Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukaként megtehetem, hogy...

Anyukaként megtehetem, hogy reggeltől estig itthon hagyom apukát a picivel?

Figyelt kérdés

9 hónapos, már csak reggel és este szopizik. Vágyom egy hosszabb kimozdulásra, barátnővel mondjuk fürdőbe, szaunázni, és beülni enni valahova.. Ezért rossz anya vagyok?

A férjem már volt párszor el egy napot, én is megtehetem vagy az anyának a gyerek mellett a helye?


Legszívesebben a férjemmel mennék, de ennyi időt nem hiszem, hogy ellenne a babóca a nagyszülőkkel.


Mit gondoltok?


2015. szept. 30. 09:37
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
4%
Azt, hogy erre a gyerek születése előtt kellett volna gondolni!
2015. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én suliba járok gyerek mellett, heti 2 napot vigyáz rá apukája 8tól 5ig. Ugyanolyan szülője mint én.
2015. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Nem ugyanolyan szülője a gyereknek?


Nem rossz anya vagy, hanem baromi erős benned a társadalom felé (jajj, mit gondolnak mások) a megfelelési kényszer. Ezzel hosszútávon nem fogsz jól járni.

2015. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tehetnéd meg, ne legyél már mártír!!!

Még a közös program sem járhatatlan ekkora gyereknél, mégha nem is egész napos.

Mi például 1-2 havonta el szoktunk osonni otthonról. A program: úszás, szauna, vacsora. Max. 4 óra, és csodásan feltölt.

2015. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez jobb helyeken teljesen természetes..
2015. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Megteheted. Nem vagy rossz anya.

Azért, mert gyereked van még kimozdulhatsz.

Apuka meg ugyanúgy a szülője, mint te.

Kell is az ilyen feltöltődés. Mindenkinek. Akinek meg van gyereke, annak pláne.

2015. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyenjogúság van. Szülőként is.

Volt, hogy ő kelt éjjel visszaaltatni, mert másnap én dolgoztam, ő szabadnapos volt.

Vagy amikor suliban voltam, akkor is ők voltak otthon együtt. Bölcsibe is felváltva szoktattuk.

Szerintem az a normális, ha a gyerek mindkét szülőjével ugyanolyan jól elvan.

2015. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. És nekik is kell egy kis apa- gyerek nap, szerintem fontos a kapcsolatukban. Neked meg igenis kell a feltöltődés!!!!
2015. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megteheted. Én visszamentem dolgozni a fiunk 7,5 hónapos korában, a férjem jött el gyedre. Semmi kára nem származott a fiunknak belőle. Az apa ugyanolyan szülő mint az anya, csak cici nélkül (jobb esetben).
2015. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Amennyiben a gyerek étkeztetése megoldott (előre lefejt tej, bébiétel, tápszer, akármi), akkor teljesen mindegy, hogy ki van vele.

Ideális esetben egyformán kötődik mindkét szülőjéhez.


A lányom tápszeres volt az elejétől, mert nem volt tejem. Viszont nagyon komplikált szülésem volt, 2-3 hétig az ágyból alig bírtam felkelni segítség nélkül.

Akkor 90%-ban a férjem látta el, illetve a nagyszülők jöttek néha segíteni.

Eredmény: egyformán kötődik mindkettőnkhöz, csereszabatosak vagyunk, velem és az apjával is ugyanolyan jól elvan. Már másfél éves, ha mindketten jelen vagyunk, akkor hol hozzám, hol hozzá megy, nagyjából egyforma mennyiségben. De még a nagyszülőkkel is tökéletesen elvan, már egy évesen is ott lehetett hagyni napokra náluk, ragyogóan érezte magát. Amit nem csodálok, mert egész nap vele foglalkoztak, majdhogynem megsértődött, hogy a paradicsomi állapotba mi belerondítottunk azzal, hogy megjelentünk és hazavittük :)

2015. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!