Mária vagy Erzsébet?

Figyelt kérdés
Így,és nem becéző formában. Természetesen otthon,magunk között becéznénk,de anyakönyvbe nem adunk becéző formát.

2015. okt. 2. 10:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
49%
Sokkal szebb mint a Dzsesszika, Paulina, Vanessza és társai ettől függetlenül én nem adnám de annak egyéb oka van. Ha választani kell akkor Mária.
2015. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Mária: ízlelgetem. Talán egy szavazattal több van nálam ennek a névnek. A Marikától nem idegenkedem,de a Macától igen,az már negatív jelentésű. A Maja komolytalan nekem. Mi sem vagyunk hebrencs család. A névadás felelősség. Nem szeretném elrontani.
2015. okt. 2. 10:56
 13/46 anonim ***** válasza:
44%

A Susu, Fahéj meg az Erzsébet között azért van egy hatalmas átmenet, ahol a szép nevek találhatóak. Pl: Nóra, Dóra, Anna, Alíz, Emma, Eszter, Lilla, Ágnes, stb stb.

De persze a te dolgod, úgy nevezed el, ahogy akarod. De légy felkészülve, hogy csúfolni fogják ilyen névvel... Én 27 éves vagyok és volt egy Marika nevű osztályársam. Már akkor, ezelőtt 20 évvel is csúfolták... Hát akkor most.

2015. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, képzeld, én is 27 vagyok, 2 Marika nevű osztálytársam is volt, de egyiket se csúfolták a neve miatt!
2015. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Na, ne viccelj már! A Marikáért csúfolni? Hát milyen kifordult világ ez?
2015. okt. 2. 11:03
 16/46 Great Saiyagirl válasza:
100%

Az Emese is egy ősi magyar név, és talán jobban emészthető a mai társadalomnak, mint egy Mária vagy egy Erzsébet. Persze ez a kettő is szép, de nem vagyok benne biztos, hogy helyes lenne ilyen jellegű "tipikus öregasszony" nevet adni egy napjainkban született gyereknek.


De akár ott az Éva név is, vagy Zsuzsanna, Karolina, Katalin és a többi. Szerintem gondolkodjatok még egy picit rajta és bővítsétek a név választékot.

2015. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
36%
Igen, sokat csúfolták... Mariska, Riska, Riska-tehén, stb... De még mai napig is, ha említem valakinek, hogy gyerekkoromban Mari volt a legjobb barátnőm, mindenki megmosolyogja, hogy Mari...
2015. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a Mária jobban tetszik, nagyon szép név, csak most mindenki extra menő nevet akar adni a gyerekének, mint a Zara, Mara, Melani, Tifani meg társai, én meg ezektől a nevektől kapok hidegrázást, de kinek mi...

Nem kell rögtön Marinak hívni, én ismerek több Máriát is (az egyiknek Ria a beceneve) és egyiket se csúfolták a neve miatt. Talán ez intelligencia kérdése?

2015. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen egyetértek a lepontozott 13-as válaszolóval. Szerintem is nagyon régimódi nevek. Azért ezek, meg a Felhőcske, Dzsesszika között sok-sok szép és felnőttként is vállalható név van. Az a baj, hogy ezeknél olyan becézés se jut eszembe, ami ne lenne -nem rossz értelemben véve-falusias... Mari, Marika, Marcsi, Bözsi, Böbe, Erzsi, Erzsó... mind olyan ,nem mai kislanynak való'. Mariann, Eliza, Elza, ezek hasonlóak, de ugrasz velük 100 évet.
2015. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Mária, mert a becézése jobban tetszik: Marika, Marcsi.

Az Erzsébetnek viszont nekem még a becézése is igen öreges: Erzsike..., a Bözsi és társaitól meg agyfrászt kapok....

SZóval inkább Mária

2015. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!