Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 41 évesen...

Vállalnátok-e 41 évesen gyermeket?

Figyelt kérdés

Későn találtam meg a férjem, 36 évesen szültem,orvosi hiba miatt heteket voltunk kórházban,de mindenrendben velünk.38 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Én szerettem volna még próbálkozni,a férjem határozott nemet mondott több alkalommal.Akkor megbeszéltük,hogy örüljünk,hogy van egy egészséges gyermekünk.

Most már két hónapja gyakran hallgatom,hogy milyen jó lenne még egy gyerek,pláne kislány.A kisfiam is mondogatja néha,hogy szeretne kistestvért.

De ma eljött munkába elém a férjem,és mondta,hogy beszélni akar velem.Elmondta,hogy menjünk orvoshoz,kérjük ki a véleményét,de ő még szeretne még egy gyereket.Rábólintottam,de nem akarok.Nem érzem sem a vágyat,sem az erőt pl. az éjszakázásokhoz,félek is az előzmények és a korom miatt.A férjem is sokat dolgozik,másoddiplomára is jár,nem nagyon tudna segíteni.Édesanyám idős,szívesen jön,de őt sem terhelhetem.


2015. szept. 17. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 9. vagyok,elküldtem:szóval Anyós Após abszolút segít,ám mivel 30 km-re laknak,csip-csup dolgokért nem riasztom Őket,és nem szaladok ki.Összességében nekem sincs segítségem...

8. válaszoló:szimpi amit írtál,ezt kivéve"ha tényleg nem szeretnél ismét babázni, egy kis tejszagú ártatlan, elérzékenyítő, újabb szerelemfakasztó kisbabával megajándékozni a világot, akinek éjszakánként sírva köszönöd meg ötször, hogy köszönöm hogy vagy".Ez olyan szinten nyálas,lelkizős duma,hogy,mint 3 gyerekes is megrökönyödök.Nem ettől fogja vállalni.Mellesleg az én nagyim 39 éves volt,amikor anyukámat szülte,1948-ban...a nagyim 2010-ben halt meg,betöltött 101 évesen....szóval a kor nem feltétlen számít.

2015. szept. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt ahogy leírtad leginkább a párod hozzáállása aggasztó,megértem hogy nem akarsz tőle még 1 gyereket.
2015. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat. Utolsó,talán magamnak sem mertem bevallani,de ez a fő bajom.Nem olyan stabil a házasságunk,a férjem sokszor úgy gondolja,neki mindent lehet,mert én úgyis megoldom a gyerekkel kapcsolatos dolgokat,a háztartást,ha valamire plussz pénz kell (külön kasszán vagyunk).
2015. szept. 18. 08:20
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem, és a te esetedben pláne nem.
2015. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem hinném, de 28 évesen nyilván nem tudom ezt úgy megítélni, mintha negyven körül lennék. Egyelőre azt mondom, hogy nagyon nem szeretnék már akkor, de persze azt is értem, hogy a férjed örülne, ha lenne még egy. Csak hát korábban meg pont fordítva volt, ő zárkózott el, te pedig szerettél volna, most viszont változott a helyzet.

Egyébként meg nem is a korod az első számú akadály, hanem az, hogy igazából nem szeretnéd, nem érzel rá késztetést, és úgy érzed, nem bírnád erővel sem. Így ne vállalj még egy gyereket szerintem.

2015. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Megoldódott a kérdés :(

Elmondtam a férjemnek, hogy nem akarok.Elekzdett ordítozni,hogy becsaptam csütörtökön,mert rámondtam,hogy jó.Mindennek lehordott :(

Nem bírtam,és kiabálva mondtam,hogy mikor Te leordítottál 2 éve,hogy nem?!Erre nem tudott mit reagálni.Ebbe a házasságba ilyen idősen nem.

2015. szept. 20. 20:11
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.... korod nem lenne akadály,de a Férjed viselkedése,hozzáállása igen.
2015. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!