Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nem tudtak...

Anyukák, akik nem tudtak szoptatni, hogyan sikerült magatokat túltenni azon, hogy nem tudtatok anyatejet adni a babátoknak?

Figyelt kérdés

nekem egyszerűen nem megy. Egy senkinek, nullának érzem magam. Egyetlen napig sem tudtam szoptatni a gyerekemet, mert egyszerűen nem volt tejem. Volt, de az kb. egyenlő volt 10ml-vel.

Első naptól kezdve tápszeres a babám, és én ezt nemtudom magamnak megbocsátani. Talán nem is küzdöttem érte eléggé, mert eszméletlenül fájt.

8 hónapos a babám, és nem mulik ez az érzés, nem is szeretnék több gyereket, mert olyan sz*r anya vagyok, hogy még ezt sem tudtam a babámnak megadni.

Állandóan ezen kattog az agyam, hiszen úton-útfélen ebbe botlok bele, az ujságokban, a környezetemben, mindenhol..


2013. szept. 13. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Miért lennél sz.r anya? Van, és mindig volt olyan nő, aki nem tudott szoptatni. A gyerek még is egészséges felnőtt lett.

Csak ma divat túlmisztifikálni a szoptatást.

2013. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzed szar anyának magad mert ezt súlykolja beléd a társadalom.Sajnos....Nem értem miért bánt ez ennyire.Valami baj van a babáddal?Vagy nem kiegyensúlyozott?Felesleges ezen rágódnod a lényeg az egészség.Én három hétig szenvedtem a szoptatásért fejtem,teákat ittam kész idegroncs lettem majdnem depressziós.Aztán úgy döntöttem tápszer.Döntöttem...hát mivel nem volt tejem.Azóta boldog és kiegyensúlyozott vagyok és a fiam is.Nem üvölt az éhségtől állandóan.Szóval ne forgasd ezen magad,hülyeség.Nem vagy kevesebb mint egy szoptatós anyuka.Azon légy hogy fogadd ezt el és élvezhesd 100%-osan az anyasagot! :)
2013. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én őszintén azt gondolom, hogy a szoptatás csak 1 dolog a sok közül. Ha minden mást megteszel a babádért, de ezt az egyet nem tudtad - nem hiszem, hogy ekkora jelenőtősége lenne. Kihordtad, megszülted. Nekem ez se sikerült, elvetéltem. :( Szerinted nekem pedig azzal kéne vádolni magam, hogy szar "anya" vagyok, mert még kihordani se voltam képes? Én nem gondolom ezt magamról, mert mindent megtettem, amit lehetett, mégis így alakult. Igen, LEHET, hogy ha tovább próbálkoztál volna, lett volna valamennyi tejed. De ideje lenne megbocsátani magadnak, hogy nem tetted. Ha egyedül nem sikerül, fordulj pszichológushoz.
2013. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kellett túltenni magamat rajta, mert ez nem tragédia. Az nem itt kezdődik. Megbocsátani magadnak, hogy tápszeres? Ne haragudj, de ez beteges. Szedd már össze magad! van egy 8 hónapos, feltételezem boldog, egészséges babád, Te pedig ahelyett, hogy élveznéd a vele töltött időt, ilyen hülyeséggel teszed tönkre ezt a csodás időszakot. Értsd meg, az anyatej jó, ha van, de semmivel sem leszel kevesebb, mint más, mert nem tudtál szoptatni, a gyereked sem lesz semmivel betegesebb vagy boldogtalanabb, mint azok, akik anyatejet ettek.
2013. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 gabszem ***** válasza:
ez nem tragédia!!! én se tudtam szoptatni, de egyáltalán nem voltam miatta kiakadva és senki se bántott miatta. ez van! már nagyon jo tápszerek vannak. én is tápszeres voltam, a bátyám is, a férjem is és az ő tesója is. egyikunk se allergiás vagy beteg. Mindenhol azt nyomják hogy szoptatni-szoptatni és hogy fél éves koráig mást nem szabad adni a babanak. ez is butaság. Én 8 hetesen kezdtem hozzátáplálni. régebben még korábban kezdték. Szóval ne akadj ki ezen, lesznek még ennél komolyabb dolgok is.
2013. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is 8 hónapos,születésétől kezdve anyatejes,a mai napig nagy cicis. :D

És??Van akinek van teje,van akinek nincs.Nem attól leszel jó anya, mert szoptatsz.Hanem attól hogy törődsz vele,szereted őt,a legjobb tudásod szerint neveled,foglalkozol vele,és megadsz neki mindent amit csak tudsz!!Ne érezd rosszul magad emiatt,kérlek!!

Légy boldog,hogy van egy csodaszép babád,aki nemsokára azt mondja majd neked,hogy:"Anya,szeretlek!"

2013. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!teljesen megértelek!!én 2 jétig szoptattam , 39 fokos lázam volt a torok gyulladástól és az orvos azt mondta hogy pár napig ne szoptassak.később kiderült hogy lehetett volna.és a torokgyuszi miatt nem bìrtam enni és nem volt tápláló a tejem.hozzá teszem rengeteg tejem volt.mire megint szoptattam volna rászokott a vumisüvegre.pefig direkt tommee tippee-t vettünk.nekem már egy ideje sikerült feldolgoznom.az bigasztal hogy a tesót tudom majd szoptatni.

De amúgy tényleg a társadalom hibája ha egy szoptatni nem tudó Anya így érez

Tőlem is mimdenki elöször azt kérdezte hogy szoptatok e.és ha én vissza kérdeztem az volt a válasz jogy hàt természetesen igen!és ez tényleg rossz érzés.én is érzékeny vagyok ilyen dolgokra,de fogd fel úgy hogy tápival is milyen gyönyörű egészséges gyermeked van!!!!!!de ha nagyon nem megy akkor szerintem keress valakit akivel kibeszélheted,nekem is segített!!(én a pátommal beszélgettem sokat,és segített)

2013. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ohhh, köszönöm mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok. De szerencsések vagytok, hogy nektek ez ilyen könnyen ment, túltettétek magatokat rajta. Vannak napok, amikor nem érdekel az egész, úgy ahogy van, csak boldog vagyok a kisbabámmal, aztán megint jön valami, ami emlékeztet arra, hogy nem szoptathattam a gyerekemet.

Egyébként egészséges, boldog, kiegyensúlyozott baba, amiért nagyon hálás is vagyok.

Amikor terhes voltam, a párom mindig azt mondogatta, hogy ő mindennél jobban szeretné, hogy majd a gyerekünk anyatejet kapjon. Tehát ezt vele nem igazán tudom megbeszélni, tudom, hogy nem vetné a szememre, de tudom, hogy a lelke mélyén csalódott.

Talán tényleg pszichológust kellene keresnem, mert lehet, hogy ez nem normális, hogy ennyire nagyon bűntudatom van emiatt.

Köszönöm mégegyszer, nagyon aranyosak vagytok. Végigbőgtem a válaszok elolvasását.

2013. szept. 13. 21:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Én javaslom hogy a pároddal beszélj róla.Tudom hogy írtad hogy többször mondta hogy szeretné ha majd szoptatnál,de talán pont az hiányzik neked hogy Ő mondja,hogy "ugyan kicsim hát látod milyen szép és ügyes a babánk így is,ne izgasd magad ezen".A hozzászólásod alapján úgy érzem talán azért gondolod így,mert azt hiszed nem tudtál a párod e zen "elvárásának" megfelelni.Ahogy írtam eleinte bennem is meg voltak ezek az érzések,hogy szaranya vagyok... sokat sírtam is,de a párom mindig vigasztalt és ez nagy erőt adott.Beszélj vele,biztosan támogatni fog és a lelked is megnyugszik.Legalábbis remélem,hogy megteszed és így lesz.Minden jót és "bolond gondolatoktól" mentes boldog babázást kívánok :) egy 3,5 hós nagyfiú anyukája
2013. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én már másodszor járok ugyanebben a cipőben. Az első babám koraszülött volt, így ott be tudtam magamnak magyarázni, hogy ezért nem indult meg igazán a tejem, meg aztán a kicsi két hétig inkubátorban volt, ahol nem tudtam szoptatni. Így is elég nehezen tettem túl magam rajta. Nagyjából akkor fogadtam el a dolgot, amikor elkezdtük a hozzátáplálást 5-6 hónapos korban. Amúgy sosem volt a kisfiam beteg, pedig lassan már két éves lesz. A mai tápszerekkel semmi gond nincsen!


Most időre szültem, és két hétig szenvedtem a sebes mellbimbók okozta fájdalomtól, meg valahogy a mellre tétel sem ment igazán. Most fejem a tejet, de sokkal kevesebb van, mint kellene, így tápszeres kiegészítést kap a babám. A szoptatást próbálgatom, de nem megy. Most már egyre kisebb az esély, mert lassan megszokja a cumisüveget, de ez van. Most is nagyon bánt a dolog, és tőlem is mindenki azt kérdezi, szoptatok-e. Amilyen könnyen szültem, olyan problémás ez a szoptatás dolog, én sem értem, miért. De én is csak azt tudom neked tanácsolni, nem éri meg, hogy idegroncs legyél emiatt, mert az jobban árt a babádnak, mint a tény, hogy nem tudod szoptatni.

2013. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!