Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki mosható pelenkát...

Van aki mosható pelenkát használ? Aki igen annak mennyire jött be, milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb. 3-4 hónapig használtuk. Nem volt vele semmi gond, már ami a tisztítást, mosást, kezelést, stb. illeti. Az viszont nagyon nem tetszett, hogy mekkora bugyor volt a gyerek lába között és amikor a mozgásfejlődésben eljutott a mászásig, ülésig, úgy láttuk, hogy akadályozza, nem volt neki valami kényelmes ekkora csomaggal a lába között küzdeni. Mellette pedig folyamatosan pisis volt a feneke. Végül befejeztük és eldobhatóra váltottunk újra.
2015. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én másfél évig használtam 6 hónapostól 2 éves koráig. Minket nem zavart a nagy csomag (mielőtt valaki belekötne a többes számba: se őt, se engem), de nem biztos, hogy ha lenne még gyerekem, újra ezt használnám. Nagyon nehéz jó márkát találni, a folyamatos próbálkozás pedig elég drága mulatság. Többen írják, hogy a moshatóban nem pirosodott a babájuk bőre, az enyémnek pirosabb volt, mint az eldobhatóban. Ami főleg zavaró volt, hogy amint belepisilt, egyből nagyon büdös, poshadt szagot árasztott a feneke, ezt próbáltam többféleképpen megszüntetni, ideig-óráig sikerült is, aztán mindig visszatért a probléma. Végül azért váltottunk 2 éves korában végleg eldobhatóra, mert addigra már egy pisitől is átázott a pelus.

Lehet egyébként, hogy én nem választottam jó márkákat, mert sokan nagyon szeretnek moshatózni, és az mindenképp jó érzés volt, hogy nem termeltünk több tonna szemetet.

2015. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abszolút bejött. 9 hósan kezdtük, kettő sem volt mire szobatiszta lett nappalra, ezt részben a mosható pelusnak tudom be. Picit gyakrabban kell cseréni, ennyi eltérés van az eldobhatóshoz képest. Ez átlag napi plusz két pelust jelentett. Ezért macerásabb az anyának, de jobb a babának, mert gyakorlatilag egyből, ha valami van és észrevettem, akkor csere volt és újra tisztában volt.
2015. nov. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!