozni, és legalább más dolgokkal is esélyes, hogy később békénhagy.
2015. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy megmondtam én már hogy nem és kész de csak megy mindig a vita ezen.most várom a második babát már előre Félek a sok hülyétől kezdődik minden előről sajna a környezetemben mindenki szeret beleszólni mindenbe.
2015. szept. 16. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
A 3 éves fiamnak se adok csokoládét, se másféle édességet, szörpöt, főleg nem kólát se nassolni valót. Csokoládét akkor eszik ha épp a nagymama hoz neki vagy ad neki, de én nem veszek. Szerencsére anyám sem viszi ezt túlzásba.
2015. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!