Hazudós 5 éves?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor nem mond igazat. Olyasmiben is, hogy pl megmosta-e a fogát, nyilvánvaló dolgokat leragad, illetve valótlan (többnyire negatív) dolgokat mond másokról, kitalált történetekkel jön, mint ha igaz lenne. A nagyszülők szerint ezt természetes, gyermeki fantázia, hagyjuk, viszont én nagyon tudok rá ezekért haragudni. Hogy kell ezt kezelni?
2015. szept. 28. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen korban természetes. Próbáld meg tudatosítani benne azt, hogy attól mert megmondja az igazat nem fogjátok leszidni, nem kap büntetést. Egyébként te gondold át eddig miben hazuttál neki amit persze elmondhatsz pl. ma azért nem megyünk állatkertbe mert ez is ez van vagy lesz. Ha azt látja példaként, hogy mindenki igazatmond körülötte hamar rájön, hogy nem szabad hazudni. Azt, hogy érted hogy kitalát dolgokat mond másokról? Pl. Fanni negette előlem a sütimet(persze nem ette meg)? Ilyen esetben benn az oviban lehet beszélni vele és a Fannival hármasban, hogy rájöjjön mennyire megbánthatja azzal ha valótlant mond róla.
2015. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazuk van a nagyszülőknek.Ez egy életkori sajátosság,a valóság és a fantázia között "lebegnek".Ez még nem a klasszikus értelemben vett hazudozás.Az jó,ha próbálod elmagyarázni a dolgokat,de ne haragudj rá!3 gyerekes
2015. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hazudtam neki sosem. Ha vmi másképp alakul, mint terveztük, azt elmagyarázva nekik. Akkor haragudtam már, amikor nagyon kellemetlen helyzetbe hozott a kitalált dolgaival. A példánál maradva, számonkértem Fanniékon a megevett sütit.
2015. szept. 28. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó ha mindent megbeszélsz vele. 1. voltam

3 gyerekes anyuka

2015. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem szabad véresen komolyan venni a gyerekeket.

Az enyém négy évesen kijelentette az oviban, hogy megverte a kishúga, és én kinevettem miatta.

Nos, a valóságban a kishúgával nyolc hónapos terhes voltam.

Valószínűleg álmodott vagy elképzelt valamit, és belezavarodott. :)

Az óvónénim kedvenc sztorija rólam, hogy engem a kútban tartanak a szüleim.

Holott, csak annyi volt, hogy tilos volt a kúthoz mennem, mert "beleesek és bentmaradok".

Ha a sztorija óvodai, inkább vond félre, és beszélj az óvónővel.

2015. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!