Mária vagy Erzsébet?

Figyelt kérdés
Így,és nem becéző formában. Természetesen otthon,magunk között becéznénk,de anyakönyvbe nem adunk becéző formát.

2015. okt. 2. 10:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a Mária szebb. A fujjolóknak: ismerek 30 éves meg 25 éves Máriát is, sose csúfolták egyiket sem, és ismerek 4 éves és 25 éves Erzsikét is, őket se csúfolta senki. Teljesen normális nevek.
2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
49%
Nekem volt Erzsébet osztálytársam, neki is szép becenevei voltak, de ami a legjobban tetszett, az az Örzse volt.
2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
49%

Inkább Mária,de azért azt is számításba venném,hogy melyik cseng jobban a vezetéknév után.Nekem tetszenek a nem "újkeletű" ,klasszikus nevek!

De miért kell ilyen pokróc stílusban válaszolni néhányaknak?Vajon erre tanítják a gyerekeiket is?!Szép.

2015. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
49%
Egyik sem tetszik, de inkább Mária és Marának becézném.
2015. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
95%
Elég szomorú, hogy a Mária és Erzsébet neveket gúnyolják ki, az Eperke, Fahéj, Málna meg társait istenítik. Mária és Erzsébet normális magyar nevek. Magyarországon élünk nem? Erzsébet ne legyen Elizabeth.
2015. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy, inkább Mária, csak sose engedd Marinak becézni. Még a Marcsi nekem elmegy, mint becézés.
2015. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második nevem Erzsébet, szerintem szép név. Volt osztálytársam is Erzsébet névvel (35 éves vagyok), Liza, Eliza volt a becézése.
2015. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát aki egy orvost a neve és nem a szaktudása alapján fog megítélni az egy buta, korlátolt lény... Engem nem érdekelne hogy Dr. xy Málnához vagy Dr. xy Rezsőhöz kell mennem, csak az hogy jó orvos legyen..

Amúgy aki írta, hogy csúfolták a Mária osztálytársát, sajnos csak megerősíteni tudom. Igaz, férfi nevek, de Dénes és a Kálmán nevűt nálunk is csúfolták a régies neve miatt és sajnos a Mária és Erzsébet ugyanez nőiben.

2015. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Erzsébet jobb. Amúgy vicces, hogy egy Zara, Lara, Hanga vagy Zselyke amik most olyan "menők", nem akasztják ki így a közvéleményt. :D
2015. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
49%
Mária
2015. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!