Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogsi vagy autó nélküli...

Jogsi vagy autó nélküli anyukák. Megáll az élet autó nélkül? Hogyan élitek meg azt, hogy jönni-menni kell a gyerekekért, vinni edzésre.

Figyelt kérdés

Összefoglalva: Megszenveditek ezt? Vagy azért túlélhető?


Köszönöm hogy ha írtok :)



#jogosítvány #autó #Anya. Kisgyerek
2015. okt. 12. 12:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Még nem haltam meg, úh túlélhető.

Busz és ha közelre megyünk, akkor gyalog v babakocsival.

2015. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Bp-en lehet autó nélkül élni, bár tény, hogy nem kényelmes a buszozás babakocsival, de kivitelezhető. De egy vidéki kis faluban, ahol van délelőttönként 4 buszjárat, azért igencsak megszenvedem. Ha rossz az autó, oviba még eljutok, a bevásárlást elintézi a férjem (szintén kocsival közlekedik, ingázik), de ha valahová menni kell, vagy edzésre kell vinni a gyereket, akkor segítség kell, nagyon rossz a buszközlekedés.
2015. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
13%

Kapaszkodj meg: auto nelkul nem all meg az elet. Tudod, van olyan, hogy tomegkozlekedes, kerékpár, séta. Simán tulelheto. Ha szerinted nem, akkor nem kellene még g

gyereket vállalod, mert agyilag nem tartasz még az ahhoz szükséges szinten

2015. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%

Ez sok mindentől függ, milyen távolságok vannak nálatok, van-e tömegközlekedés?


Amikor a gyerekeim egész kicsik voltak, egy olyan városban éltünk, ahol nem volt igazán jó a tömegközlekedés, viszont sokat mentünk ide-oda, úgyhogy nagyon nagy segítség volt az autó, nem tudom, mi lett volna nélküle.


Most Budapestre költöztünk, beláthatatlan ideig most nincs autóm, de itt nem is vagyok annyira elveszett nélküle. Koszos és igénytelen, de a BKV nagyon jól lefedi Budapestet, könnyű A-ból B-be jutni.

2015. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Nekem van jogsim de autónk nincs. Hát nekem nem hiányzik, városban élünk, jó a helyi közlekedés, ráadásul 20 perc a központ gyalog, ha meg valami olyan helyzet alakul ki pl lázas a gyerek probléma nélkül hívunk/fizetünk taxit.
2015. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok. Nem vezetek, de azért kérdeztem, mert van egy rokonom, aki vezet, és folyton előadja a hattyúk halálát, hogy mennyire nehéz két gyerekkel, mert nincs arra ideje hogy mindig vigye őket ide-oda.

Én busszal és metróval viszem a gyerekeket. Ovisok.

Egyenlőre élvezem, hogy kimozdulhatok. :)


Nyilván könnyebb lenne, ha lenne jogsim, de nekem ez így megfelel.

A rokonomat meg nem értem. Tegnap is órákat hallgattam, hogy neki ez mennyire teher, hogy a 4órás munka után, (otthon vagy máshol tud pihenni ) 4-től vinni kell a gyerekeket edzésre.

És: Majd ga iskolások lesznek a gyerekeim, meg fogom bánni.


Ez így van?

2015. okt. 12. 12:40
 7/34 anonim ***** válasza:
Nincs jogosítványom és autónk sincs. Busszal, villamossal és gyalog közlekedünk. Persze több időbe telik mindenhová eljutni de nem lehet belehalni. Szervezés kérdése. Télen kicsit neccesebb mert felénk ilyenkor reggelente sokat késnek a buszok.
2015. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%
Vidéken lakunk....megoldottam ezek nélkül is amit kellett,de amióta leraktam a jogsit és csak beülünk az autóba lényegesen könnyebb a dolgom és lényegesen sokkal lustább is lettem :S
2015. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi, ha nem pont a kérdésre válaszolok, csak nemrég volt egy vita arról, hogy kell-e kocsi vagy sem, így nagyon a bögyömben van a téma :)


Ahol jó a tömegközlekedés és jók az utak, ott nem gond, lehet buszozni, biciklizni stb. De egy ilyen helyen, ahol pl. mi lakunk, én meg is őrülnék kocsi nélkül!

Bp. mellett van 8 km-re, de csak távolsági busz jár, a vasútállomás 5 km-re van tőlünk. Egy 1x1 sávos út visz be Bp-re, de az biciklivel életveszélyes, olyan keskeny!

A suli itt van 1 km-re, az kb. 15 perc gyalog a gyerekekkel, de az ovi onnan még 2 km, vagyis kb. 30 perc lenne reggelente és délután is. Busz innen arra nem megy, de amúgy is min. félóránként jár.

A melóhelyem 8 km-re van itthonról, ami 10-15 perc kocsival. Oda busz nem visz, csak céges, de az meg egy bp-i csomópontból indul, ami busszal 40 perc út.

Vagyis: suli: 15p, onnan az ovi 20p, onnan a busz 40p, céges busz 25p, azaz több, mint 1,5 óra reggel és ugyanennyi délután is!

Na most ez nekem kocsival max. 30p.

Arról nem is beszélve, hogy itt pl. nincsenek normális járdák, amíg babakocsiztunk, addig kész kínszenvedés volt a séta, mert mindenhol órási kátyúk vannak, rengeteg felesleges lépcső és persze nyakig ér a sár...

Amúgy Bp-ről, egy lakótelepről költöztünk ki, ahol szuper infrastruktúra volt és 5 percenként jártak a buszok, szóval nekem nagyon furcsa ez.

2015. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok:


Nem értek egyet a rokonoddal, az én gyerekeim már az oviban is aktívan jártak ide-oda (edzés, rajz, tánc, zeneovi), és most iskolás korukban is elég elfoglaltak ilyen szempontból, tehát sokfelé kell mennünk. De én egyre könnyebben élem meg, minél nagyobb a gyerek, annál könnyebb vele közlekedni (nem nyűgös, nem fáradt), és egy idő után már egyedül is mehet. Szóval szerintem ez már csak könnyebb lesz. :)

2015. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!