Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő miért nem érti meg?

Sok nő miért nem érti meg?

Figyelt kérdés

Azt,hogy a gyermektartás nem az ő eltartására van megítélve,hanem a gyereknek?

Vagy,hogy az apa sok esetben mai,hazai,átlagbérből képtelen fenntartani magát és még a gyerektartást is fizetni?



2015. szept. 30. 14:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%
Aki ennyire nyomorog az életben, az ne szexeljen, vagy kössön csomót a farkára, mert onnantól kezdve hogy a gyerek megfogan, felelős érte és punktum. Szégyelld magad, hogy még az áldozat szerepében tetszelegsz.
2015. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

1. A lakásról lemondtam a gyerek számára,aki ugye az anyánál maradt.

2. Albérletben lakom...még.

2015. szept. 30. 15:26
 13/36 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy te a lakással mit csináltál, a te dolgod. De a gyerekről nem egy nagyobb ajándék erejéig kell gondoskodni, hanem felnőtt koráig. És nyilván a lakásban kell laknia, de attól még etetni, itatni, öltöztetni, taníttatni kell. Szánalmas a nyafogásod, milyen apa vagy te?
2015. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
15%
Nem kellett volna félrekúrni...
2015. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

15.-nek.


Ja,de mégis megtette.

2015. szept. 30. 15:41
 16/36 anonim ***** válasza:
89%
Bár az én szüleim annak idején nem váltak el, de szegények voltunk. Érdekes, apám soha nem panaszkodott, hogy milyen sokba kerülünk. Másod (néha harmad-) állást is keresett és nagyon szeretett minket. Nagy csalódás lett volna nekem, ha én nem kérem, hogy legyek, és utána még én vagyok az oka annak, hogy ő boldogtalan. Gondold át, hogy mi a fontos az életben, mert én úgy látom, nem látod át megfelelően. N32
2015. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%
Ha befizeti belőle a gázszámlát,akkor is a gyerekre fordította,ugye tudod?
2015. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
73%

Konkrétan mennyit fizetsz?

Miből gondolod azt, hogy nem a gyerekre költi? Nem vagyok ilyen helyzetben mint te, én özvegy vagyok, előtte együtt éltünk és nem is voltak vitáink stb.

Elég sokba kerül egyébként egy gyerek eltartása. Ruha, játék, élelmiszer, rezsi stb. Óvodába iskolába mindig kell velemi franc, akármi, ingyom-bingyom.

2015. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
81%

Ja, persze. Gyereket azt tudott csinálni! eltartani meg nem! :O

3 éve vagyunk külön a gyerek apjától. Soha nem kaptam tőle gyerektartást! De nem is számítottam másra....

mindig arra készültem, hogy képes legyek egyedül is eltartani a fiamat.

Egyébként pl. az iskolai napközis ellátás 12.700 ft/hó. És akkor még semmit nem vettem a gyereknek....


Nem tudom mennyit ítéltek meg neked fizetni, de én már 10 ezer forintnak is örülnék!

2015. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
20%

Én teljesen megértem a kérdezőt, sok ilyen történetet láttam már baráti/ismerősi körben. A feleség akar válni (ez tipikus amúgy, a nők sokkal többször akarnak, tudják, hogy a jogrend mindenben őket segíti), a közös lakás ottmarad náluk, igaz, hogy a fele a fickóé jó esetben, de nyilván nem akarja kiköltöztetni a gyerekét onnan (de ha akarná sem volna lehetséges), szóval sok jelentősége nincs. Még ez is rendben volna, valahol természetes. De ennek következtében emberünk fizethet albérletet+gyerektartást, plusz ugye ő is költ a gyerekre akkor, amikor nála van, vesz neki ruhákat, játékot, élelmiszert, könyveket, miegymást, és az én környezetemben több esetben közel a fele időt ott tölti a gyerek. De ha kéthetente egy hétvége, az sem jobb, mert az azt jelenti, hogy a férfi kvázi elveszíti a családját, a mindennapos kapcsolatát a gyerekkel, amiért egész addig gürcölt, elveszíti a lakását, és mindezekért "kárpótlásul" fizethet még gyerektartást is egy albérlet fenntartása mellett.


Ez a szöveg meg, hogy:

"Aki ennyire nyomorog az életben, az ne szexeljen, vagy kössön csomót a farkára, mert onnantól kezdve hogy a gyerek megfogan, felelős érte és punktum. Szégyelld magad, hogy még az áldozat szerepében tetszelegsz."


rettentően cinikus, de akkor hadd fogalmazzam meg másik oldalról, igazság legalább ugyanannyi van benne:

Az a nő, aki önállóan nem, csak a férfi fele vagyonának lenyúlása és gyerektartás árán tud csak megélni, az ne akarjon elválni, viselkedjen normálisan, legyen jó feleség, tartson ki jóban ÉS rosszban, nehézségben is a másik mellett. Amikor gyereket vállaltak, akkor kvázi ezt fogadták meg egymásnak. A nők valami hihetetlen könnyen lépnek ki egy akadozó kapcsolatból (és itt most nem bántalmazó viszonyról, vagy megcsalásról van szó, simán csak "kihűlt a kapcsolat" az ő kis romantikus lelkükben), sz*rnak bele, mi lesz a másik féllel, milyen lesz a gyereknek a szétesett család, milyen lesz az apa-gyerek kapcsolat, csak nehogy elvesztegessék a "legszebb éveiket".


Szóval kedves kérdező: a nők azért nem értik meg, mert nagyon sokszor önzőek, a látszat ellenére még a gyerek érdekeire sincsenek sokszor tekintettel, a választott párjukéra, a gyerekük apjára meg aztán pláne, mint itt a hozzászólásokban is olvashatod.

2015. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!