Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orrmandula műtét után mire...

Orrmandula műtét után mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Pár kérdésre szeretnék választ kapni, műtét után vérzett-e az orra, ha igen mennyit és mikor?

Műtét után hányt-e?

Mire kell figyelni? Nem futhat,hajolhat , forró ételek fogyasztása, forró vízben való fürdés stb...

Hány évesen műtötté a gyereket? Meddig tartott a műtét?


2015. okt. 22. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

5 évesen műtötték a fiamat.

Reggel 7-re éhgyomorra mentünk, 9 körül volt a műtét (15 perc volt, de a dobhártyát is metszették), 5 percen belül felébredt az altatásból, ha tünetmentes, másnap reggel mehettek haza (mi legalábbis hazajöhettünk).

Vigyetek pizsamát, zoknit, papucsot, étkészletet, poharat, sok papírzsepit, ásványvizet, puha piskótát, vaníliás pudingot, mert ebédtől már rendesen ehet.

Csak szénsavas és sötét színű ételt-italt nem, mert ha véletlenül hány, nem lehet tudni, hogy meggylé vagy alvadt vér....

Nagyon sok folyadékot kell inni, mi kaptunk egy kancsó teát, és reggelig meg kellett innia (én bent aludhattam vele, kétóránkét ébreszteni kellett, hogy igyon).

Voltak fájdalmai ébredés után, de rögtön kapott fájdalomcsillapító cseppeket, otthon pedig esténként Nurofent kapott, hogy tudjon aludni.

Az én fiamnak kicsit vérzett csak az orra, de adtak gézt, törlőkendőt is.

Otthon még 3-4 napig abszolút kímélő életmód volt (a nappaliban kihúztuk a kanapét, azon pihent, olvastunk, mesét nézett, de sokszor csak feküdt csendben), utána mentünk kicsit sétálni, de futni, biciklizni, stb. nem. Oviba csak 2 hét után mehetett (én azt hittem, elég lesz 1 hét is műtét után, de nem).

2015. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Kisfiamat négy évesen műtötték. Hétfőn bementünk, kedden délelőtt műtötték, szerdán jöttünk haza. Ahogy megkapta a bódító kúpot és az hatott, ment a műtőbe. kb fél óra volt az egész, egy óra múlva ébredt. Nem sírt,csak nyöszörgött. Az orra nem vérzett, de hányt többször is és nem akart inni,így kapott egy tasak infúziót. Aztán evett, aludt és ,másnap mentünk haza. Két napra rá belázasodott,de az gyorsan lement és semmi baj nem volt. Otthon volt majdnem három hétig. Nem engedtem futkározni, sokat pihent és aztán ment oviba. Enni rendesen evett mindent.
2015. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, túl vagyunk a műtéten csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2015. okt. 22. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
5 és fél évesen műtötték, aznap este egyszer hányt, de csak azért, mert túl hirtelen ivott. Másnaptól semmi gond nem volt, szinte mindent evett-ivott, nem volt fájdalma sem, 1 hét után mehetett oviba. Tubust is kapott a fülébe.
2015. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!