Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem értem miért kell erőltetni...

Nem értem miért kell erőltetni egy másfél éves gyereknek a csokit?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm akik már régóta avval piszkálnak miért nem ehet csokit kislányom,az egyik nő állandóan evvel van el.ma is itt volt én meg pont csokit ettem és egyből avval kezdte hogy a pocimba lévő baba miért ehet csokit ha a lányom nem ehet.erre mondtam hogy ehet csak nem mindennap meg mértékkel a másik meg az hogy nem ugyanaz a kettő mert én eszem nem a baba erre hogy a baba azt eszi amit én.jó ezt tudom de csak nem ugyanolyan mint amikor születés után eszi?
2015. szept. 16. 15:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
Most ha adsz neki egy kocka csokit mi baja lesz? Öszintén? Semmi csak izleni fog neki és örülni fog. Ennyi. Senki se halt bele még egy icipici csokiba.. Az ismeröseid pedig nem hiszem hogy "eröltetik" nem kell azt eröltetni nagyon... Haha fogadjunk hogy ez az elsö gyereked! A másodiknál vagy többediknél már nem lesz így ne félj! Majd dugod oda a csokit csak hogy legeyn már egy kis kuss, meg a földröl fogják enni a leesett, megtalált falatokat.. Ebbe se fog senki belehalni! Jaj istenem!
2015. szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ilyenkor mond azt hogy szokott kapni, de a napi cukoradagja már megvolt, elég volt...

erre úgyse tudnak mit mondani.

ez kizárólag a te döntésed,

amúgy meg van különbség

a kisbabának nem úgy megy át minden a pocakban, ahogy te eszed - jól is néznénk ki, ha így lenne... a szervezeted a raktárról hozzátesz ezt-azt (vitaminok, ásványi anyagok, zsír, koleszterin...stb) és a fölöset meg elraktározza - hogy az egyensúly meglegyen.

a másik,hogy a 1,5 éves szájában az édesség úgyanúgy dolgozik, mint egy felnőttében, és szépen savat csinál, rongálja a fogakat, és a kicsik még nem úgy mosnak fogat, tehát a fogaknak is árthat.

meg aztán a napi 1500 kcal étrendjük 10%-át kiteszi egy szelet csoki, hát erre meg végképp nincs szükség.


ne foglalkozz vele, nem volt igaza az illetőnek, főleg mert nem tájékozott.


hárítsál ilyenkor a mai adagja már megvolt dumával :)

2015. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az utolsó volt számomra a leghasznosabb.
2015. szept. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!