Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 3 éves kisfiam, oviba...

Beriandras kérdése:

Van egy 3 éves kisfiam, oviba jár, a párom viszi hozza mert én dolgozom. Szociális segélyen kívülkaphat e bármilyen keresetpòtló támogatást? Önhibáján kívül nem tud dolgkzni menni, nem tudnánk a kisfiut kire bízni.

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy önhibáján kívül nem tud dolgozni?
2015. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan állások ami 8-16 óra közt van, szerinted a rengeteg egyedülálló szülő egyike sem dolgozik, mert nem lenne ki vigye-hozza a gyerekét óvodába?

Az óvoda csak kifogás, ha akarna, kereshetne állást.

Az más kérdés, hogy nem sok lehetőség van, de ha meg sem próbálja, az szánalmas.

2015. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy azt nevezi a kérdező "önhibáján kívülnek", hogy valakinek hozni-vinni kell a gyereket az óvodába?? Hát, az gáz.
2015. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre kedves András nem ad segélyt senki, JOGOSAN.


Tudod egyedülálló szülő vagyok, mégis meg tudom oldani az oviba hozni-vinni a gyermekemet és még napi 8 órás munkám is van.

Van egy jó hírem: az óvodák valamennyire probálnak a nyitvatartásukkal igazodni ahhoz, hogy a szülők döntő többsége DOLGOZIK, méghozzá jellemzően főállásban.


Önkormányzattól függ, de általában 7-18 óra között az óvodák zöme nyitva van, de 1/2 8-1/1 18-ig BIZTOSAN, mert a köznevelési törvény LEGALÁBB napi 10 óra nyitvatartást ír elő.

Így bizony a kedves párodnak is beleférne legalább a részmunkaidős foglalkoztatás, sőt a teljes állás is.


Ez az egész hozzáállása merő lustaság.

Önhiba a gyerekvállalás? Az óvodába beadni munkába jövet-menet?

Millióan csináljuk így napi szinten és szerintem többségünknek

- eszébe sem jut erre hivatkozva segélyt kérni

- eszébe sem jut erre hivatkozva kifogást keresni, hogy miért nem akar dolgozni :)


(ja és ettől a nevelési évtől kezdve jellemzően 3 éves kortól kötelező az óvodáztatás...)


Kicsit fordítva ül a kedves nejed a lovon. :)


Üdv: egy anya, aki ugyancsak nem tudja kire bíznia gyermekét, de betalál munkahelyre, oviba :)

2015. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem tudnátok másra bízni? Oviba jár, nem? Az ovira van bízva. Ha hozni-vinni-kellene, azt is meg lehet oldani. Ha még ő is dolgozna, akkor még fizetni is tudnátok érte.

Egyébként mi is dolgozunk mindketten, rengetegen csinálják ám gyerek, több gyerek mellett. Ez nem indok. Tök jó, akkor majd én is otthon maradok, mert hozni-vinni kell reggel, meg délután őket. :) És aki egyedül neveli?

2015. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

jajj de jó! férjem napi 10 órát dolgozik, nekem 2 félállásom van :) férjem viszi, én hozom az oviból a gyereket.


de hát ha ennyi, hogy nekem kell vinnem oviba és máris önhibámon kívül nem tudok dolgozni és kérem szépen a segélyt, hát akkor otthagyom a melóm :D


komolyan, ez már az ingyenélés csúcsa!!! szép palit találtál magadnak!

2015. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Atttttyaságosuuristen
2015. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akinek a gyereke óvodába jár, az TUD dolgozni, mivel a gyereket nem kell bízni senkire, hiszen már eleve az óvodára bíztátok. Akkor? Semmiféle segély nem jár a párodnak, hiszen munkaképes, és csak annyi a kifogása, hogy a gyereket hozni-vinni kell. Ezt milliók oldják meg munka mellett.
2015. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!