Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez endometriózis lenne?

Ez endometriózis lenne?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja a mensim előtt 1-2 nappal nem a szokásos mensi görcs, hanem annál sokkal erősebb jelentkezik, amely átsugárzik a végbelembe is. Akkor a leülés is kényelmetlen, aztán ez elmúlik, mintha nem is lett volna. A mensim erősebb, mint szokott, óriási mennyiség távozik belőlem. 25 éves vagyok, 6 hónapja nem sikerül a baba, pedig a hőm szerint minden oké. Ez eddig nem volt tünet, de ebben a hónapban kétszer is fájt a közösülés, misszionárius pózban, mintha valami lenne ott, amit "bántunk" vagy nem is tudom, fájt.

Mit gondoltok, mi ez?

Megyek dokihoz, de csak másfél hét múlva, addig a véleményekre vagyok kíváncsi.


2015. szept. 21. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Konnyen lehet, nekem hasonlo tunetek voltak, csinaltak laparoszkopiat es kiderult hogy sulyos mindenre raterjedo endometriozisom van.

Leegettek amit tudtak, ra 3 honspra terhes lettem :)

2015. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy attól tartok, ha bemegyek az orvoshoz és elmondom, hogy erre gyanakszom, nem vesz komolyan, mert nem szeretik az "okoskodás", netről diagnosztizálást. De szerintem ez a helyzet és várni sem akarok hónapokat... Mit tegyek?
2015. szept. 21. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen azt kell mondani, hogy annyit hallani erről a betegségről, mindenféle fórumon, egyre több helyen felhivják rá a figyelmet, és szeretnél megbizonyosodni, hogy neked az van-e, vagy sem, mert illenek rád a tünetek. (egyébként ez igaz is, szervezett összejövetelek, előadások vannak mostanság az endoról, mert sok nő nem is tudja, hogy az a baja)
2015. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, én úgy mentem dokihoz, hogy bartholin-mirigy cisztám van, megvizsgált alaposan, csinált egy rákszűrést, utána csinált egy belső ultrahangot és ő kérdezte, hogy nem fájdalmas-e nagyon a menstruációm, mert egyből látta, hogy ott van a méhem külső falán az elváltozás. Szóval, ha az van, azt észre fogja venni. De ha említed, hogy mi a gyanúd, akkor teljesen más, mintha úgy mennél oda, hogy neked ez van és kész.
2015. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos attól függ, hogy az orvosodnak is milyen eszközei vannak a vizsgálathoz... Az endometriózis igazolásához segíthet egy vérvétel is, CA 125 érték megemelkedik, ha baj van. Ha a dokid félállról venne, ne hagyd magad keress másikat, amikor már az együttlét is fáj, akkor ott már van valami... Köztes vérzésed nincs?
2015. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Five válasza:
Szia! Nekem tegnap volt egy laparos mióma műtétem és így vette észre a doki, hogy elég durva összenövéseim vannak. Màr a bal petefészkemet is elnyomta jócskán. Most elvileg kiszedett mindent. Jó pár éve járkálok orvostól orvosig és nem jöttek rá miért nem esek teherbe.A mióma műtét már a ter ezett lombik miatt volt. Szerencse végülis, hogy így legalább kiderült. És igazából tünetem sem volt. Kicsit fájt a mensi néha, volt kicsi pecsételő vérzésem de hormonàlis okokkal megmagyarázták. Hát ennyi. Ha most nem műtenek tán sosem derül ki. És agyon vizsgáltak már. Méhtükrözèsem is volt pl.
2015. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!