Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell így viselkedni,...

Miért kell így viselkedni, mert az én lányom hamarabb kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm neki fél évvel idősebb a lánya mint az enyém. Az enyém 2 éves lesz 1 hónap múlva. Beszélgettünk és mondtam, hogy a lányom már 4-5 szavas mondatokban beszél, szobatiszta nappalra, tudja a színeket (fehér,kék,zöld,sárga,rózsaszín,piros,lila) tízig elszámol(bár ez szerintem ilyen mondóka féle számára) "tud" rollerezni, nagyon sok állatfajtát tud. Az ismerősömé ugye 2,5 éves már ő is beszél színeket mond de ugye később kezdte. Erre tegnap azt mondta biztos erőltetem neki, egész nap csak vele foglalkozok nem így biztos nem főzök nem takarítok stb. Majdnem hogy lecseszett és hitetlenkedett (pedig a szeme láttára mondta a dolgokat) nem foglalkozok vele extrém sokat eljátszik egyedül csak miközbe csinálom a dolgomat beszélgetünk bevonom őt is a munkába. Már a többi anyukának úgy állít be, hogy hazudozok. A fiaink között 2 hónap van enyém 4 hó apos múlt 1 héttel ővé 6 hónapos. A fiam már négykézláb áll és rugózik hamar átfordult. Övé csak forgolódik ez is piszkálja a szemét. Annyira rosz érzés hogy így viselkedik pedig nem hazudok, miért lenne nekem jó ha hazudnék. Mindenki máshogy fejlődik.

Nektek 2 évesen miket tudott a gyermeketek? (Ha már ez a téma megkérdem ;) )


2015. szept. 19. 06:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy úgy érzi, hogy felvágsz ezzel, hogy a tied okosabb, ügyesebb, stb. Lehet ez irritálja. Biztos van vmi oka, amiért így viselkedik.
2015. szept. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy féltékeny. Amúgy nem magamtól szoktam elkezdeni róla beszélni hanem amikor ő rákérdez
2015. szept. 19. 07:10
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

irigykedik.

fiam a mozgást későn kezdte,mai napig ügyetlen,de 22 hósan olyan szinten beszélt h el tudta mondani mikor bölcsibe került h mit szeretne.és pár szavas mondatokban nem csak egy-egy szóval,és én is "csak" ugy beszélgettem vele mint te.

2015. szept. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik kicsit, hogy felvágsz ezzel... Kitudja milyen stílusban adtad elő, hogy a te lányod már ismeri a színeket meg az állatokat (azt hiszem mind hallottuk már azt a bizonyos stílust, amiben az anyukák közölni szokták az ilyen dolgokat) Nyugodj le, amiért pár hónappal hamarabb beszél, még nem biztos, hogy annyival okosabb lesz a te lányod. Ne dicsekedj ezzel és akkor nem lesz téma.
2015. szept. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem dicskeszem. Normálisan mondom. Pl ő mondja, hogy már 4 szavas mondatokban beszél vagy már felismerte a színeket és kérdezi, hogy a tied még nem? Erre mondom, hogy de tud egy két színt és egyre több szavas mondatokat mond. Szóval nem én kezdem, magamtól nem is beszélnék róla.
2015. szept. 19. 07:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a kérdező milyen hangsúllyal adja elő, hogy mit tud a lánya,de higyjétek el,hogy rengeteg buta irigy ember van sajnos. A 14 hónapos fiam is mindent előbb csinál mint a környezetünkben lévő gyerekek. Annyi támadást kaptam már hogy sokszor meg sem merem mondani, hogy mennyi idős. Nem kell velük foglalkozni. Csak nehéz tudom.
2015. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Igen, csak rhadtul nem mindegy, milyen stílusban bezsélsz.

Márpedig tuti, hogy felvágósan, lenézően mondtad, megértem, hogy kiakadt.

2015. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Később majd rájössz, hogy nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket. Egyik ilyen, a másik olyan...Egyik ebbe jó, amásik abban, és az semmit nem jelent, hogy egyik beszél 2 évesen, a másik meg csak 3 évesen kezd szavakat mondani.

Nálunk is így volt, az én fiam 2 évesen egyszerűbb mondatokat mondott, a bnőm fia 3 évesen néhány szót mondott csak. Most 4 évesek, és egyformán beszélnek kb.

2015. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa már így a stílusod: pl. hogy tételesen felsorolod, melyik színt ismeri fel a lányod, vagy hogy "extrém sokat eljátszik egyedül". Ez szerintem idegesítő.


Teljesen mindegy, mit tudnak most, 6-7 évesen kiegyenlítődnek. Mind tud rollerezni, szaladni beszélni (persze a szókincs változó) mind felismeri a színeket, és mind el tud számolni 20-ig. Ismerni fogják az állatfajtákat is, sőt, mind szobatiszta lesz nemcsak nappalra, hanem éjszakára is.


Ne foglalkozz vele. Ha irigy, akkor az. Attól te még nem leszel kevesebb, se több.

2015. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7-es ott voltál amikor mondtam?? Vagy honnan tudod? Egyáltalán nem beszéltem volna róla ha nem kérdezi. Megkérdezte, elmondtam vagy hazudtam volna hogy semmit nem tud mikor ő is látta? Amúgy nem extrém sokat játszik egyedül nem azt irtam. Hanem azt, hogy nem foglalkozok vele extrém sokat csak eljátszik egyedül.
2015. szept. 19. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!