Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki lakott anyaotthonban vagy...

Aki lakott anyaotthonban vagy jelenleg is ott lakik az leírná hogy milyen? Mennyit kell fizetni? Hányan vagytok 1 szobában?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekelne
2015. okt. 26. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Én dolgoztam ilyen helyen.


Nálunk nem kellett fizetni,az önkormányzat állta,de van ahol kell,változó,hogy mennyit.

Ott a szobák 3-4 fősek voltak. Az 1 és 2 szobások a problémás (beteg,sérült,) gyermekeknek voltak fenntartva.

2015. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2 éve egy fiatal anyukát juttattam be a kisfiával anyaotthonba. Ezen a helyen a bevételed 25%t kell odaadni, amit az 1 év elteltével egyben visszaadnak, ha nem volt semmi probléma veled. Minden család külön szobában van, 2 szoba között közös fürdőszobával.

Rezsit természetesen nem kérnek, mosási, szárítási, vasalási lehetőség van, kötött időben. Élelemről, pelenkáról mindenki maga gondoskodik, de gyakran vannak ruha és élelem adományok. Főzésre nagy közös konyha van, mindenkinek külön hűtő, illetve fagyasztó rész. Edények, étkészlet van.

Az anyaotthoni ellátással együtt jár az ingyenes gyógyszer, ha azt az ő háziorvosuk írja fel, illetve segítenek a gyerek soron kívüli bölcsibe, oviba íratásában, hogy a szülő tanulni, vagy dolgozni tudjon.

A szobák egész korrektek, szekrény, komód, összecsukható heverő, kiságy van bennük. Tiszták, rendezettek.

2015. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam anyaotthonban. Ahogy látom, eléggé változó, hogy kell-e egyáltalán fizetni. Ahol én dolgoztam, ott a rendszeres havi jövedelem 25%-át kellett fizetni (mondjuk nálunk ezt nem adták vissza), cserébe járt a szállás, ellátás (étkezések, tisztálkodási és mosási lehetőség, szükség esetén ruházat, ágynemű, stb.), tehát igazából nem nagyon kellett költeni semmire.

Nálunk annyian voltak egy szobában, ahányan a családban voltak, szóval nem volt olyan, hogy több anyát és több gyereket egy szobába költöztettek volna. Volt, akinek egy gyereke volt, ők akkor ketten laktak a szobában, de olyan is volt, akinek három gyereke volt, így ott négy ágy volt a szobában. Teszem hozzá, én hosszabb időt csak olyan szobában töltöttem, ahol éppen nem lakott senki, mert egyébként a dolgozók nem igazán mentek be az anyák szobáiba, csak akkor, ha megkértek rá, mert pl. valamiben segíteni kellett. De az az ő privát szférájuk, nekünk ott nem volt semmi keresnivalónk hívatlanul. A közös tér a társalgó és a konyha volt, meg a játszószoba.

2015. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nem is hangzik annyira rosszul
2015. okt. 26. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!