Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Edwards pozitiv 1:70 . hematom...

Monikamagdolna kérdése:

Edwards pozitiv 1:70 . hematoma. Verzes miatt kijohet rossz aranyszam?

Figyelt kérdés
31 eves 14hetes kismama vagyok. Egy hete csinaltak meg a kombinalt tesxtet. A down-ra 1:950 negativ, Edwardsra!!! 1:70 pozitiv! Nagyon magas riziko. Az ertekeim kozul a papp-a szint lett nagyon alacsony:0.2. A tobbi tenyezo normalis. Orrcsont jol lathato... nyakiredo 1.4.... Ket hete verzek is. 2 hematomat talaltak mehemben. Az orvos szerint a hematoma is lehet az oka az alacsony papp-a szintnek, ami kihozhatta ezt a rossz aranyszamot. De semmegnyugtatni, sem biztatni nem akar. Az UH-n minden jonak latszik... minden jol fejlodik. Egy het mulva lesz az amniom... de addig en megorulok. Volt valakinek hasonlo?

2015. okt. 18. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem Down-ra volt nagyon rossz eredményem(1:120)holott az UH-on minden oké volt(orrcsont ábrázolódott,a nyakiredő 1.3 volt,stb).Amnio,kiderül minden oké.A barátnőmnél UH-on minden tökéletes volt,a teszt 1:45 volt Down-ra.Amnio,sajnos beigazolódott,hogy beteg a baba.Én úgy gondolom,hogy ennyire rossz eredménynél már van esély arra,hogy ténylegesen beteg a baba....sajnálom,remélem minden rendben lesz!Különben az Edwards szindrómánál az orrcsont megléte nem oszt,nem szoroz(de mint látod a Down-nál sem,mert megvolt,nagyon szépen ábrázolódott a barátnőm esetében).Ja,mindeketten 35 évesek voltunk amikor a 2.-at vártuk,mindkettőnknél az életkor rontotta az eredményt.
2015. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnalom a baratnod! En meg bizakodom... vagy inkabb hullamzok... esetleg vmi latszhat az UH-n Edwardsos babanal? Mert nekem az orvos /oreg, tapasztalt doki/ azt mondta, hogy ennek a betegsegnek azert vannak jelei mar UH-n is.
2015. okt. 18. 21:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt találtam az Edwards-ról.Sajnos nem túl biztató.

Az Edward-szindróma a második leggyakoribb genetikai rendellenesség a Down szindróma után. A 18-as kromoszóma triszómiája miatt alakul ki. Mentális és motoros funkciók kiesésével, jellegzetes ökölbe szorított kézzel jár együtt, korai halálhoz vezet. Ez a betegség tehát élettel össze nem egyeztethető, nem úgy, mint a Down-kór.



Sokszoros fejlődési rendellenességet észleljük, ezek: értelmi fogyatékosság, az arc számos fejlődési rendellenessége, szívfejlődési rendellenességek, vesefejlődési rendellenesség, sérvek, a csípő, a kezek és a lábak (ujjak is) fejlődési rendellenességei, nyúlszáj, farkastorok, a nyelőcső, köldök (pl. omphalocele) fejlődési rendellenessége. Természetesen nem minden esetben áll fenn az összes fejlődési rendellenesség, de bizonyára egyszerre több, és ezek az élettel általában összeegyeztethetetlenek, ill. az ilyen gyermekek általában 3 hónapos koruk előtt meghalnak, többnyire a szív fejlődési rendellenessége miatt. Gyakorisága ennek a genetikai rendellenességnek 1:8000 születéskor.



Az Edwards-kórról azért hallunk kevesebbet, mert olyan súlyos, hogy általában nem születnek meg az ilyen babák, hanem még magzati korban elhalnak, míg a Down-kóros babáknál jóval jobbak a túlélési esélyek.

2015. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen... en mar mindent elolvastam magàrol a betegsegrol.... :/. De mivel eros verzesem volt, mikor a vert vettek a teszthez, meg remenykedem, hogy az is okozhatta a rossz eredmenyt. Mivel az uh-n minden rendben. A hormonszintek alacsonyak. Papp-a 0,2 , free hcg 0.4. Mivel bereztem, talan nem ugy mukodtek ezek a dolgok. Barki, akivel hasonlo tortent, es olvassa... akar edward, akar down.... erdekelne a vegkifejlet. Holnap amnio... meg 3 hosszu het.. mire megtudom, hogy egyàltalàn jon-e a vàrva vàrt kisbaba.... vagy ... :/
2015. okt. 25. 21:17
 5/16 anonim ***** válasza:

Még mindig én(az eddigi 2 válaszoló).Ne aggódj,mert

nem visz előrébb.Tudom,mert a 2. és 3. gyerekemnél szükség volt invazív vizsgálatra(2.-nál amnio,a 3.-nál CVS).

Most nincs magán cég,ahol előbb megvan az amnio eredménye?A CVS-t megcsinálják-én is magánúton csináltattam(Istenhegyi Klinika),2012-ben 60 ezer ft volt,4 nap alatt kaptam eredményt,és-mivel hajtott az idő-az amniot is(2008 Telki Magánkórház 150 ezer ft volt,3 nap után eredménnyel).Nem tudom,hogy manapság magán úton lehet-e amniot végeztetni,de én nagyon örülök,hogy volt rá lehetőségem...minden szempontból.

2015. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az amniot nem tudtak megcsinalni, mert keves volt a magzatviz... megint eltoltak egy hettel....en mar nem is tudom mi lesz
2015. okt. 27. 13:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem!Nem próbálod meg az Istenhegyi Klinikát?!A Hajdú Krisztina genetikust?Volt már itt egy olyan kismama(én ajánlottam Neki),akinek segített(SOS fogadta,csinált UH vizsgálatot,és megcsinálta Neki az amniot az ÁEK-ban).Ne hagyd annyiban!Minden nap számít!Akár már most próbálj oda telefonálni.Most nézem meg az oldalukat,a CVS 68 ezer ft,és már csinálnak amniot is(még 2012-ben nem végezték),az 98 ezer.De 1-2 hét alatt eredmény van!!!!!Nem tudom anyagilag hogyan állsz,de ha van rá módod,menj hozzájuk.A 15. hétig CVS-t is végeznek.Mindenképpen hívd fel Őket,mondd el,hogy nagy gondod van!Itt az elérhetőségük:

[link]

2015. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a aggodalmadat. De en sajnos kulfoldon vagyok... nem tudok most rogton hazaindulni. Aki ma levette volna a magzatvizet, a legjobb orvos az egesz megyeben.
2015. okt. 27. 16:54
 9/16 A kérdező kommentje:
Rogton adott a jovo hetre egy uj idopontot... ha akkor is keves lesz.. akkor tenyleg nagy baj van. :/
2015. okt. 27. 17:00
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon DRUKKOLOK!Légyszi írj majd,akár priviben is!
2015. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!