Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességen kivül mi okozhat...

A terhességen kivül mi okozhat magzatmozgáshoz hasonló érzést?

Figyelt kérdés
Ciszta is lehet, ha igen annak milyen tünetei vannak még?
2009. nov. 30. 00:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
A ciszta nem mozog...
2009. nov. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert kb. 1 hete magzatmozgáshoz hasonlót érzek /naponta többször/! Menstruáltam, tesztem negatív lett, még szoptatom az 1 éves babámat és pár hete észre vettem, hogy több a tejem mint volt, és hányingerem is van!Szerdán megyek ultrahangra, kicsit félek, hogy mi lehet ez!?
2009. nov. 30. 01:13
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Nekem szülés óta sokszor van, hogy úgy érzem mozog odabent valaki. Megkérdeztem anyósom, hogy mi lehet, mert ő szülésznő. Azt mondta fantom mozgásnak hívják. A bélmozgásokat érzem, ami nagyon hasonlít a baba rugáshoz. Szülés előtt is volt ilyen, csak akkor ugye még nem tudtam milyen a babamozgás és nem is figyeltem oda a bélmozgásra.
2009. nov. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Hú,most megnyugodtam.Nekem is 1 éves a lányom,és jó ideje érzek én is ilyen mozgásféléket...Tesztelek én is mindig,de mindig negatív.Én meg arra gondoltam,hogy szülés után kb. 1 évvel áll vissza mionden a normálira,hogy talán ahogyan az idegek húzódnak,vagy ilyesmi...nemtom:)
2009. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
A magzatmozgás semmi máshoz nem hasonlítható.
2009. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok

nekem azt mondta mindenki, hogy szülés után amikor felállok milyen ramazuri lesz a hasamban ahogy a belső szervek visszaesnek a helyükre. Én ilyet nem tapasztaltam, sem magzatmozgáshoz hasonló mozgásokat. A beleim sem "zörögnek".

A magzatmozgást tényleg nem lehet semmivel sem összekeverni.

2009. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A fantom mozgást is kiséri hányinger illetve gyakori vizelési inger?
2009. nov. 30. 23:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ez nem fantom mozgás. Hányszor teszteltél? Lehet, hogy épp nem baba, de, h még a fentom mozgás mellé fantom tünet is... Írd meg légyszi mi volt az uh-on!
2009. dec. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Vagy terhesség vagy fantom-mozgás. Ha nem védekeztetek, akkor baba is lehet, nem?


Nagyon kíváncsi vagyok az UH eredményére!

2009. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Kicsit furcsállom, hogy már szült nők komolyan el tudják képzelni, hogy akkor érzik az első tüneteket, amikor a baba mozgását, ráadásul menstruáció alatt. Én úgy tudom és úgy tapasztaltam, hogy a kezdeti tünetek a 12-14. hét körül múlnak el, míg a baba mozgása a többedszer szült nők esetében a 16. hét körül érezhető először. Ez nekem sehogy sem jön össze. Hogyan érezhet valaki magzatmozgást az első tünetek jelentkezésekor?

Lehet, hogy tévedek, akkor javítsatok ki nyugodtan.

Nekem is volt ilyen fantom mozgás érzésem, tudom miről van szó, nagyon sokan érezzük. Elősször én is arra gondoltam, hogy lehet, hogy megint terhes vagyok, de most már, a negyedik babámat várom és beláttam, hogy a baba első mozgásai nagyon nehéz megkülönböztetni a bélmozgásoktól. Akik azt írták, hogy nem lehet a magzatmozgást összekeverni a bélmozgással, azoknak az emlékezetében biztosan a baba utolsó hónapokban való mozgása él, arra talán nem is emlékeznek, hogy milyen volt az elején, amikor a baba még alig volt 15 cm hosszú. Pont azért érzik meg az először várandósok később a magzatmozgást, mert amikor a babát érzi, nem arra gondolnak, hanem normál bélmozgásra. Szülés után pont fordítva van.

Az én véleményam az, hogy a mozgásokat érezve hinni kezdtél benne, hogy terhes vagy és erősen figyelni kezdted magad. A többi tünetet ezért érzékelted. Ha még mindig bizonytalankodsz, akkor csinálj még teszet. A teszt a nőgyógyászati vizsgálatnál is pontosabban meg tudja mondani, hogy terhes vagy-e. Vagy várd meg az UH-t, az a legbiztosabb, de szerintem ne éld bele magad, abba, hogy terhes vagy. Ha mégis, megkövetlek.

2009. dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!