Endometriózis tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném, ha leírnátok a tüneteiteket?


Hogy jöttetek rá, vagy a doki hogy jött rá, hogy endometriózisotok van?


Helyileg hol helyezkedik el nektek az endometriózis?


Köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 8. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nemsokára megyek vissza még a dokihoz megbeszélni az eredményeimet, de egyelőre azt tudom, hogy a méhem elülső falánál van. Mással mentem a dokihoz, de csinált belső ultrahangot és magától kérdezte, hogy szokott-e fájni a menstruációm, merthogy látja, hogy valami nem stimmel.

Tüneteim csak a rendszeresen jelentkező hihetetlenül fájdalmas menstruáció 1. és 2. napon, hányás, hasmenés kíséretében, ájulás érzés a fájdalomtól. Egy ideje azért nem foglalkoztam vele, mert azt hittem ez alkati kérdés, plusz egy receptre kapható gyógyszert szedek be mikor szükséges, amit nem nekem írnak fel, hanem egyik családtagomnak.

2015. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat! Nekem peteeresnel egy hetig haldoklom a gorcsoktol, ami nem reagal sem gorcsoldora, sem fajdalomcsillapitora. Egyelore ketszer voltam az sztk-s nodiinal, masodjara egy 63 mm-es cisztat latott a bal petefeszkemben. Azt ereztem is, de megjott es kidurrant/felszivodott. Ha minden igaz csutortokon megyek magan orvoshoz. De egy kicsit kodos nekem ez a ciszta dolog. Sok fajta van, valaki eszre sem veszi hogy ott van. Es peteeresnel meg osszekervhetik ultrahangon a sargatesttel?!
2015. jún. 8. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Hali nekem volt egy közel 3,5cm-es cystám ami elvileg dermoid tömlős műteni kellett volna de egy októberi napon úgy be görcsöltem hogy jött a mentő irány a kórház....mire be értünk megállapították hogy szét durrant azóta a hasfalamban mocorog....Amúgy nekem gyerek korom óta óriási fájdalmaim voltak mensi alatt volt hogy szaladunk az ügyeletre injekcióért,hányinger görcsök,ájulás stb. Most kb 10hónapja próbálkozunk hogy össze jöjjön a baba a dokim most közölte hogy valószínűleg endometriózis van a bal petefészkemen szóval n most ismét műtétre várok....kicsit elegem van már mert számomra nagyon megalázó nőgyógyászati vizsgálatra járni a nők annyira ki vannak szolgáltatva másoknak...szóval sok szerencsét!
2015. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt vele tünetem, azaz a menstruációm fájdalmas volt, görcsöltem, de azt gondoltam, ez vele jár. illetve együttlétkor néha fájdalmat éreztem jó mélyen, egy pontban.

Aztán egy vizsgálatkor orvos tapintotta, hogy a hüvelyfalban valami van (tapintásra is fájdalmas), UH-n kb 3x2 cm-es csomó, jól meg is ijedtem. Szövettan igazolta az endometriózist.

2015. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!