Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nem bírom a tesóm...

Nagyon nem bírom a tesóm gyerekét. Idegesít, de miért?

Figyelt kérdés
Közel álltunk egymáshoz mindig is, azt hittem, ha majd mindkettőnknek lesznek gyerekei, akkor még közelebb kerülünk egymáshoz. Az igazság az, hogy nem bírom elviselni a gyereket. Korban közel áll az enyémhez, 3 hónappal idősebb, mint az én lányom, de elviselhetetlen. Egyfolytában nyafog, hisztizik, nem beszél, de nyálbugyogtatva rinyál egész nap, tesóm képtelen kordában tartani. Mint aki nem normális, olyan az egész családjuk. A kisgyerek irányít mindent, semmit sem várnak el tőle, csak vegetál és a szőnyegen ebédel, de olyan is volt, hogy a kádban, fürdés közben. A férje a földön alszik, mert a gyereknek az ágyrésze kell, a kiságyba meg nem fér bele., és sorolhatnám reggelig. Ehhez semmi közöm, ez tény, de hogy lehetünk ennyire különbözők, amikor annyira egy hullámhosszon voltunk sokáig? Nálunk voltak nemrég 3 napig, gondoltam sokat beszélgetünk, játszunk együtt a gyerekekkel, de agyrém volt. Harmadnapra azt éreztem, hogy megnevelem a gyerekét, ha ők már képtelenek rá, mert nem lehet elviselni mellette az életet. Üvöltött végig, pedig 2 éves, de 3 szónál többet nem mond, mert üvöltéssel mindent elér. Fényévekre kerültünk egymástól tesómmal és ezt nagyon sajnálom.
2015. okt. 22. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért a gyereket utálod? Nem gondolod hogy a tesódat kéne?
2015. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bianka171 válasza:
Egy gyereket akkor sem szabadna utálnod főleg ha közelálló hozzád, Abban meg pedig igazad van hogy meg kéne nevelni mert nem szabad rá hagyni mindent. De ahogy irtad is hogy nincs beleszolásod te nem nevelheted más gyermekét ha a battyád gyereke ha a hugodé akár kié.. Szerintem ha annyira nem szereted akkor egy kis időre kerüld őket el s adig gondolkodj el :)
2015. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tesód gyerekét kéne megnevelni, hanem a tesódat támogatni. Gondolom, ő is nehezen viseli, hogy 2 évese egész nap visít meg hisztizik. Másrészt meg azért, mert Neked van egy gyereked, akit megfelelően nevelsz és ezért vele nincsenek ilyen problémák, nem biztos hogy ugyanezek a nevelési módszerek érvényesek lennének az Ő gyerekére is. Például én még egygyerekesként is kicsit csodálkozva néztem a játszótéren oltári hisztit levágó gyerekeket, és elképzelni sem tudtam volna hogy majd hagyom hogy a második gyerekemet két évesen hagyom a bolt közepén hason fekve visítani, mert ő egy ilyen visítós típus lesz, meg hogy inkább hagyom a saját ágyamban aludni, mert jobb ha ott alszik néhány órát, mintha a saját ágyában sír egész éjjel.

A tesód gyerekének nevelése a tesód és a férje dolga, de ha közel álltatok egymáshoz, beszélgessetek a gyereknevelésről, hallgasd meg, hogy ő mit miért úgy csinál, és mondd el, hogy szerinted milyen megoldás lenne jobb.

És azt is bevezetheted, hogy mikor Nálatok vannak, akkor bizonyos szabályokat be kell tartani. Például Nálatok nem eszik senki a szőnyegen.

2015. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért a gyereket utálod?A Tesód és a Férje a hunyó!Nem tudja kordában tartani?!Könyörgöm,ki a főnök?Ezek szerint a gyerek!
2015. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!