Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyre tobb nonek nem kell...

Egyre tobb nonek nem kell gyerek, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 13:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Én is ezt mondtam 30 évesen, utána fél év alatt teljesen megváltoztam. Kerestem a kisbabás anyukák társaságát. Most 1,5 év próbálkozás után sikerült teherbe esnem.
2008. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
én inkább azt vettem észre hogy egyre több nőnek kellene,de nem jön....
2008. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Én 24 vagyok, 8. éve vagyok együtt a párommal, már együtt élünk. Én sem akarok gyereket. Egyenlőre. Majd leghamarabb csak 30 évesen. Hogy miért?

Mert ha nekem lesz gyerekem, akkor annak mindent meg akarok adni, nem akarom hogy nélkülözzön.

Júniusban fejeztem be a sulit, most kezdtem el dolgozni, semmink sincs.Se házunk, se autónk, de még egy drágább műszaki cikkünk sem. Szüleimmel élek, itt minden az övék.

Így minek akarjak gyereket? A bizonytalan életre szüljem?

Majd ha minimum egy lakásunk lesz. Persze jó lenne babázni, ha meg lenne hozzá minden. Én emiatt nem fogok gyereket bevállalni 30 éves koromig. Szerintem sokan vannak ezzel így, pláne akiknek nem minden adatott meg kiskorukban.

2008. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
29 éves vagyok és 10 hete szültem.27 évesen még elképzelni sem tudtam,pedig férjnél voltam.Egyik reggel hányingerre ébredtem.Elötte rettegtem a véletlen terhességtől.Azon a reggelen azt hittem terhes vagyok és meglepődtem.Nem tudtam meminek örülnék jobban.Párr hónapig még védekeztünk,mert túl hirtelen jött az érzés,hogy gyereket szeretnék.Számomra is hihetetlen volt.Egyik napról a másikra megváltoztak az érzéseim ezzel kapcsolatban.Most elképzelni sem tudom magam nélküle.Imádom és örülök,hogy van nekem!!!Változtatott az életemen bőven,de nem vagyok egy otthonülős anyuka.Jövünk megyünk együtt is,de nyugodt szívvel hagyom pár órára a nagyikra is.Én a túlzott kötöttségtől féltem többek közt elötte.Nem hanyagoltam el magam terhesen sem és azóta sem.Csinosnak érzem magam továbbra is (1 kg maradt csak rajtam).Az anyagiak teljes megteremtése meg szerintem valahol csak kifogás.Nem attól lesz boldog egy gyerek,hogy megvan mindene.Mindig lesz még ez meg az,amit még elötte el akar érni az ember.Persze ez csak az én véleményem.Szerintem náledis hirtelen fog majd változni az érzés.Az biztos,nem bántam meg!Örülök,hogy anya lettem,pedig elötte el sem tudtam képzelni.
2008. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen, aztán meg 35 éve koruk után bőgnek, mert gyereket akarnak! Én az ilyen nőket karrieristáknak nevezem. Ők úgy gondolják, hogy egy gyerek sok anyagi "gonddal, nyűggel" és odafigyeléssel jár, meg stb... Ők ezeket az "élményeket" lecserélik a saját maguk egyéb vágyaira. Szóval minek nekem gyerek, ha a gyerekre költött pénzt magamra is költhetném címszóval. Jó persze, hogy fontosak az anyagi és a biztonságos háttér egy gyerek számára, de ez nem lehet a végtelenségig kifogás.

Ezeknek a típusú nőknek vagy egyfajta felfogásuk erről, és foggal-körömmel ragaszkodnak is hozzá, de ó ritkán előfordul, hogy megváltozik a véleményük ezzel kapcsolatban.

2008. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem, ha az ember mindig arra várna, hogy minden tökéletes legyen egy gyerek születéséhez, akkor sohasem szülne. Mindig közbe fognak jönni olyan dolgok, amikre nem számít az ember. Az élet kiszámíthatatlan.
2008. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na,kivàncsi leszek hogy mondjuk ot èv mulva vàltozik-e dologrol a vèlemènyem...
2008. szept. 10. 18:47
 18/18 anonim válasza:
Szerintem biztos változni fog. Különben van egy hormonunk ami a tejtermelésen kívül az anyai érzés kialakulását is elősegíti -ez a prolaktin. Persze ez majd csak akkor hat amikor valaki a terhessége vége felé közeledik illetve szülés után, a szoptatási időszakban. Én 22 vagyok és korábban hallani se akartam se férjről se gyerekről de most már tudom ha férj esetleg nem is, gyerek biztos lesz, ha nem 30 hát 35 évesen. :)
2008. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!